Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Blinky

Owner
Това пак този с коректната фимрма ли го предлага ?
Не съм попадал на нещо, водещо към тях, но определено е някой пак с "иновативно" мислене. Ориентирано към нуждите на пазара. Според мен е някой друг, но няма как да кажа със сигурност, ако не се издири всичко - сайт, детайли и вече някой сертифициран. :)

rujel

Active Member
Бързо търсене дава като резултат фирма, която се представя като шведска с даден адрес и телефон, която има сайт от 2018, но реално активиран към средата на 2019. Това със сертификата за COVID е техен сериозен автогол, ама вероятно дори и не подозират това. Иначе като дейност представят следното:

Certification of shopping centers
Audits of shopping center portfolio risk
Consultancy on optimising your risk management strategy
Crisis communication tools and strategies
Training for management and key personnel
Tools for measuring risk performance
Cost effective guidance on how to enhance your shopping center investments
Confidence and trust for owners and retailers

Общо взето са си някакви съвременни щуротии, но не бих казал незаконни или подвеждащи. Стига да ги извършват наистина тези неща, а не само да ги обявяват на хартия, за да ти вземат пари за сертификат.

Blinky

Owner
Не съм написал, че е измама. Просто нов играч, следвайки модела на своите предшественици. Но с явно съвсем друга цел. Дано е нещо истинско и да не са само стикери, както и да имат подходящите сертификати и лицензи, да предлагат подобно нещо на масовия пазар. А и това не трябва ли да е валидно до определена дата. В смисъл до следващото посещение и дезинфекциране? Или бъркам. Обектът може днес да е минал, но след седмица все едно, ако през него са минали хиляди хора.

rujel

Active Member
Не съм написал, че е измама. Просто нов играч, следвайки модела на своите предшественици. Но с явно съвсем друга цел. Дано е нещо истинско и да не са само стикери, както и да имат подходящите сертификати и лицензи, да предлагат подобно нещо на масовия пазар. А и това не трябва ли да е валидно до определена дата. В смисъл до следващото посещение и дезинфекциране? Или бъркам. Обектът може днес да е минал, но след седмица все едно, ако през него са минали хиляди хора.
Много неща трябва, като например да могат да издават легитимни сертификати за съответната страна. Какво ще стане, ако има някакъв инцидент в мола, който се окаже че е свързан с неправилно изградена инфраструктура? В подобен случай би трябвало сертифициращата фирма да носи отговорност, че не си е свършила работата. Иначе каква друга стойност да има сертификата, освен да зарибява?

Blinky

Owner
Много неща трябва, като например да могат да издават легитимни сертификати за съответната страна. Какво ще стане, ако има някакъв инцидент в мола, който се окаже че е свързан с неправилно изградена инфраструктура? В подобен случай би трябвало сертифициращата фирма да носи отговорност, че не си е свършила работата. Иначе каква друга стойност да има сертификата, освен да зарибява?
Да, така мисля и аз. Но само едно нещо има ползва в цялата ситуация (била тя фейк или не), клиентското спокойствие, което се печели след като зърнат стикера на някоя витрина. Това, което правеше и Коректна фирма сертификата. :) Но никой няма идея какво седи зад него. Може би докато не си направи труда да разбере с малко ровене. Дано този не е това. ;)

Горе