Сериозна оферта за сериозни хора

account-bg

Active Member
Рейтинг - 0%
0   0   0
Продавам си сайтовете, но не само.
Всъщност продавам разработен бизнес модел, който работи стабилно от 2008 г. до днес.

Бизнес моделът включва

3 сайта
Активна фейсбук група, свързана със сайтовете
Изградена система за генериране на приходи
Сайтовете са специализирани и изискват базови познания по икономика, данъци, счетоводство и бизнес

Купувачът получава:

Сайтовете
Домейните
Хостинг акаунта (по-желание)
Списък с мейловете на всички клиенти (някъде около 500 бр.)
Скайп акаунт за контакти с клиентите, заедно с клиентската база (тук не е много голяма - около 40-50 абоната)
Телефонен номер (предплатена карта), който е познат на клиентите
Крако обучение по системата на сайтовете (CMS-a) (до 8 часа)
Крако обучение, свързано с дейноста, генерираща приходи (един работен ден)
Пълно съдействие при прехвърлянето на сайтовете (при желание от страна на купувача)
Едномесечна поддръжка на сайтивете и системата след продажбата (не включва подръжка и настройка на сървъри - нищо не разбирам от тях)
Малко офлайн скриптове, които се използват при администрирането на сайта (писани от мен, не много добри, но вършат работа)
Ангажимет от моя страна в следващите три години да не се занимавам със същия или сходен бизнес



Горе долу това е, което предлагам.

Базова 14 000 лв. без ДДС. Върху цената допълнително се начислява ДДС и се издава фактура - задължително.

Посочената цена не подлежи на намаление.
При договорени допълнителни опции в полза на купувача се договаря нова по-висока цена.

Ако някой се инересува кои са сайтовете - тези в подписа ми - но не само - единия го няма там.

Ако някой се интерсува какви са приходите и как е определена базовата цена - цената е опредлеена на база средномесечния приход за последните 6 години умножен по 14. Защо по 14 - харесва ми числото.

Преговори и уточнения ще се водат само лично (в офлайн среща - живея във Варна и нямам желание да пътувам във връзка със сделката) или в онлайн разговор (по скайп, вибер, телефон).

Онлайн разговори ще водя само след предоставен депозит по моя банкова сметка в размер на 5%(700 лв.) от страна на евентуалния бъдещ купувач като гаранция за платежоспособност и сериозни намерения. Ако не се стигне до сделка депозита се възстановява на клиента.

На лични съобщения ще отговарям само ако са свързани с определяне на офлайн среща или за да предоставя банковата си сметка за депозит при желание за онлайн преговори.

Ако на някой му се струва, че има нещо неясно или неуточнено в офертата, но проявява интерес към нея, да пита директно в темата.
 
От: Сериозна оферта за сериозни хора

Имам два въпроса които ще ги пусна тук за да не се налага да питат още сто човека

Цента си я определил на средно месечна база и то за много дълъг период - Много е важно тренда на къде е - Нагоре или на долу - Защото може преди шест години да си печелил по 5000 на месец а сега по 100

Колко време отнема на месец работата по сайта?
 
От: Сериозна оферта за сериозни хора

Мноо гъзарска обява, бравос
И аз се каня скоро да си пусна ена такава :rolleyes:

ама има нещо дето ми се набива в главата като чета обявата :-o
предлагам... ама не само
долу горе... това предлагам

И аз много я мъдрих и за туй не съм пуснал такваз обява
Май трябва измисля повечко зъвръткулки, щото сериозната обява треба се набива на очи:lol:
 
От: Сериозна оферта за сериозни хора

Имам два въпроса които ще ги пусна тук за да не се налага да питат още сто човека

Цента си я определил на средно месечна база и то за много дълъг период - Много е важно тренда на къде е - Нагоре или на долу - Защото може преди шест години да си печелил по 5000 на месец а сега по 100

Колко време отнема на месец работата по сайта?
Тези приходи са относително стабилни за последните шест години, като има сезонност, т.е. през някои месеци на годината приходите са чувствително повече отколкото през други, но за последните шест години приходите са стабилни. Всички приходи са документирани с фактури и декларирани в данъчната декларация. Тези документи ще бъдат предоставени за преглед на заинтерисуваните.

Относно администрацията-нормалните дейности - наблюдение на форумите за спам и нежелана реклама - колко време - завиди от интелекта на администратора. По Нова година се налага малко повече работа във връзка със законодателните промени в този период - няколко дни по няколко часа, а през май и юни се налага да се работи малко повече - по 2-3 часа на ден, но не толкова по самите сайтове, а по обслужване на приходите
 
От: Сериозна оферта за сериозни хора

И понеже някой може да пита и за разходите - домейни, хостинг и още 300 лв на година за достъп до специфична информацив - други разходи по тези сайтове аз нямам
 
От: Сериозна оферта за сериозни хора

Сайтовете и офертата са наистина сериозни и за сериозни хора с познания!
Това си е цял бизнес, при това от винаги търсените.
Не е ала-бала работа - там някакви си сайтове, дето са на еди каква си система.
Който не разбира за какво точно иде реч и какви са възможностите,
наистина да не пише и да спами излишно.

Успех с продажбата!
Дано специалисти с пари за инвестиция да видят обявата.:wink:
 
От: Сериозна оферта за сериозни хора

Здрасти,

Прати ми контакти на лично или тук.
 
От: Сериозна оферта за сериозни хора

Публикуване на ГФО ми дава Server not Found

Ориентировъчно разпределение на прихода - напр. директна реклама %, рекламни мрежи %, консултации на клиенти %, и др., ако има?
Клиентите са клиенти за - Интернет реклама в сайтовете, счетоводни консултации, юридически консултации, друго?
Реално счетоводния бизнес ли се продава, или Интернет бизнеса?
 
От: Сериозна оферта за сериозни хора

Публикуване на ГФО ми дава Server not Found
- ами какво да направя - линка в подписа беше грешен, кой знае колко време е така - вече не е. Добре, че тръгнах да ги продавам, че да разбера за грешката.

Понеже не стана много ясно, кои а сайтовете - да поясня:

www.account-bg . info
www.regfirms . com
www.schetovoditel . com

Продава се интернет бизнеса, не счетоводния. По принцип и за счетоводния мога да водя разговори, ама там ще трябва да се бъкнете малко повече.

В посочените приходи НЕ СА включени приходи от счетоводни, юридически или каквито и да е други консултации. Повече подробности - при проявен реален интерес. Всички приходи са генерирани от бизнеса на сайтовете, и ако ги разгледате внимателно, ще видите, че в тях никъде не става въпрос за счетоводен бизнес, счетоводни консултации и др. подобни.
 
От: Сериозна оферта за сериозни хора

Не че има някакво значение, но са реални, доколкото може да е реално тиксото, но практически са много подобни с аналитикса данните - не съм се занимавал с глупости да ги манипулирам - преди 3-4 години regfirms беше brrabg, и така е регистрирано в тиксото, не съм си направил труда да сменя името на домейна в тиксото, но брояча реално е монтиран в regfirm - има и аналитикс за посещенията, но пак да дам обяснения - аз не продавам само сайтове и точно броя на посещенията не е толкова интересен, аз продавам бизнес модел и според мен е по-важен таргета, а не броя на посетителите.
 
От: Сериозна оферта за сериозни хора

Абсолютно съм съгласен и изказвам поздравления за качественото представяне на предложението.
Просто внасям уточнения по някои въпроси, които неминуемо ще възникват, и не виждам причина да не са споделени в темата.
 
От: Сериозна оферта за сериозни хора

Аз само едно нещо не разбирам, как идват приходите? С реклами или просто продаваш сайтове с таргетирана аудитория, която после трябва да реализираш в паричен актив, ако евентуално имаш счетоводна къща и ги привлечеш като клиенти?
 
От: Сериозна оферта за сериозни хора

Казах ясно, че приходите НЕ СА от счетоводни услуги, консултантски услуги или друго подобно, т.е. чрез сайтовете не се привличат клиенти за други услуги, които не се предлагат от самите сайтове - приходите са от дейноста на самите сайтове - не са свързани с привличането на клиенти като счетоводно предприятие.
Приходите идват от услугите, които предлагат самите сайтове, ако принципно не разбираш точно от къде идват, значи не са за тебе тези сайтове, а точно как идват приходите ще обяснявам само на наистина заинтересовани от сделката.
 
От: Сериозна оферта за сериозни хора

Или ако някой се интересува точно - за да получава приходи от тези сайтове не е необходимо да има магистърска степен по счетоводствто, достатъчни са само базови познания по счетоводствто, икономика и бизнес и то не за друго, а за да разбира все пак за какво си говорят посетителите.
 
От: Сериозна оферта за сериозни хора

Ако някой се интерсува какви са приходите и как е определена базовата цена - цената е опредлеена на база средномесечния приход за последните 6 години умножен по 14. Защо по 14 - харесва ми числото.

т.е. месечните доходи са средно 150-160 лв. (50 лв./сайт)
така ли?
 
От: Сериозна оферта за сериозни хора

Извинявай, не съм разбрал.
Щом тази цифра е стабилна за последните 6 години е много добре.

пак не са малко, но според теб има ли вариант за развитие?
Защото по-горе казваш, че знания не са нужни, а ти ги имаш и даваш някаква бетонирана цифра!
 
От: Сериозна оферта за сериозни хора

Според мен има много голяма база за развитие в различни посоки - за съжаление, тези сайтове започнаха преди 6-7 години като мое хоби и до сега ги развивам като страничен бизнес или повече като занимавка в свободното време, отколкото с цел издръжка, за да започна да работя за развитието им трябва да прецакам някой от другите си бизнеси, които обаче ми се струват по-доходоносни от този - това е и причината за желанието ми да продавам - трябва да взема решение кое да остане и кое да отпадне от дейностите, които извършвам - за момента залагам тази да отпадне.
Мога да обясня според мен какво още може да се направи и за което аз нямам време, включително мога да дам контакти за да се реализират някои от идеите ми - но действително само на сериозно заинтересовани лица. Нямам намерение тук да изнасям лекции относно това от кое може да се печели.

Искам да кажа едно нещо - аз си обичам сайтовете, защото съм ги изградил от първия таг до момента, успял съм да създам добро име и аудитория, която ги следи - с голяма доза мъка ще се разделя с тях, защото за мен имат и сантиментална стойност - много време съм прекарал в грижа за тях, обаче си давам сметка, че става въпрос и за бизнес - а когато става въпрос за бизнес, не трябва да се съобразяваш със сантименталности и други чувства - трябва да се вземат кардинални решения в една или друга полза - решението ми да продавам е точно такова - болезнено, но наложително.
 

Горе