Сериозна оферта за сериозни хора

От: Сериозна оферта за сериозни хора

Аз искам да попитам дали сайтовете работят със счетоводни къщи? Ако отговорът е - да, колко са и как е направен контакта с тях? (Дали през форумите, или офлайн). Надявам се, да е точно зададен въпроса.
 
От: Сериозна оферта за сериозни хора

Не, не работи със счетоводни къщи, даже не ми идва на ум каква обща работа могат да имат моите сайтове с една счетоводна къща, даже бих казал че работят против счетоводните къщи, защото предоставят. свободно и безплатно информация, за която счетоводните къщи искат заплащане
 
От: Сериозна оферта за сериозни хора

Да питам и аз, като лаик в счетоводната дейност... защо цената е Х пари + ДДС? При фактуриране на интернет услуги или друго е нормално да се начисли ДДС, но при продажба на някакъв ДМА (сайтовете в случая) не се ли правеше продажба, която не се облага с ДДС? Може и да греша, де. Поправи ме, ако бъркам.
 
От: Сериозна оферта за сериозни хора

Всъщност ДнМА, но в малките часове понякога човек става разсеян :)
Останалото ще ти пиша на ЛС.
 
От: Сериозна оферта за сериозни хора

трябва да взема решение кое да остане и кое да отпадне от дейностите, които извършвам - за момента залагам тази да отпадне.


- а когато става въпрос за бизнес, не трябва да се съобразяваш със сантименталности и други чувства - трябва да се вземат кардинални решения в една или друга полза - решението ми да продавам е точно такова - болезнено, но наложително.

Дълбоките води от Сет Годин

Да знаеш кога да спреш и кога да продължиш

или

да знаеш кога и от какво да се откажеш.

------------

В момента аз се отказвам от неща върху които съм работил много и с мерак, но не е лесно (и често е пагубно) да се носят много дини под една мишница.

------------

Офертата е страхотна! Вероятно най добрата която съм срещал през последните години.

Въпрос: До колко локацията е от значение? Ти си от Варна, вероятно и клиентите и потенциалните партньори също. - Питам защото спомена за контакти няколко пъти.
 
Re: От: Сериозна оферта за сериозни хора

Или ако някой се интересува точно - за да получава приходи от тези сайтове не е необходимо да има магистърска степен по счетоводствто, достатъчни са само базови познания по счетоводствто, икономика и бизнес и то не за друго, а за да разбира все пак за какво си говорят посетителите.

Еми ето - аз имам интерес, разгледах сайтовете, не разбирам от материята (имам някой който разбира). По никакъв начин не мога да разбера как точно идват приходите от тия сайтове. Има реклами от гугл и до там.
Дали ще дадеш детайлна информация?
 
От: Сериозна оферта за сериозни хора

Да, ще дам - в първия ми пост съм обяснил точно процедурата по предоставяне на цялата информация на заинтересуваните купувачи, но ми се струва, че след като си прегледал сайтовете и не си разбрал от къде са приходите, значи не са за тебе.
 
Re: От: Сериозна оферта за сериозни хора

Да, ще дам - в първия ми пост съм обяснил точно процедурата по предоставяне на цялата информация на заинтересуваните купувачи, но ми се струва, че след като си прегледал сайтовете и не си разбрал от къде са приходите, значи не са за тебе.

Правилно ти се струва - обаче аз се чудя къде да инвестирам малко пари. Има кой да го движи, но трябва да знам повече. Тайна ли е от къде идват приходите. Още от тук почват едни съмнения - нормално е да се каже - такива и такива приходи от това и това.
Ако си решил да не продаваш на всеки, не е проблем. Това да ти пращам пари е смешно и жалко....малко по-насеризно си се взел. Успех
 
От: Сериозна оферта за сериозни хора

Сега, нека да ти обясня някои неща за бизнеса - условията, които съм поставил са точно с цел да се отсеят реално заинтересуваните сериозни купувачи - ако не искаш да превеждаш пари, ела във Варна и ще говорим.
Защо няма да дам информацията тук?

Защото има някои бизнес правила, които е редно да се спазват.
Според теб редно ли е да изнеса на показ всички мои бизнес похвати и технологии, за да се четат от всички - не, не е редно, поне според мен и никой не го прави.
Аз няма да го направя по две причини - първо защото ако не си продам сайтовете, нямам желание някой друг да ползва това, което аз съм разработил като бизнес и второ - ако ти наистина си реален купувач, би ли бил доволен ако преди да ти продам този бизнес разглася на всички точно за какво става въпрос с пълните подробности, така че и в интерес на бъдещия купувач е да не се разняся интересната информация в публичното пространство - а ако само си решил да провокираш изнасянаето на подробности за бизнеса - няма да ти се получи.
 
От: Re: От: Сериозна оферта за сериозни хора

Това да ти пращам пари е смешно и жалко....малко по-насеризно си се взел.

А най малкото имаш основание да ме нарчаш смешен и жалък, особено след като не се познаваме. Така или иначе точно за теб сайта вече не се продава.
 
Re: От: Re: От: Сериозна оферта за сериозни хора

А най малкото имаш основание да ме нарчаш смешен и жалък, особено след като не се познаваме. Така или иначе точно за теб сайта вече не се продава.
Не ти си смешен и жалък, а претенциите ти. Още изначално се опитваш да отсяваш някой си, все едно е несериозен (което няма как да знаеш, просто слагаш всички в тая категория). Ако искаш 14 бона, ще трябва да се понапънеш малко повече. И ако се налага да си загубиш 30-40 мин, ще го направиш. Нали не очакваш аз да ти платя и да си загубя времето в разговор с теб от който може да не излезе нищо, а после и пари да чакам да ми върнеш.
Ае успехи, мен ме загуби.
 
От: Сериозна оферта за сериозни хора

Аз претенции нямам - имам условия.
Отделно от това в офертата съвсем точно съм написал какви напъни ше направя в полза на бъдещия купувач, но това не значи че трябва да правя напъни пред всеки решил да мине през темата, а най-малко на такива като тебе, които даже не могат да разберат какво продавам.
 
От: Re: От: Сериозна оферта за сериозни хора

Правилно ти се струва - обаче аз се чудя къде да инвестирам малко пари. Има кой да го движи, но трябва да знам повече. Тайна ли е от къде идват приходите. Още от тук почват едни съмнения - нормално е да се каже - такива и такива приходи от това и това.
Ако си решил да не продаваш на всеки, не е проблем. Това да ти пращам пари е смешно и жалко....малко по-насеризно си се взел. Успех

Прекалено много се крадат идеите или се правят паралелни сайтове.
Подкрепям абсолютно всички колеги, които не искат да си показват сайтовете
или да пишат фермани как и по какъв начин заработват от тях.
Повечето искания за линкове в темите или на лично към сайтове в раздел "продава се"
и други сходни раздели, пак са със същата цел - пълен шит и губи време.
Да ме извиняват собствениците на форума за това ми мнение,
че го поствам така директно, но поне е честно.:)
 
От: Сериозна оферта за сериозни хора

Е то е ясно отсекъде :) Аз за тва винаги съм се фрапирал от гръмките изказвания че сме тук неминуемо за да си помагаме, даваме мега идеи...и едва ли не ще си даваме от залъка :D АААААААААААААААААААА пазарът е толкова маленичък и толкова УБИТ че не е истина :twisted:

За това ако някой супер много иска да ви помогне, както се вика първо гледайте небето...за да нема после оле-мале-малеле :wink:

Иначе за идеи и помощ по конструктивни въпроси съм съгласен и съответно лично аз винаги съм бил готов за помощ и съм го правел, въпреки че никой никога не ми е отвърнал със същото :-o (с некви ултра турбо леки изключения) Ама нали сте бг-тупани та ви е простено по дефаут :lol:

Сори че омазваме темата, ама като видях че вече е омазана та си позволих и аз да поомажа малко :twisted:
 

Горе