Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

И на мен ми звъняха тези смешки два пъти. Първия път ми беше интересно да видя за какво точно иде реч, и видях... след 2 седмици пак ми звъни същата нахална госпожица или госпожа и след като им казах, че не искам да се възползвам от услугите им ме попита -"защо? Вие не сте ли коректна фирма?", на което директно и отговорих с "НЕ!". Не знам кой и как се връзва, но народа ни е податлив към измами, а това си е измама. Тези просто сядат, отварят GoldenPages и започват да звънят наред, На ден 10 фирми да се вържат пак е нещо - глупавите им стикерчета струват по 1 лв парчето, ако е поръчана по-голяма бройка. Сертификатът пък се вади безплатно от принтера (има малка стойност - мастилото, листата и човешкия труд са пари).

Няколко от клиентите ми също ми казаха, че същата им е звъняла и им е предлагала това, но след като се допитват до мен са категорични, че ще откажат.
 
Re: От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Няколко от клиентите ми също ми казаха, че същата им е звъняла и им е предлагала това, но след като се допитват до мен са категорични, че ще откажат.

Тия за нищо не стават. И си звънят и не им пука на нещастията. Да са живи си здрави, но още малко ще ги оставя да потормозят някои от клиентите ми и ще се погрижа сайта им "майка" да излиза за хубави неща. Магистрала.нет ще получи още една добра ревю-статия.
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Според мен е гениално :D Много ме е яд, че аз не съм го измислил. Човека е направил пари и хитро се е сетил хах
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Няма спор, че е гениално. Всичко е доброволно при това, клиентите доволни даже....
 
Re: От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Няма спор, че е гениално. Всичко е доброволно при това, клиентите доволни даже....

Да, всички доволни, но не и тези дето поддържат тия клиенти, защото фирмите, които имат самостоятелен маркетинг отдел не са им в таргета, защото биха ги отбичили още в началото, докато такива без или с аудсорсинг са идеални, особено ако този дето им е в оутсорсинга не му пука или не е на ниво да прецени заслужава ли си този сертификат. :)
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Не е редно да се обаждате на 112 за такава глупост. Така отнемате ресурси, които биха могли да се ползват за наистина спешни проблеми.

Общото между телефонните измамници и тези е само ползването на телефон.
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

На сертификатът изписват годината 2015, явно взаимстват идеята за банка на годината. Догодина пък ще е 2016, желаещите ще трябва да повторят плащането, а то може и да е по-високо тогава. Абонирани сте за тази фантасмагория.. :lol:
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

На сертификатът изписват годината 2015, явно взаимстват идеята за банка на годината. Догодина пък ще е 2016, желаещите ще трябва да повторят плащането, а то може и да е по-високо тогава. Абонирани сте за тази фантасмагория.. :lol:

Дано тогава се вземат в ръце малко тези, които плащат за тази 2015 година и през 2016 година да им светне зелената лампа в главата!
 
Re: От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Дано тогава се вземат в ръце малко тези, които плащат за тази 2015 година и през 2016 година да им светне зелената лампа в главата!

И да не се вземат, все тази - да си плащат, щом намират някакви ползи от него. :) За един торта е среда за растене, за други - знаете какво. :)
 
Баси изушената работа. Ще видим каква тъпотия ще е за 2016-та година. То че пак ще има баламурници, ще има, но се чудя дали ще имамине толкова успешно това, което тази година пробутваха. Вижте колко прост народ им. Не ги интересува какво що, щом някой ги е "отличил" с нещо, купуват. Тъпа работа, така е и по изборите. И ето до къде сме я докарали. Това се дължи на две основни неща (дори три) - тъпотията, мързела и манталитета, че е така и не се е прецакал, а си е много добре и прав българина. Щом е така - ще го яде. ;) После може след като си го купи сертификата да отиде да си вземе ракия и цигари от Лафка и да подготви бюлетината на ГЕРБ. :)
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Разговор проведен с "търговец" от Коректна Фирма:
- Как проверявате коя фирма заслужава да получи такъв сертификат?
- Имаме софт. бла бла... проверява в интернет за негативни мнения бла бла...
- А защо не пуснете вашия софт да провери какви мнения има за вашата фирма?
- Ами ние нямаме негативни мнения, а само хубави!

И аз реших да потърся... като изключим няколко статии по въпроса, 98% от коментарите са отрицателни. Тук таме някой да ги защити.
 
Re: От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

- А защо не пуснете вашия софт да провери какви мнения има за вашата фирма?
- Ами ние нямаме негативни мнения, а само хубави!

Това е бил силен диалог. :) Като за филм.

И какво, сертифицираха ли те? :D
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Не е за моята фирма, а за фирма с която работя. Иначе не са. И предполагам, че няма и за в бъдеще, но не решавам аз.
 
Re: От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Не е за моята фирма, а за фирма с която работя. Иначе не са. И предполагам, че няма и за в бъдеще, но не решавам аз.

Да, при мен беше и мен и клиентите, което се сещаш какъв шит, ако имаш задачи за изпълнение и някой ти загуби времето, плюс ти го загуби и клиента, защото ги има въпросите 100% след тази велика възможност да се открои бизнеса им пред конкурентите. ;)
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

хе хе, някои даже се хвали че има такъв измислен сертификат

http://www.imoti.net/obqvi/show_pic/52911495
 
Re: От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

хе хе, някои даже се хвали че има такъв измислен сертификат

http://www.imoti.net/obqvi/show_pic/52911495
Ако с това се гордеят, за Бога братя, не купувайте.... :)

Тия нещо позатигнаха...сигурно заформят плана за следващата година - Надежна фирма 2016-та....глупаците си ги има...важното е да им пробутат пак нещо друго. ;)
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Ето тези са малко по-нагли. http: //www.publichniregistri.com/

Действат от миналата година. Обаждат се по телефона и ти обявяват, че се обаждат от публични регистри и ви пращат документи с наложен падеж. На следващия ден получавате фактура по куриер, която трябва да заплатите. На сайта им се мъдри лого което е имитация на това на НАП. Коректните срещу тези да тичан не могат да ги стигнат по измама.

Голяма част от фирмите даже не разбират, че са станали част от измама и си мислят, че това е държавна институция.

И още един нов сайт http:// biznesregistar.com/, който работи по същата схема, като ви обявяват, че дължите 79 лв за публични регистри и ви пращат фактура.
 
Последно редактирано:
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Преди месец и при мен се пробваха тея индивиди "Коректна фирма" тая взе да ми обяснява, че всичко е напълно безплатно и само срещу 60-тина лева ще ми издават някакви кирливи стикери/сертификати, казах и на тая да ми се обади по-късно, моментално след затварянето ги добавих в Blacklist-а и ... :)
в следващите 3 дни са се опитали общо 48 пъти да се свържат с мен :shock:
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Днес направо останах втрещен като видях техен стикер на една от вратите на цеха в предприятието, в което работя. Голямо предприятие с престиж и редица сертификати за качество да се подлъже от подобна схема на дребно... Ужас!
 
Re: От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Днес направо останах втрещен като видях техен стикер на една от вратите на цеха в предприятието, в което работя. Голямо предприятие с престиж и редица сертификати за качество да се подлъже от подобна схема на дребно... Ужас!

Силни търговци от тяхна страна (тарикати) и слаб маркетинг (от страна на предприятието), това е причината. :) Така се получава. Някой обясни ли им за какво става дума въобще, защото до година ще има същото 2016 година. :)
 

Горе