Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Мани, мани, ситуацията е плачевна, а тия добре са подкарали вълната.
Като гледам с колко се увеличава броя на кУректните фирми .... до края на годината сугирно ще стигнат 50к .. ужас

И като цяло законно ли е това, всеки който реши да може да продава измислени сертификати?
 
От: От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

...

И като цяло законно ли е това, всеки който реши да може да продава измислени сертификати?

На ръба на закона е. Изсмукваш си от пръстите комплект условия, на който отговарят почти всички фирми, и продаваш хартийки по 60 лева на който се върже. Който и да ги провери, ще открие, че наистина фирмата е коректна според условията на тия наследници на Остап Бендер. И всеки един коментар по техен адрес /включително този/ им прави безплатна реклама. Много жалко за което, понеже са си чиста проба измамници.
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Какво още ги дъвчете тези шанаджии, от скоро има истински сертификати:
НЕкоректна фирма - Прецакай конкуренцията със стикер НЕкоректна фирма http://nekorektnafirma.com/
и
Сертификат Ебати Пича - Поръчай сертификат, покажи, че си Пич! http://ebatipicha.com/
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Какво още ги дъвчете тези шанаджии, от скоро има истински сертификати:
НЕкоректна фирма - Прецакай конкуренцията със стикер НЕкоректна фирма http://nekorektnafirma.com/
и
Сертификат Ебати Пича - Поръчай сертификат, покажи, че си Пич! http://ebatipicha.com/

Това от ebatipicha.com е ебати готиното, само дето е толкова скъпо иначе е супер :)
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Една ми звъня да ме Коректосва скоро. Бързо я отсвирих, чак се възмути колко съм бил груб. Звъня от бургаски стационарен номер...
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Много ги рекламират. Имат реклама по тв , радио , нет, даже и по телефони звънят.
но идеята не ме грабва. пак на някой пари просто да се дават.
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Всичко става с реклама, наскоро видях сертификата на "коректната фирма" закачен на видно място в офиса на голяма фирма в IT сектора
България е страната на неограничените мушенгии :beer:
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Много ги рекламират. Имат реклама по тв , радио , нет, даже и по телефони звънят.
но идеята не ме грабва. пак на някой пари просто да се дават.

То с приходи над 1 милион лева и по БТВ ако искат реклама ще завъртят :D
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Здравейте, подготвих обширна статия по случая с позицията ми като "потърпевш", но непожелал т.н. "сертификат", заедно с отговорите на управителя на фирмата "Изследователски център на клиентските мнения" ЕООД. Казусът коментираха и Богомил Николов - председател на Асоциацията "Активни потребители", както и от Комисията за защита на потребителите. Молбата ми е да я разпространите. Нека я видят повече хора и преценят сами!

http://delo.bg/positions/korektna-firma-sertifikat-za-naivnitsi/
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Здравейте на всички, за първи път отговаряме в този форум и съвсем откровено не можем да приемем напълно неверните коментари, публикувани тук. Ние сме наистина голяма международна компания. С неверните твърдения, които помествате тук вие обиждате и омаловажавате труда на почти 300 заети души към този момент. Нашите служители – оператори, мениджъри, IT специалисти и т.н. не работят от домовете си, каквито твърдения има. Само в България имаме почти 50 души, работещи при нас. Също така сме наели около 400м2 офисни площи.

Ние никога не сме принуждавали когото и да било да заплаща нещо на нас. Ние се стремим да сме възможно най-полезни на нашите клиенти. Ако някоя компания промени решението си за поръчка, ние може да изискваме заплащането от компанията, защото поръчката е направена от компанията и видите ли, компания не може да промени решението си, след като е поръчала нещо. Но ние НЕ МОЖЕМ да си позволим да постъпваме така, ние искаме нашите клиенти да бъдат 100% сигурни в решението си преди да заплатят каквото и да е на нас. Имаме и прилагаме политика за възстановяване на заплатени суми. Ние искаме всички наши клиенти да са щастливи и доволни от нас!

Всяка компания се проверява за негативни мнения два пъти. Веднъж преди да се свържем с нея, за да й съобщим, че е преминала успешно теста и повторно преди да се изготви сертификата й. За всички хора, които не вярват на нашето проучване, предоставяме запис на десктоп визия по време на анализ на фирми със софтуера Коефициент на мненията, изпълнен на Ubuntu 14.04. Моля, вижте видеото тук:

korektnafirma.com/verify

Също ни е трудно да си обясним как хора, които дори не са посетили нашия сайт, могат да критикуват проекта без да са се запознали с него. Също е любопитен факт как в 17-те страници на тази тема няма НИТО ЕДИН наш клиент. Наистина любопитно, нали? Ако наистина правехме нещо лошо за тези компании, то вероятно най-оплакващите се тук би следвало да са точно компании, които използват нашите услуги. Но ето, нашите клиенти ги няма тук, факт е, че нашите клиенти са доволни – ТЕ ПОЛУЧАВАТ ПОВЕЧЕ КЛИЕНТИ.

Следващият любопитен факт, който забелязваме е как хора, наричащи себе си „предприемачи“ не виждат PR-Рекламната стойност на нашия проект. Единствено ние може да се радваме, че нашите клиенти оценяват тази стойност и точно за това и са наши клиенти.
Електронните визитки на компаниите, включили се в проекта, достигнаха почти 500 000 преглеждания до сега считано от Юли 2015. Може да предоставим статистически извадки от Google Analytics, дори с нотариална заверка, но това едва ли ще промени вашата предубеденост за този продукт, наречен от вас „лист хартия“.

Вие също не разбирате това, че за промотирането на компаниите, включили се по проекта Коректна фирма, ние сключихме договор с bTV за една година. Както вероятно ще видите, рекламата гласи „Използвайте услугите на фирми, притежаващи сертификат Коректна фирма“, а не използвайте нас (Коректна фирма). Ние не промотираме директно себе си, ние искаме да сме единствено от полза на тези компании. Цялата стойност на тази телевизионна кампания е над 500 000 лв. брутно.

Вие също явно не разбирате радио-кампанията, която осъществяваме вече в период на една година. Както ние разбираме, колкото и мащабно промотиране на компаниите, включили се в проекта да направим, за вас това ще си остане лист хартия, което всъщност е и най-маловажният елемент в целия проект. Най-голямата ценност на този проект е неговата РЕКЛАМНА И PR СИЛА.

Никога не сме отказали да отговорим на въпроси, свързани с проекта. Имаме посочени контакти – телефони и е-мейл адрес, които никога не оставяме без отговор, но разбира се, за вас е по-лесно първо да говорите без да сте запознати.
 
Последно редактирано:
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Блинки виж ип адреса и кажи кой се ебава с нас :D 100% e някой от форума това.
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Блинки виж ип адреса и кажи кой се ебава с нас :D 100% e някой от форума това.

Пичове оставете хората да си правят бизнеса, ако си мислите, че това го има само в БГ жестоко се лъжете, навсякъде е едно и също и винаги се намират шарани за сертификати и какво ли още не...... Похвално е, че са заработили 1-2 милиона, това само трябва да ни покаже, че има пазар за всичко в днешно време.

П.С радва ме факта, че никой от приятелите ми не се е похвалил с този сертификат :)
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Пичове оставете хората да си правят бизнеса, ако си мислите, че това го има само в БГ жестоко се лъжете, навсякъде е едно и също и винаги се намират шарани за сертификати и какво ли още не...... Похвално е, че са заработили 1-2 милиона, това само трябва да ни покаже, че има пазар за всичко в днешно време.

П.С радва ме факта, че никой от приятелите ми не се е похвалил с този сертификат :)
Имах те за Човек, ама нейсе грешал съм.
Те и врачките и лечителите правят "бизнес" ама колко е морален...
 
От: От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Здравейте,
Мен в настоящия момент ме интересува САМО ЕДНО ЕДИНСТВЕНО НЕЩО:

КОЛКО КОРЕКТЕН е Вашият софтуер, тест, коефициент на мненията и каквото и да е било, ИЦНКМ? Хванете един хотел или ресторант, който сте сертифицирали и който към момента присъства в т.н. Ви визитки. Потърсете НА РЪКА за негативни мнения в Google! О, ИЗНЕНАДА - ИМААА! Очевидно продуктът, който се опитвате да продавате не работи КОРЕКТНО или пък "услужливо" Вашият софтуер пропуска всички негативни мнения, ЗА ДА ПРИБЕРЕТЕ ТАКСАТА ЗА "УСЛУГАТА"!?

Казвате "Ние никога не сме принуждавали когото и да било да заплаща нещо на нас."

Това абсолютно не е вярно! Хората, които се оплакват и които НЕ СА ВАШИ КЛИЕНТИ (КАТО ХОРАТА В ТОЗИ ФОРУМ), могат също да покажат разпечатките за МНОГОБРОЙНИТЕ обаждания и настоявания да се получи сертификата, т.е. да се заплати. Или пък изпращане на пратка, без изричното съгласие за получаване и поставяне на хората пред ситуация на свършен факт?

P.S. Линкът с демото как правите анализ не работи! Но дори и да функционира и да го изгледам, ТОВА НЕ Е ДОКАЗАТЕЛСТВО, ЧЕ СОФТУЕРЪТ ВИ РАБОТИ! Негативни мнения за "сертифицирани" от Вас фирми има и това е НЕОСПОРИМ И ДОКАЗУЕМ ФАКТ! Неоспорим е и фактът, че лепвате етикет "коректна фирма" на хора, за които има изключително много негативни мнения в интернет и така реално подвеждате потребителите им. А те вероятно и това целят и затова са "доволни" от "услугата".

P.S. Направете си труда и прочетете коментара на официални институции като КЗП и Асоциацията на потребителите, те казват много и няма нужда да се обясняваме из форумите. Стискам палци час по-скоро по случая да се произнесе и КЗК, която вече е сезирана за дейността Ви, която представлява ЗАБЛУЖДАВАЩА РЕКЛАМА. Успех с продажбите на "сертификати"!
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Имах те за Човек, ама нейсе грешал съм.
Те и врачките и лечителите правят "бизнес" ама колко е морален...

хахаха, извини ме, ще се реванширам :) гледай положително на нещата, бизнес има за всички - и аз не го одобрявам, но света се побърка тотално - ела в Лондон и ще се нагледаш на цирк, а тук цирка е за много повече пари, но за съжаление това е реалността
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Нека отговорят на колко фирми, които са готови да платят, са отказали да дадат сертификат, защото са установили, че са некоректни?
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Нека отговорят на колко фирми, които са готови да платят, са отказали да дадат сертификат, защото са установили, че са некоректни?

Добър риторичен въпрос! :)
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Аз от утре почвам да обикалям домове и къщи и ще им предлагам "Образцов дом"...
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Здравейте,
Международният ни IT отдел, както и целият български персонал прилагат големи усилия върху това Коефициентът на мненията да работи колкото си може най-добре. Освен това на сертификата е написано, че липсата на тези мнения се проверява от софтуерна програма „Коефициент на Мненията“, използвайки т.нар „чувствителни фрази“, които негативно описват дейността на дадена фирма. Въпреки това бързо реагираме на всички сигнали, с които можем да подобрим своя продукт. До този момент сме получили само един сигнал за сертифицирана фирма, имаща негативно мнение в интернет, след което внимателно разгледахме случая и върнахме парите на въпросната фирма. В резултат на това към списъка с чувствителни фрази бяха добавени още няколко позиции. Тези промени бяха направени с цел подобряване на софтуерната програма. След повторна проверка – съответната фирма остана отхвърлена, с което предотвратихме възможността за възникване на други такива ситуации.
Във връзка с Вашата статия решихме да проверим ръчно всички фирми, които са вписани в проекта, въпреки това, че конкретният пример в статията: Спа-хотел Д...... не съществува в нашата платформа. В случай, че открием фирми, които са получили негативни мнения преди получаването на сертификата – той ще им бъде отнет, а заплатената от тях такса върната. След което ще добавим нужните чувствителните фрази, но само в случай, че открием поне една такава фирма. С цел бърза реакция от 29.02.2016 г ще пренасочим 10 наши служителя да извършват ръчната проверка. Докато разясним случая въвеждаме допълнително ръчна проверка за всеки новоиздаден сертификат.
По никакъв начин никого не сме принуждавали да получи сертификат Коректна Фирма. Винаги изпращаме пратката след предварително направена поръчка. Нашите телефонни консултанти имат премии в зависимост от направените поръчки, както всички търговци във всяка една фирма. Имали сме няколко случая, когато нов телефонен консултант е пуснал непотвърдена поръчка с цел повишаване на възнаграждението си. Тези служители са освобождавани моментално, а клиентите не са понасяли никакви разходи, понеже не са получавали пратките.
П.С линка към видео материала, показващ как работи софтуерната програма се намира на този адрес:
www korektnafirma.com/verify
Трябва да бъде изписано с www За съжаление на този етап не можем да публикуваме линкове.
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Въпросният СПА хотел, все още съществува във Вашата платформа - току що проверих. ТОВА НЕ Е ЕДИНСТВЕНИЯТ СЛУЧАЙ! Сега разгледахме още 2 хотела - абсолютно същото положение. Думите "ужасно" и "ужасен" присъстват ли в иновативния "софтуер"??? Първите негативни мнения, на които попадаме съдържат точно такива думи!!!

КОЛКО СА ИЗОБЩО "ЧУВСТВИТЕЛНИТЕ ФРАЗИ" КАТО БРОЙ? От видео примера, който сте дали не изглеждат да са много! Трябва прозрачност - ОБЯВЕТЕ ГИ, ЗА ДА НАПРАВИМ УСИЛИЕ ДА ВИ ПОВЯРВАМЕ!

Изненадан съм, че след статията успяхте да проверите всичките 16 000 "коректни фирми" и ТО РЪЧНО, на които сте успели да продадете "сертификат" за първите 2 месеца на 2016 година! Похвално е! "Повярвах" Ви!

Разполагаме с още имена, които ще предоставим при поискване от контролните органи. Нека всеки сам да прецени до каква степен Вашият "софтуер" улавя негативни мнения - до колко са Ви пълни "чувствителните фрази", дали думите ги има във всички граматически форми, времена, членувани или не, но не смятам повече да коментирам...

Вие произвеждате "заблуждаваща реклама"!

Отново ще цитирам част от позицията на председателя на Асоциация "Активни потребители" Богомил Николов:

"потребителите просто не трябват да имат доверие на този знак"

"Успех" в продажбите на "сертификати"!
 

Горе