Сериозно За Белене

От: Сериозно За Белене

А по темата: цената на самата централа до колкото се тиражират версиите ще е между 6 и 12 милиарда лева. Не ми е ясно от къде ще се намери финансиране освен от данакоплатците по пряк или непряк начин. За което централата за момента не е изгодна.

Нали се сещаш, че тая електроцентрала няма да произвежда вятър и с производството си може да си изплаща кредита, или поне част от него. Останалите дори и да се взимат от държавата е пак по-добре от това да се дават милиони левове за ЛОГО НА САЙТ, милиони левове за ТУРИСТИЧЕСКИ ПОРТАЛ и хиляди левове за FACEBOOK и TWITTER профили/групи. Пиша ги с главна буква да се видят хубаво за какви глупости се дават пари, които никога няма да се върнат, а напротив - потънали са безвъзмездно.

Аз не мисля, че АЕЦ-а трябва да е за сметка на ВЕИ или обратното. И двете неща ще са необходими и за в бъдеще при положение, че нефта се израсходва с главоломни темпове и електромобилите навлизат все повече на пазара.
 
От: Сериозно За Белене

Спорите за неща от които не разбирате. Въобще не се знае какви задни мисли и планове имат покрай строежа на тази централа. Само в едно съм сигурен - никой в тая държава не прави нещо за народа, а всеки гледа да вземе колкото се може повече докато е на власт. Каквото и да стане, така ще извъртят нещата, че те да спечелят, а хората колкото и да се чудят кое е по-добре и кое по-зле, нищо няма да постигнат.
 
От: От: Сериозно За Белене

Алане, последно ако днес тръгнем да строим нов АЕЦ и да осигурим работа за няколко хиляди души - колко пари ще ни е АЕЦ? RWE, HSBC, ИПИ - всички ли са купени от ББ да казват 10-11 милярда :D
От къде финансиране?
И ми кажи как ще се изплаща?

Запомни по-всички изчисления, тока няма как да е евтин а в пъти скъп.

Шом вече и с Мантаман-а почва се заяждаш, не знам .....

Новия АЕЦ няма да ни реши проблемите, а ще ни зароби още повече!





МАЙ САМО ТИ И ВИСКЯР НЕ СТЕ РАЗБРАЛИ, ЧЕ ФИНАНСИРАНЕТО - РУСИЯ НИ ПРЕДЛАГАШЕ КРЕДИТ 4 МИЛИАРДА, КОЙТО ЩЯХМЕ ДА ВРЪЩАМЕ САМО ЧРЕЗ БЕЛЕНЕ - ТОЕСТ ЗА 14 ГОДИНИ И СЛЕДВАШИТЕ 46 ГОДИНИ ( 60 ГОДИНИ ЖИВОТ НА АЕЦ БЕЛЕНЕ ) ЩЕ РАБОТИ САМО ЗА НАС !!!!




КАЖИ МИ КАКВО ПО ХУБАВО ИМА ДА СИ ИЗПЛАЩАШ КРЕДИТА ЧРЕЗ ПЕЧАЛБИТЕ НА АЕЦ БЕЛЕНЕ ?!?!??!?!?!?!??!?! КАКВО В ИПРЕЧИ НА ВАС БЕ ? ЗА КАКЪВ ФАЛИТ МИ ГОВОРИТЕ? КОЕ НЯМА ДА Е РЕНТАБИЛНО??!??!?!??!??!?!/ НАЛИ СИ ГОЛЯМ ЕКСПЕРТ, ИКОНОМИСТ, ФИНАНСИСТ - ТАЯ БЕЛЕНЕ ТОКА ДА НЕ БИ ДА ГО ПУСКА ВЪВ НЕБЕТО И ДА НЕ НОСИ ПАРИ, ПЪЛЕН ПРОСТАК СИ, МАРШ В GERB.BG
 
От: От: Сериозно За Белене

МАЙ САМО ТИ И ВИСКЯР НЕ СТЕ РАЗБРАЛИ, ЧЕ ФИНАНСИРАНЕТО - РУСИЯ НИ ПРЕДЛАГАШЕ КРЕДИТ 4 МИЛИАРДА, КОЙТО ЩЯХМЕ ДА ВРЪЩАМЕ САМО ЧРЕЗ БЕЛЕНЕ - ТОЕСТ ЗА 14 ГОДИНИ И СЛЕДВАШИТЕ 46 ГОДИНИ ( 60 ГОДИНИ ЖИВОТ НА АЕЦ БЕЛЕНЕ ) ЩЕ РАБОТИ САМО ЗА НАС !!!!




КАЖИ МИ КАКВО ПО ХУБАВО ИМА ДА СИ ИЗПЛАЩАШ КРЕДИТА ЧРЕЗ ПЕЧАЛБИТЕ НА АЕЦ БЕЛЕНЕ ?!?!??!?!?!?!??!?!

Вярно е кво по хубаво от това да изплащащ 4 милиарда кредит на русия ... как да не ги обичаш тия братушки. Само не разбрах каква ще е лихвата ... то ако било толкова лесно както алана казва тия АЕЦи щяха да никнат като гъби.
 
От: От: От: Сериозно За Белене

Вярно е кво по хубаво от това да изплащащ 4 милиарда кредит на русия ... как да не ги обичаш тия братушки. Само не разбрах каква ще е лихвата ... то ако било толкова лесно както алана казва тия АЕЦи щяха да никнат като гъби.

АМИ - ИДИ ВИЖ КОЛКО БЕШЕ ЛИХВАТА - МИНИМАЛНА - ХОДИ ПРОВЕРИ БЕ, НАЛИ СЕ ИНТЕРЕСУВАШ, МАЙ САМО СЕРЕШ ВЪВ ТЕМИТЕ МИ - НАРОЧНО НЯМА ДА ТИ КАЖА КОЛКО БЕШЕ ЛИХВАТА - ХОДИ САМ ДА ПОТЪРСИШ.


И КАКВО КАТО ИЗПЛАЩАМЕ 4 МИЛИАРДА? НАЛИ ПОСЛЕ 46 ГОДИНИ ТАЯ ЦЕНТРАЛА ЗА НАС ЩЕ РАБОТИ БЕ.



АМИ ЮЖЕН ПОТОК А??? ЗАЩО НЕГО НЕ КОМЕНТИРАШ? ЗНАЕШ ЛИ КОЛКО МИЛИАРДА ДАВАМЕ НИЕ? НАЛИ ПАК ПО СЪЩИЯ НАЧИН СЕ ФИНАНСИРА БРЕ.
 
От: От: Сериозно За Белене

МАЙ САМО ТИ И ВИСКЯР НЕ СТЕ РАЗБРАЛИ, ЧЕ ФИНАНСИРАНЕТО - РУСИЯ НИ ПРЕДЛАГАШЕ КРЕДИТ 4 МИЛИАРДА, КОЙТО ЩЯХМЕ ДА ВРЪЩАМЕ САМО ЧРЕЗ БЕЛЕНЕ - ТОЕСТ ЗА 14 ГОДИНИ И СЛЕДВАШИТЕ 46 ГОДИНИ ( 60 ГОДИНИ ЖИВОТ НА АЕЦ БЕЛЕНЕ ) ЩЕ РАБОТИ САМО ЗА НАС !!!!

КАЖИ МИ КАКВО ПО ХУБАВО ИМА ДА СИ ИЗПЛАЩАШ КРЕДИТА ЧРЕЗ ПЕЧАЛБИТЕ НА АЕЦ БЕЛЕНЕ ?!?!??!?!?!?!??!?! КАКВО В ИПРЕЧИ НА ВАС БЕ ? ЗА КАКЪВ ФАЛИТ МИ ГОВОРИТЕ? КОЕ НЯМА ДА Е РЕНТАБИЛНО??!??!?!??!??!?!/ НАЛИ СИ ГОЛЯМ ЕКСПЕРТ, ИКОНОМИСТ, ФИНАНСИСТ - ТАЯ БЕЛЕНЕ ТОКА ДА НЕ БИ ДА ГО ПУСКА ВЪВ НЕБЕТО И ДА НЕ НОСИ ПАРИ, ПЪЛЕН ПРОСТАК СИ, МАРШ В GERB.BG

Я малко математика:

До колкото знам, Козлодуй е изкарала за 1 година 150 милиона лева печалба. Тия 4 милиарда не знам евро ли са или лева, ама да предположим лева.

4 000 000 000 / 150 000 000 = 26,66 години

Значи 26 ... и това без лихвите. Та... колко викаш ще работи само за нас?

И ако ще изплащат 14 години, това знаеш ли какво означава? вдигане на цената на това двойно.
 
От: От: От: Сериозно За Белене

АМИ - ИДИ ВИЖ КОЛКО БЕШЕ ЛИХВАТА - МИНИМАЛНА - ХОДИ ПРОВЕРИ БЕ, НАЛИ СЕ ИНТЕРЕСУВАШ, МАЙ САМО СЕРЕШ ВЪВ ТЕМИТЕ МИ - НАРОЧНО НЯМА ДА ТИ КАЖА КОЛКО БЕШЕ ЛИХВАТА - ХОДИ САМ ДА ПОТЪРСИШ.


И КАКВО КАТО ИЗПЛАЩАМЕ 4 МИЛИАРДА? НАЛИ ПОСЛЕ 46 ГОДИНИ ТАЯ ЦЕНТРАЛА ЗА НАС ЩЕ РАБОТИ БЕ.



АМИ ЮЖЕН ПОТОК А??? ЗАЩО НЕГО НЕ КОМЕНТИРАШ? ЗНАЕШ ЛИ КОЛКО МИЛИАРДА ДАВАМЕ НИЕ? НАЛИ ПАК ПО СЪЩИЯ НАЧИН СЕ ФИНАНСИРА БРЕ.

Дам ... южен поток и АЕЦ Белене са съпоставими като магаре и космос, колкото и ти разбираш от ядрена енергетика и икономика.
 
От: Сериозно За Белене

АМА ФИНАНСИРАНЕТО Е ЕДНО И СЪЩО - НАЛИ ТОВА ТЕ ИНТЕРЕСУВАШЕ А? ЗАЩО БОЙКО Е СЪГЛАСЕН ДА ВЗЕМЕМ КРЕДИТ НЯКОЛКО МИЛИАРДА ОТ РУСИЯ ЗА ЮЖЕН ПОТОК, А НЕ Е СЪГЛАСЕН ЗА БЕЛЕНЕ? И КОГА СИ ПРОМЕНИ МНЕНИЕТО , НАЛИ КАЗВАШЕ ЧЕ БЕЗ БЕЛЕНЕ НЯМА ИКОНОМИКА И ЩЕ КУПУВАМЕ ТОК ОТ ТУРЦИЯ? ИЗВЕДНЪЖ СЕ СМЕНИ МНОГО БЪРЗО.
 
От: От: Сериозно За Белене

Я малко математика:

До колкото знам, Козлодуй е изкарала за 1 година 150 милиона лева печалба. Тия 4 милиарда не знам евро ли са или лева, ама да предположим лева.

4 000 000 000 / 150 000 000 = 26,66 години

Значи 26 ... и това без лихвите. Та... колко викаш ще работи само за нас?

И ако ще изплащат 14 години, това знаеш ли какво означава? вдигане на цената на това двойно.

Има разлика между печалба и приходи. Но дори и за 26 години да се изплати пак трябва да се построи, поради простата причина, че след 20 години Козлодуй и ТЕЦ-овете ще са затворени. Тогава от къде електроенергия? ВЕИ? - да да.

За Белене вече са пръснати милиарди лева. Ако ни осъдят руснаците ще платим още милиард. Тея пари как ще си ги върнем и след колко години?
 
От: Сериозно За Белене

Нещо не си доразбрал от твоя приятел станишката южен поток се строй от "Газпром" а не от БГ. И ако се избие след години добре дошло ако не да се оправят, нищо общо няма с кредит от 4 милиарда.
 
От: Сериозно За Белене

Нещо не си доразбрал от твоя приятел станишката южен поток се строй от "Газпром" а не от БГ. И ако се избие след години добре дошло ако не да се оправят, нищо общо няма с кредит от 4 милиарда.


ХАЙДЕ СЕГА МИ СЕ ИЗВИНЯВАЙ ПУБЛИЧНО!!!!


проекта, посочи икономическият министър
Препоръчай (7)

Страната ни трябва да инвестира близо 500 млн. евро в проекта „Южен поток“. Това заяви министърът на икономиката, енергетиката и туризма Делян Добрев в интервю за "Нова телевизия" по повод инвестиционното решение, което страната ни трябва да подпише за изграждането на газопровода.

Добрев припомни, че компанията "Южен поток България" е била създадена през 2010 г., а в нея акционери са „Българският енергиен холдинг“(БЕХ) и "Газпром". Те имат равни дялови участия в нея. При подписването на споразумението е било договорено, че тръбата ще се финансира със 70% привлечено и 30% собствено финансиране.

В тази връзка Добрев обясни, че сметките на проектаните, които работят по газовия проект, показват, че тръбата ще струва около 3,3 млрд. евро.


Ние досега в Белене сме дали около 300 милиона пари към НЕК ( БЕХ ) за площатка и други разходи. Каква е разликата? Тука бате така се изложи, че ако съм на твое място ще спра да пиша повече в тая тема.
 
От: Сериозно За Белене

Има разлика между печалба и приходи.

Има, вярно е. И като се изплаща с приходите, кой ще покрие разходите? Гориво, ала-бала?

Дайте да съберем някви стинки, да купим по един калкулатор на Алъна и Станишката, да си смятат.
 
От: Сериозно За Белене

Има, вярно е. И като се изплаща с приходите, кой ще покрие разходите? Гориво, ала-бала?

Дайте да съберем някви стинки, да купим по един калкулатор на Алъна и Станишката, да си смятат.

Абе какви разходи бе- по тая логика АЕЦ КОЗЛУДУЙ НА ЗАГУБА ЛИ РАБОТИ? Сериозно ли си толкова прост? АМИ ДАЙ ДА ЗАТВОРИМ И КОЗЛОДУЙ А? Ние няма 14 години да даваме 100 процента от печалбата на Русия бре, как може да сте толкова заблудени не знам. ДАВАЙ ДА ЗАТВАРЯМЕ ВСИЧКИ АЕЦ-И ПО СВЕТА, ЧЕ БИЛИ НА ЗАГУБА И ДА СИ ОСИГУРЯВАМЕ ЕЛЕКТРОЕНЕРГИЯ САМО ЧРЕЗ АМЕРИКАНСКИТЕ ТЕЦОВЕ И ВЕЦОВЕ, КОИТО НИ ДОЯТ С 7-10 ПЪТИ ПО-ВИСОКА ЦЕНА от аеца.



Вкарани сте в 1 голяма схема - има сектори и бизнеси, които не искат Белене да се строи, заради огромни финансови интереси, ама вие това не го разбирате и ви въвличат в голяма схема - като овце сте.
 
От: От: Сериозно За Белене

МАЙ САМО ТИ И ВИСКЯР НЕ СТЕ РАЗБРАЛИ, ЧЕ ФИНАНСИРАНЕТО - РУСИЯ НИ ПРЕДЛАГАШЕ КРЕДИТ 4 МИЛИАРДА, КОЙТО ЩЯХМЕ ДА ВРЪЩАМЕ САМО ЧРЕЗ БЕЛЕНЕ - ТОЕСТ ЗА 14 ГОДИНИ И СЛЕДВАШИТЕ 46 ГОДИНИ ( 60 ГОДИНИ ЖИВОТ НА АЕЦ БЕЛЕНЕ ) ЩЕ РАБОТИ САМО ЗА НАС !!!!




КАЖИ МИ КАКВО ПО ХУБАВО ИМА ДА СИ ИЗПЛАЩАШ КРЕДИТА ЧРЕЗ ПЕЧАЛБИТЕ НА АЕЦ БЕЛЕНЕ ?!?!??!?!?!?!??!?! КАКВО В ИПРЕЧИ НА ВАС БЕ ? ЗА КАКЪВ ФАЛИТ МИ ГОВОРИТЕ? КОЕ НЯМА ДА Е РЕНТАБИЛНО??!??!?!??!??!?!/ НАЛИ СИ ГОЛЯМ ЕКСПЕРТ, ИКОНОМИСТ, ФИНАНСИСТ - ТАЯ БЕЛЕНЕ ТОКА ДА НЕ БИ ДА ГО ПУСКА ВЪВ НЕБЕТО И ДА НЕ НОСИ ПАРИ, ПЪЛЕН ПРОСТАК СИ, МАРШ В GERB.BG

Май само ти вярваш в Дядо Мраз.
А това, дето смяташ главните букви за аргумент, ще подмина.

И ти писах в твоята тема, че няма как да падне цената на тока, защото на нищо не пада цената. Освен ако не върнем БКП и партизанския отряд "Чавдар".
Ама Русия се мазни на Запада и не смята да става СССР. В Грузия е пълно с американски съветници и инструктори.
Неща, които не ме радват, но са реалност.

Писах и по-рано. Ако АЕЦ Белене бе построена навремето, нещата щяха да са други. Но хората, на които толкова симпатизираш и защитаваш, бяха улисани да си градят своите империи и не намериха време за централата. Сега енергийната обстановка е съвсем друга.

Петима Петко не чакат, са казали много отдавна хората.
 
От: Сериозно За Белене

Ами нека не се намаля цената - пак да се строи - знаеш ли колко много ще раздвижим икономиката - бетон, материали, около 100-200 фирми ще работят, ще има работа за инженери, работни места, клалифициран персонал - после ще печелим от тоя АЕЦ

Как да не се нерви човек - тук като че ли ще давате пари на вятъра и то ваши пари, че като че ли тая АЕЦ няма да изкара и 1 стотинка, уж се намирам в предприемач форума, а има толкова много заблудени овце, които си мислят, че АЕЦ-овете работят на загуба.
 
От: Сериозно За Белене

ХАЙДЕ СЕГА МИ СЕ ИЗВИНЯВАЙ ПУБЛИЧНО!!!!





Ние досега в Белене сме дали около 300 милиона пари към НЕК ( БЕХ ) за площатка и други разходи. Каква е разликата? Тука бате така се изложи, че ако съм на твое място ще спра да пиша повече в тая тема.


За какво да ти се извинявам бе хитрец? Виждам, че си го копирал от тук ама нищо не си разбрал. Ще ти направя извадка..

http://www.investor.bg/ikonomika-i-...-na-iujen-potok-shte-byde-100-chastno,142701/

Добрев: Финансирането на "Южен поток" ще бъде 100% частно

Държавата и Българският енергиен холдинг не са поемали никакви ангажименти по финансирането на проекта, посочи икономическият министър

Та за какъв кредит за южен поток говореше последно?
 
От: Сериозно За Белене

Абе какви разходи бе- по тая логика АЕЦ КОЗЛУДУЙ НА ЗАГУБА ЛИ РАБОТИ? Сериозно ли си толкова прост? АМИ ДАЙ ДА ЗАТВОРИМ И КОЗЛОДУЙ А?

Ти прочете ли какво написах изобщо?

Че, ако Белене печели колкото Козлодуй т.е. 150 милиона годишно, ще се изплаща 26 години. Без лихвите. В лева.

Нали ще се изплаща само от печалбата? Да те цитирам ли пак?

Всеки по къс срок от тия 26 години, означава увеличаване на тока.

Земи един калкулатор и смятай.
 
От: Сериозно За Белене

Дайте да съберем някви стинки, да купим по един калкулатор на Алъна и Станишката, да си смятат.

Добре, понеже обичаш да смяташ, как и за колко време България ще си върне инвестираните до тоя момент пари за АЕЦ Белене + парите ако ни осъдят?
По какъв начин България ще се захранва с ток ако след по-малко от 20 години затворят Козлодуй и ТЕЦ-овете, и колко пари ще струва тогава тока, при положение, че най-вероятно ще го купуваме, било то от Турция или някой друг?
 
От: Сериозно За Белене

МАЙ САМО ТИ И ВИСКЯР НЕ СТЕ РАЗБРАЛИ, ЧЕ ФИНАНСИРАНЕТО - РУСИЯ НИ ПРЕДЛАГАШЕ КРЕДИТ 4 МИЛИАРДА, КОЙТО ЩЯХМЕ ДА ВРЪЩАМЕ САМО ЧРЕЗ БЕЛЕНЕ - ТОЕСТ ЗА 14 ГОДИНИ И СЛЕДВАШИТЕ 46 ГОДИНИ ( 60 ГОДИНИ ЖИВОТ НА АЕЦ БЕЛЕНЕ ) ЩЕ РАБОТИ САМО ЗА НАС !!!!




КАЖИ МИ КАКВО ПО ХУБАВО ИМА ДА СИ ИЗПЛАЩАШ КРЕДИТА ЧРЕЗ ПЕЧАЛБИТЕ НА АЕЦ БЕЛЕНЕ ?!?!??!?!?!?!??!?! КАКВО В ИПРЕЧИ НА ВАС БЕ ? ЗА КАКЪВ ФАЛИТ МИ ГОВОРИТЕ? КОЕ НЯМА ДА Е РЕНТАБИЛНО??!??!?!??!??!?!/ НАЛИ СИ ГОЛЯМ ЕКСПЕРТ, ИКОНОМИСТ, ФИНАНСИСТ - ТАЯ БЕЛЕНЕ ТОКА ДА НЕ БИ ДА ГО ПУСКА ВЪВ НЕБЕТО И ДА НЕ НОСИ ПАРИ, ПЪЛЕН ПРОСТАК СИ, МАРШ В GERB.BG

Алане - чудесно е направо перфектно. Чак човек се чуди, след като ни брулят с нефта, газа по братски с най-високите цени, ще ни дадът чудесен заем и ще си го плащаме от Белене.

Ти май понятие си нямаш от д-вните проекти. Това, че ще ни струва 4 милярда е супер, ама в един щастлив момент по средата като ти кажат ами трябват още 4 милярда не направихме точните сметки и ...... едни анекси се започват няма връщане после, така че недей вярва на Руснака. До сега аз през живота си не съм видял добро, на дали сега ще видя.

Та като изключим това - дори и да са 4 милярда евро, което е в червените мокри сънища - каква ще е лихвата? Знам че ще те затрудня, аз ще е сметна с по 4% минимално - защото руснака не дава безвъзмездно само главници иска си и лихви.
Викаш 14 години ще го върнем, чудесно. Козлодуй има 150 милиона лв печалба - така че дай да смятаме 14 години по 150 Милиона лв излизат 2.1 милярда лв - демек 1,05 милярда евро - а останлите близо 3 милярда евра, (това е само главница без лихви)?
Та с колко пъти трябва се вдигне печалбата(брои си прихода), за да се изплатят тези 4 милярда за Белене + лихвата на Руснаците? Тази разлика от къде ще дойде? Като гледам износа на ел. енергия спада с 20% за година, така че май е ясно от къде ще се вземат :)

Тези 150 милиона се въртят по новините, ето ти отчета на Козлодуй за 2011 http://www.kznpp.org/uf//anual_reports/bg/KozloduyNPP_2011_bg.pdf дори печалбата е по-малка
Там ще видиш едни 800 милиона приходи, да не би вашите хора тези приходи да ги смятат по 14 години :D така ще се получи, ама разходите нещо сте ги забравили :)
За да си направиш простите сметки за 14 години се падат около 570 милиона лева да даваме, при сегашните 150 печалба - едни 420 милиона се губят - сещаш се от къде ще дойдат нали?

П.С. Един АЕЦ докато се строи открива няколко хиляди работника, а го оперират около 800 - това са международни данни. Ако само затова наливаме милярди - то дай да строим пирамиди.
 
Последно редактирано:

Горе