Сериа от видея на Google как да пласирате локалния си бизнес онлайн

Blinky

Owner
Направо с линка: Иначе видеата са интересни и са повече от препоръчителни за тези, които имат малко магазинче и не само - за всеки локал бизнес:

http://searchengineland.com/google-releases-video-series-taking-local-business-online-205170

Пускам го тук, защото вярвам, че ще е полезно и за SEO експертите най-вече. ;)
 
От: Сериа от видея на Google как да пласирате локалния си бизнес онлайн

О, да, това ми харесва. Благодаря.
 
Re: От: Сериа от видея на Google как да пласирате локалния си бизнес онлайн

О, да, това ми харесва. Благодаря.

Да, попаднах в фейса на него и реших да го шерна, защото ми се стори доста добро. Дори се колебаех дали за тази секция или за Инвестирането, защото всеки локал бизнес е хубаво да го знае. ;) Или поне да го изгледа, за да знае и какво да иска от дадена агенция когато обяснява.

Някой някакви коментари? Ще се радвам да чуя и хора с идеи или препоръки. ;)
 
От: Сериа от видея на Google как да пласирате локалния си бизнес онлайн

Идеи и препоръки?
На първо време да си сложат сайта на видно място в offline средите. Едни клиенти сложиха огромен червен надпис с URL на единия служебен автомобил и посещенията скочиха тройно само за месец. ;-) Сега вече слагат сайта на всички фирмени сувенири.
Та след изграждането на сайта това трябва да е следващата стъпка преди всичко останало. Ако текущите ви offline клиенти не станат (и) online такива - то няма смисъл изобщо да се търсят нови.
 
Re: От: Сериа от видея на Google как да пласирате локалния си бизнес онлайн

Идеи и препоръки?
На първо време да си сложат сайта на видно място в offline средите. Едни клиенти сложиха огромен червен надпис с URL на единия служебен автомобил и посещенията скочиха тройно само за месец. ;-) Сега вече слагат сайта на всички фирмени сувенири.
Та след изграждането на сайта това трябва да е следващата стъпка преди всичко останало. Ако текущите ви offline клиенти не станат (и) online такива - то няма смисъл изобщо да се търсят нови.

Oo, в това няма спор. Всяка офлайн реклама е добре дошла, не само за локала, разбира се. Бях пуснал в Ен секцията: http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=55664 - статия за някои SEO, и там точка №1 бе за бранда. Няма как да не го спомена и тук. Брандирането на коли, материали, сувенири и др. си е един много добър начин именно за популяризирането на този бранд. Както се вика, достатъчно е да имаш собствени пликове с една щампа на URL адреса, пак ще се усети.
 
От: Сериа от видея на Google как да пласирате локалния си бизнес онлайн

а бе офлайна и Google се пробваха в Русия с билбордове, ама леко не стана работата - та зависи от контекста. Иначе видеотата са ок, но като човек който се е занимавал с локални оптимизации мога да ви кажа да не считате пропагандата на Гугъл за 100% истина, това как го искат те, а кое наистина работи са две различни неща :)
 
Re: От: Сериа от видея на Google как да пласирате локалния си бизнес онлайн

а бе офлайна и Google се пробваха в Русия с билбордове, ама леко не стана работата - та зависи от контекста. Иначе видеотата са ок, но като човек който се е занимавал с локални оптимизации мога да ви кажа да не считате пропагандата на Гугъл за 100% истина, това как го искат те, а кое наистина работи са две различни неща :)

Абе те Google добре са се преборили и за тези около 50% пазарен дял, имайки предвид, че си имат доста добра търсачка в лицето на Yandex. Тук едно време, ако си спомнят старите кучета, dir.bg и гювеча доста сила имаха в това. Аз търсех бг сайтове и каквото ми бе нужно на БГ език само през тях. ;)
 
Re: От: Сериа от видея на Google как да пласирате локалния си бизнес онлайн

Google са под 40% в Русия доколкото помня

Да, прав си: http://www.bloomberg.com/news/2013-04-26/why-google-isn-t-winning-in-russia.html - и пак не е малко. Като се има предвид, че имат и една азиатска търсачка. :) Както и Bing, Yahoo и ако някой ползва нещо от малките. ;)
 
От: Сериа от видея на Google как да пласирате локалния си бизнес онлайн

Видеата са интересни, но естествено и тук са пропуснали преките пътеки :) От опита ми в Local SEO-то (нямам клиент, който да не е в топ 3 за бизнеса си) тва е микс от Backlinks, Citations, Social Leads, Mobile (респонсив дизайн и оптимизирано за тлефони, особено изображенията). Естествено, онсайт SEO-то трябва да е направено. От там зависи от нисшата, с G+ и няколко ревюта и youtube видеа си Н1. Ако е по-конкурентна вече се търсят citaition ресурси за региона, а ако е найстина голяма конкуренцията, примерно адвокат в голям град, един PBN никога не е излишен :)
 
От: От: Сериа от видея на Google как да пласирате локалния си бизнес онлайн

Видеата са интересни, но естествено и тук са пропуснали преките пътеки :) От опита ми в Local SEO-то (нямам клиент, който да не е в топ 3 за бизнеса си) тва е микс от Backlinks, Citations, Social Leads, Mobile (респонсив дизайн и оптимизирано за тлефони, особено изображенията). Естествено, онсайт SEO-то трябва да е направено. От там зависи от нисшата, с G+ и няколко ревюта и youtube видеа си Н1. Ако е по-конкурентна вече се търсят citaition ресурси за региона, а ако е найстина голяма конкуренцията, примерно адвокат в голям град, един PBN никога не е излишен :)
Колега предлагаш ли оптимизация на онлайн магазинчета
 

Горе