Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Какво са телевизиите, ако журналистите не отразяват адекватно настроенията на народа
Стават на партийни телевизии или спонсорирани от фалшиви фирми, но на мени не ми харесва, какво да направя
Шиги пцувам мамицата им, дано поне ги засърби отзаде
 
Днес слизам до магазина до нас и какво да видя:

8278442V.jpg


Айде, честито на победителите. И сега и реклами се въртят. Преди малко гледах по БТВ, вече и реклами имат. :)
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Дам... и бабите от околността нали гледат вечер турските сериали по БТВ и едната си взе такъв сертификат за магазина си за гоблени :D
 
Re: От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Дам... и бабите от околността нали гледат вечер турските сериали по БТВ и едната си взе такъв сертификат за магазина си за гоблени :D

Да, изродска работа чуек. Това те ли са? :)

Ако забележете само някакви спевдо изнесчета са с тези хартийки и стикери. Кретени пълни. :)
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Лошото е, че този "бизнес" ще просперира все повече. И доходите им за тази година като гледам са около 500 000, а следващата година ще се подновяват тея сертификати. Няма ли кой да подаде сигнал в КЗП и КЗК не ми е ясно на мен, аз нямам право - нито са ми се обаждали, нито скоро съм попадал на такъв сертификат ( преди месец мернах някъде, но забравих къде ).Докато пишем по форума не помагаме на никой - балъците няма да ги проучват, нито някой ще се вземе в ръце, докато някой не ги докладва.
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Мисля, че едва след като неколцина клиенти на такива "коректни" фирми изгорят може да се направи нещо. Или сигнал да подаде някой на когото е предлагана офертата.
 
Re: От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Мисля, че едва след като неколцина клиенти на такива "коректни" фирми изгорят може да се направи нещо. Или сигнал да подаде някой на когото е предлагана офертата.

Ще трябва да подбере и много доказателства, за да може да защити думите си, че този сертификат е нищо повече от бизнес модел за печелене и реално покритието му е съмнително, но пък това лесно може да се установи и при проверка. За жалост и нашите органи трудно ще успят да глобят, защото и те милите не могат да се чатнат къде да ровят, за да докажат, че е по-скоро някакъв бизнес модел, колкото вид признание. А и гледам моделът е печеливш в чужбина, което автоматично означава, че явно и там са ОК органите за контрол. Това е сигнала не съм сигурен, че ще проработи. Все едно да отидеш да си купиш сертификат за изкаран курс от някаква незнайна школа за танци. Правят ти проверка и да - имаш часовете танци, имаш си потвърждение от учителя, че си присъствал, и това е явно достатъчно, че си изкарал танцувалната школа успешно и са ти дали сертификат, че си новия Лорд оф денс. Вече какво можеш и колко тежест има този сертификат, са други два въпроса, които явно не тежат пред органите. ;) Единственото кофти е, че омаловажават другите подобни сертификати, което не знам дали е причина за гонене. Това е тънкия момент. Освен, ако другите школи не вземат мерки, но пак е трудно. Не мога да кажа, и не давам такъв пример, но този, който дадох е подходящ. Щях да дам за дипломи, но не е чак толкова грубо май. А там си знаем, че за фалшива диплома се гонят хората. Дори никой не смее да си помисли за това де. ;)
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

То не само омаловажава останалите сертификати свързани са даден бизнес, направо ги прави безсмислени. След като всеки може да си закупи от някъде сертификат за каквото и да е.

Утре решавам и пускам сертификат за най-добър онлайн магазин за 2015 за 20 лв и всичко е ок...
 
Да, ама щом другите фирми, издаващи сертификати са ОК с това, няма проблем, има явно пазар за всички. :) Глупаците точно от тези фирми скоро ще започнат да получават въпроси от рода на:

- Защо вашия сертификат е по-добър от на Коректна фирма?
- Защо вашия сертификат е по-скъп от този на Коректна фирма?
- Защо сертифицирането ви е по-трудно от това на Коректна фирма?
- Защо ми е вашия сертификат като вече си има на Коректна фирма?

И куп такива. И те ще усетят ефекта от появата на този "играч" на пазара, ама си е техен проблем това, щом са го позволили още да вилнее. Всички там ще го лапнат то скротома. Ние вече го изядохме, време и за другите. Казвам го с най-добри чувства, защото всеки бранш трябва се брани и да има правила, които да се спазват. Ама щом и там е така, майната им. ;)
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Държавна поликлиника бори конкуренцията с подобен сертификат... :shock:
Няколко ключови думи: държавни пари, качество, здравеопазване, България, пародия
070820154480.jpg
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Подценявам глупостта и тъпотията на българския народ за пореден път. Заразата явно се разраства.
 
Re: От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Държавна поликлиника бори конкуренцията с подобен сертификат... :shock:
Няколко ключови думи: държавни пари, качество, здравеопазване, България, пародия
Виж файлът 12719

И това са хода с диплома, лекари, а гледай до къде стига. Еми то няма да има спирка.... :) Скоро и аз ще гледам да споделя още "коректни" фирми с такива хартийки на витрините и прозорците, сайтовете и стените в офисите си. :D
 
Re: От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Още не мога да повярвам, че никой не е купил korektnafirma.bg :)
Иво, казваш бизнес модел и ще се задействат хората. :)

Ако някой ще подвига нещо срещу друг, то редно е да е КЗК, където фирми, издаващи истински и подпалтени с нещо сертификати държат сметка на тези, които нямат покритие. Все пак това е някакъв дезийс, който се разпространява в този сектор, не ходи по гората. За жалост доста прилежащи и допиращи се браншове също усещат негативите. Например маркетинг агенциите, които трябва да седят на телефона и да обясняват на клиентите си, че това не е нещо, което ще им докара повече бизнес и не е добра маркетинг стратегия. Но това вече пък и зависи от самата компетенция на тия маркетинг агенцийки също. :)
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Най-накрая!!!! Обадиха ми се :D Вече и аз съм коректен :D Обаче, не можех говоря и последните 3 дни ми звънят все като не мога да говоря. Най-интересното е, че момичето само ме попита(цитат 1:1):"Обаче да попитам, фирмата ви работили ли? Че не намирам никакви лоши мнения за вас". Нямам търпение да си поговорим с тях, но дано ме уцелят когато мога да говоря. :D
 
Re: От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Най-накрая!!!! Обадиха ми се :D Вече и аз съм коректен :D Обаче, не можех говоря и последните 3 дни ми звънят все като не мога да говоря. Най-интересното е, че момичето само ме попита(цитат 1:1):"Обаче да попитам, фирмата ви работили ли? Че не намирам никакви лоши мнения за вас". Нямам търпение да си поговорим с тях, но дано ме уцелят когато мога да говоря. :D

Хахха, няма кой знае какво да ти кажат. Малко и от селс екипа им не са подготвени много много, защото на втория отказ се отказват да обръщат клиента. ;)

Но са добри, признавам им го. Все пак бизнеса им е такъв, че се налага селса наистина да е много добър. Това е бизнес моделът и двигателя на бизнеса.
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Боже - това го видях лепнато и на "Зона" - магазина за мебели.


Какво се случва!?
 
Re: От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Боже - това го видях лепнато и на "Зона" - магазина за мебели.


Какво се случва!?

Да, случва се, защото това е комбинацията от кофти маркетинг и управленчески екип + добър техен слес. Това е. ;)

Ще ги попитам долу под нас магазина кой мозък е взел това решение. С тия пари може да се направи една не лоша (малка де) рекламна кампания. Както се вика 1-2-3 статии да си купиш на някой малък сайт или блог е много по-добра инвестиция и е перманентно. ;)
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Това си е на практика измама, но просто идеята е гениална. Супер вирално се получава, единия като залепи стикера, съседа няма начин да се мине, а от правна гледна точка не виждам какво могат да им направят. Къде е казано, че бат Васко не може да издаде на бат Пешо сертификат за правилно оригване:)
А този софтуер е най-обикновен бот предполагам, който рови по ключови думи в нета, както споменаха колегите. То даже не трябва и софт, на гугъл сърч операторите ще свършат тази работа:lol:
 

Горе