Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Софтуерът е меко казано.... смешка!
8658322X.png


1. "Reviews Factor " software, видимо от скрийншота, не излиза дори веднъж като резултат в Гугъл!

2. Всеки грамотен човек/програмист и т.н. ще знае, че се пише "begiNning", а не "begining" с едно n kакто се вижда ot скрийншота. Да си бяхте взели поне някой със средно ниво на английски...:lol:

3. Баничарницата на Бай Кольо в село Левуново като няма сайт как ще разберете , че примерно няма сирене в баницата, а бозата е гадна и хората се оплакват???


Пълна измишльотина! :D
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Това, че го има в чужбина нищо не значи. То най-големите измами първо от чужбина идват и накрая както винаги със закъснение и при нас идват.
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Отивам при личния си лекар и гледам на вратите на всички кабинети е залепен стикер "Коректна фирма". Стана ми доста криво. Първо защото смятах, че медиците са малко по-интелигентни и второ, че медицината се превърна в бизнес :(
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Отивам при личния си лекар и гледам на вратите на всички кабинети е залепен стикер "Коректна фирма". Стана ми доста криво. Първо защото смятах, че медиците са малко по-интелигентни и второ, че медицината се превърна в бизнес :(

Смени ли си лекаря?
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Смени ли си лекаря?
На малко по-предна страница бях пуснал снимка, че има такъв сертификат на цяла общинска поликлиника, където всички лични лекари имат кабинети.
Лекарят може да си е специалист от класа, но ръководствтото на здравното заведение поставя цялата ни здравна система под критика, заради подобни ситуации.
Всъщност тя си е за критика като цяло и цяла Европа го знае..
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

На малко по-предна страница бях пуснал снимка, че има такъв сертификат на цяла общинска поликлиника, където всички лични лекари имат кабинети.
Лекарят може да си е специалист от класа, но ръководствтото на здравното заведение поставя цялата ни здравна система под критика, заради подобни ситуации.
Всъщност тя си е за критика като цяло и цяла Европа го знае..

Не смятах, че ще държавни институции ще се възползват от такива сертификати. Много жалко за управлението на тази поликлиника.

Преди няколко дни пак ми се обадиха, този път за 2016-та, че фирмата ми е коректна и този път пак реших да си поговоря с тях за сертификата и бях уверен, докато момиченцето бързаше да ми затвори, че те знаят какво правят и вече година и половина го правят. УХА!

Бях "уверен", че фирма която не е коректна няма да даде 70лв, защото не можела да си го позволи. Да ама не е така и точно една такава фирма би се възползвала от глупоста на хората, които вярват на сертификата.

Вместо да се опита да ми пребори аргументите, тя бързаше да затвори. :)
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Че е шано история е ясно, но пък от друга страна за 60-70лв.на година си е оферта за реклама, ако продължат да се рекламират по големите медии...На мен като ми звъняха ме зарибяваха че предприемат голяма рекламна кампания в БТВ и не помня още къде, имаше и нещо от сорта че ще представят и част от фирмите които са си платили за сертификат по медиите.
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Че е шано история е ясно, но пък от друга страна за 60-70лв.на година си е оферта за реклама, ако продължат да се рекламират по големите медии...На мен като ми звъняха ме зарибяваха че предприемат голяма рекламна кампания в БТВ и не помня още къде, имаше и нещо от сорта че ще представят и част от фирмите които са си платили за сертификат по медиите.

А бе така е измислено, че могат да те затрупат с красиви думи и обещания, което нормалния човек възприема отлично. Тука във форума с трици не могат да ни ловят, но те нямат това и за цел, защото има десетки хиляди други ентусиасти да се окичат с този сертификат. Идеята е да продадеш една лишена от прозрачност идея, и в крайна сметка клиентът да е благодарен, без да подозира, че е хвърлил едни 60-70 лв на вятъра, вместо да нахрани някой гладен човек на улицата.
 
От: От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

А бе така е измислено, че могат да те затрупат с красиви думи и обещания, което нормалния човек възприема отлично. Тука във форума с трици не могат да ни ловят, но те нямат това и за цел, защото има десетки хиляди други ентусиасти да се окичат с този сертификат. Идеята е да продадеш една лишена от прозрачност идея, и в крайна сметка клиентът да е благодарен, без да подозира, че е хвърлил едни 60-70 лв на вятъра, вместо да нахрани някой гладен човек на улицата.
То е ясно че разумен човек няма да очаква за 70лв. да вземе истински сертификат:) Идеята обаче да се рекламират в големите медии, като така косвено рекламират и фирмите получили този "сертификат", не звучи лошо...
 
От: От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

То е ясно че разумен човек няма да очаква за 70лв. да вземе истински сертификат:) Идеята обаче да се рекламират в големите медии, като така косвено рекламират и фирмите получили този "сертификат", не звучи лошо...

Ти представител на фирмата ли си с този нов профил?
 
От: От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Ти представител на фирмата ли си с този нов профил?
Олеле! Не бе пич, просто споделям мнение, отчасти и за да направя 10 мнения:) Гледам че и червен картон си ми дал:) За статистиката: и аз отказах сертификата...
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Все още не съм ти дал червен картон, някой друг го е сторил. А факта, че се рекламират в големи медии е, защото първо вече разполагат с огромни суми пари и могат да си рекламират където искат, второ това им носи още повече пари и ги легитимира по някакъв начин, а дали има някаква полза за клиента е ясно, че няма.
Както пишеше в статията по-горе на колегата, още с първите проверки на фирми с такъв сертификат излизат много негативни мнения и то писани далеч, преди да им се предостави този сертификат. Тъй че да се слага клеймо 'КОРЕКТЕН' на някой, който не е коректен прави цялата работа още по-смешна. Поне наистина да ги даваха на коректни фирми, а те ги дават на всякакви шанаджийски фирми, всеки, който иска да им подари 60 лв става коректен и си лепи гордо сертификата.
 
От: От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Все още не съм ти дал червен картон, някой друг го е сторил. А факта, че се рекламират в големи медии е, защото първо вече разполагат с огромни суми пари и могат да си рекламират където искат, второ това им носи още повече пари и ги легитимира по някакъв начин, а дали има някаква полза за клиента е ясно, че няма.
Както пишеше в статията по-горе на колегата, още с първите проверки на фирми с такъв сертификат излизат много негативни мнения и то писани далеч, преди да им се предостави този сертификат. Тъй че да се слага клеймо 'КОРЕКТЕН' на някой, който не е коректен прави цялата работа още по-смешна. Поне наистина да ги даваха на коректни фирми, а те ги дават на всякакви шанаджийски фирми, всеки, който иска да им подари 60 лв става коректен и си лепи гордо сертификата.
Не ги защитавам, напротив наясно съм, както и повечето нормални хора че е несериозно това което предлагат. Но се замислих дали не си заслужават 70лв. за едногодишно присъствие в сайта им, ако чрез реклами те успеят да направят някакъв положителен имидж.
 
От: От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Не ги защитавам, напротив наясно съм, както и повечето нормални хора че е несериозно това което предлагат. Но се замислих дали не си заслужават 70лв. за едногодишно присъствие в сайта им, ако чрез реклами те успеят да направят някакъв положителен имидж.

Може да направят по-положителен имидж, ако имат късмет и са по-щедри, но на тяхната фирма. Твоята ще е наблъскана в някакъв измислен каталог с още десетки хиляди други.
 
От: От: От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Може да направят по-положителен имидж, ако имат късмет и са по-щедри, но на тяхната фирма. Твоята ще е наблъскана в някакъв измислен каталог с още десетки хиляди други.
Виж каква ми е чуденката: аз съм обикновен човек, не съм много в час със сертификати, качество и тн..., обаче гледам реклами всеки ден пт БТВ, НОВА на "коректна фирма" от рода-"използвайте фирми със нашия сертификат, те гарантират качество!"/примерно/ И утре ми се чупи телефона/примерно/, търся в нета сервизи, намирам няколко сайта, но един от тях е закачил гордо горе коментирания сертификат...Няма ли това да повлияе на избора ми?
 
От: От: От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

...Няма ли това да повлияе на избора ми?

Със сигурност ще повлияе. Само, че зад това влияние стоят 70 лева, а не авторитета на т.нар. "сертификат" "К........ фирма".
 
От: От: От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Със сигурност ще повлияе. Само, че зад това влияние стоят 70 лева, а не авторитета на т.нар. "сертификат" "К........ фирма".
Принципно рекламата и влиянието струват пари:) От друга страна изглежда доста несериозно този сертификат и може и обратен ефект да има, да "олекоти" фирмата и дейността и.
 
От: От: От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Ето откъс от интервю със собствемика:
"Въпрос: Срещнах няколко мнения, че сте звънели на фирми, които са обявени в несъстоятелност, които отдавна не работят, които са големи длъжници дори към работниците си и в тази връзка ако трябва да използвам Вашия термин – не са коректни. Как ще го коментирате?

– На фирми, които са замразени, които не са с активност, понякога също сме звънели, защото ние проверяваме за негативни мнения по наименованието на фирмата. Така че, тази фирма – тя съществува – името й е в интернет и ние сме я изследвали, след което се свързваме с нея, за да я информираме, че няма негативни мнения. Имали сме случаи на клиент, който се обажда и казва „Защо тази фирма е получила сертификат, тя ми дължи пари, не ми е плащала от години“. Това нещо не е написано никъде, това нещо го няма в интернет, няма написано негативно мнение, следователно фирмата преминава положително самото изследване. Не проверяваме задълженията на фирмата, а негативните мнения и оплаквания от клиенти."

Така, че стещу 70 лева, предполагам може да получите сертификат, че сте космонавт и галактически коректен :)
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Здравейте, преди седмица получих обаждане за сертификата, след което реших да разгледам какво пише в нета. Видях този форум и прегледах от горе- от горе каво пишат хората. Като цяло прочетох тука уникални твърдения, за това реших да се регистрирам и да си дам моето мнение. Виждам, че като цяло са доста лошо настроени към това нещо, но честно казано не виждам смислени аргументи :) По скоро излгежда нещо като завист. Само sedo дава някакви аргументи. В началото темата започва с това, че проекта е измама и че няма проверка, след което премина в това, че има някъква проверка, но все пак няма смисъл понеже фирмите нищо не получават срещу тези 70лв, след като рабраха за рекламата и това, което пише Aramis виждаме, че има някакъв смисъл :) Сега sedo твърди, че системата им нарочно не проверява добре фирмите, но като прегледах на бързо няколко фирми, не услях да намеря фирми с негативни мнения. Дори и този Спа хотел от статията не го открих в сайта им :) Също така ми стана смешно като четох коментарите за този софтуер, че е имало много малко думи. Много се извинявам ако засегна някой, но както виждаме на демото е направено видео как работи програмата. Зрението на човека по всяка вероятност е способно да различи не повече от 24 кадъра в секунда. Следователно няма как да видми с просто око във нормално видео всички тези думи :D Но все пак ми е интересно да разбера колко са думите и какви са те :)
 

Горе