Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

#Кой e? А що питаш? Върха на пирамидата е толкова ясен, колкото и неясен! :D

Интересно ми е кой прави от продажба на въздух, затова питам ;) Не, че го одобрявам, но си трябва акъл за цялата схема.
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Коректна Фирма, коректна фирма,
слушам те от година,
няма лете няма зима,
оборот въртим като за трима,
валят парички, стига балъци да има.

Започна като на игра,
тука някой, някой там,
всеки ни се подигра,
но дойде момента,
финансовия отчет да ви подам.

Приятелю недей мисли,
сертификата си окачи,
било клиент или конкурент,
ще се върже българският манталитет.

Печелиме пари и комплименти,
само да не изкочат конкуренти,
рекламите на все въртят се,
на гола кука шараните лепят се.


П.С. На мен ми е забавно, слушах им рекламата по радиото, жалко че хората се връзват, може би имат нужда от една антирекламна кампания. И това би станало ако имаше общество.
За 3 мин. толкова измислих, избива ме на сарказъм :)
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Интересно ми е кой прави от продажба на въздух, затова питам ;) Не, че го одобрявам, но си трябва акъл за цялата схема.
Един вид да го поздравиш човека, явно. Евала му! Рекох, че ще пуснеш медийна сензация от рода "Разктит е! Обиржията..".. Има нужда от подобно нещо, btw, за да се задействат разните му органоидни направления, ама.. и файфа няма да ги плямпаме, щото те ще събират 3 години доказателства за измама.
 
От: Re: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Още 1-2 репорта и този му ник излита. То не се търпи да ринеш след него. ;)
Хехехе, все едно чегледаш прасенце
Шо па даму ринеш, заколиго даго ева :wink: или умори прасето от глад
 
От: Re: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Здравейте,
тази седмица няколко пъти получих обаждания от ИЦНКМ ЕООД, което издава сертификат "Коректна фирма".
Жалко е, че толкова много и някои от тях сериозни и големи фирми са платили на тези измамници и са се доверили на един сайт korektnafirma.com, изпъстрен с правописни грешки.
Това е поредната измама, макар да имат реклами по БНТ и БТВ не ги прави легитимни. Клиентите им плащат по 77 лв. за "Хартиен вариант на Сертификата- изработен върху елитна хартия" и 4бр. стикери, които нямат никаква стойност.
Пример /методиката им е – ако за фирма няма негативни мнения в интернет, то тя е коректна фирма/: никой не знае, че фирмата на обущаря от улица Х, се казва Y /защото не издава и касови бележки дори/. Съответно за фирмата Y няма негативни мнения в интернет, но за обущаря от улица Х, има десетки и обущаря получава обаждане от ИЦНКМ и си поръчва сертификат. Това прави ли го коректна фирма. Мой познат получи обаждане за фирма с перфектна интернет репутация от въпросния "институт, която не е действаща от 4 години. Малко черен хумор - това мога да го сравня с издаване на медицинско на мъртвец, че е клинично здрав. И ако за въпросната фирма има достатъчно негативни мнения в интернет, това означава, че тя е некоректна и тук резонния въпрос: Може ли некоректна фирма да издава сертификат „Коректна фирма“.
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

четох наскоро, че вече си служат с измама, уж им изпращат нещо безплатно, говорим за сертификата, а се оказва че на куриера трябва да се заплати сумата от 77 лева...
 
Re: От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

четох наскоро, че вече си служат с измама, уж им изпращат нещо безплатно, говорим за сертификата, а се оказва че на куриера трябва да се заплати сумата от 77 лева...

Те не обявяват ли още по телефона или мейла, или където въобще водят комуникация, че този сертификат е безплатен, но реално стикерите и сертификата струва 77 лева, за да се изготвят и пратят до съответния бизнес? Или са сменили тактиката. :)
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Обяснили са им че са "избрани" :D и ще им изпратят сертификата без пари, обаче греда, като дошъл куриера им поискал пара :)
Тея според мен са минали на някакъв фрайчайзинг като онези фирми за бързите кредити, дават им някакъв процент и се почва с измамите.
 
Re: От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Обяснили са им че са "избрани" :D и ще им изпратят сертификата без пари, обаче греда, като дошъл куриера им поискал пара :)
Тея според мен са минали на някакъв фрайчайзинг като онези фирми за бързите кредити, дават им някакъв процент и се почва с измамите.

НЕ са ли някакви световна фирма, започнала в Холандия или нещо такова. Бизнес модел, пренесен тук. :) Поне така започнаха и в рекламите по телевизията.
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Не съм им правил задълбочено изследване на "коректна фирма" или каквото им е името там, но те са доказателство, колко прост може да бъде един предприемач :)
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Изобщо не е прост тоя дето го е измислил този сертификат. Това си е един много успешен бизнес, който се оказва дори законен. Друг е въпроса колко е морален и каква стойност имат тези сертификати. Но на последния въпрос всички тук знаем отговора.
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

На принципа за коректност без доказателства, всеки който реши може просто да копира банер им и да си го ковне на сайта с цел да привлича клиенти и ще е толкова реално колкото и да се закупи измисления сертификат.

Резултата ще е същия дори по-добър със спестените 77 лева:)
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Изобщо не е прост тоя дето го е измислил този сертификат. Това си е един много успешен бизнес, който се оказва дори законен. Друг е въпроса колко е морален и каква стойност имат тези сертификати. Но на последния въпрос всички тук знаем отговора.

Не ме разбра, имах в предвид този, който купува подобен стикер
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Това е малко като посланието "търсете в по- добрите магазини..." Очаквам да започнат да лепят и стикери с надпис "Ние сме по- добър магазин..." :) Интересно ми е какво ще се случи ако някой не е доволен от вече сертифицирана коректна фирма. Могат ли да се отнемат вече издадени сертификати и кой ще отиде до гр. Х например да отлепи стикера от магазина.
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Замислете се малко от страната на търговеца. Да, Вие знаете че това си е измама, един прост А4 лист с 4 стикера за 77 лв, но това не Ви кара да спирате да посещавате кварталното магазинче или любото кафе. Замислете се обаче за обикновенния гражданин който вижда реклматите по ТВ, слуша ги по радиото и не знае как реално действа тази схема, вижда магазинчето със заветното стикерче и какво си казва? "Еха.. тези имат сертификат, явно са коректни", не че съм "ЗА" тези сертификати, не ме разбирайте погрешно, звънят ми всекидневно по 3-4 пъти от разни бизнес каталози и ми е писнало вече, но когато в едно нещо се вкарат доста пари първоначално "което е станало с тези коректнафирма" според мен, след това се получава имиджово да имаш заветния стикер. Просто и направо казано в едно малко градче аз се сещам поне 10 места където видях такъв сертификат. Ние българите сме доверчива нация лесно могат да ни излъжат с 5-6 добри думи, какво да се прави, пък за това сме си така готини! :)
 
Какво означава обикновения потребител? Значи, имайте предвид, че едно 90% от измамите се правят на база неинформираност. Това е ключа към всяка една успешна измама. И кой сега е прост, този, който я прави или този, на който му се случва. А има още едни, тези които са прочели, разбрали или били свидетели на нещо такова. Не мога да го приема, че хората са прекалено заети, за да не отделят 5 минути от безценното си време, за да проучат неща. Аз също не твърдя, че съм супер запознат с всичко, но пък след като нещо хвърли малко съмнение, веднага се проверява. Виждал съм хора, които цял ден изкарват пред някаква скапана игра на телефона си, а после нямали време да проверят какво реално е един какво си. И не е като да чакаш някой да се прибере, за да го попиташ. Имаш телефон, имаш интернет, имаш телевизия, макар, че тя в случая не е добър пример. Хората (някои) се лъжат поради две причини, както споменах слаба информираност и ниско интелектуално ниво. Да, защото някои измами могат да минат заради това, че не ти достига мозъчния капацитет.

Нека вземем за пример случая с коректна фирма. Да речем, че сте човек, който е далеч от интернет маркетинга и т.н., но сте бизнес собственик. Така....седите и ви звънят от фирмата. Оп, червена лампичка №1, от къде ви имат телефона и дори да са го взели от търговския регистър, не трябва ли ние да ги търсим за сертифициране, а не те нас. Нашият софтуер ви проучи и не видя....дрън...дрън....Оп, лампичка №2....какъв е този софтуер и къде проверява. И дори да рови в мрежата, какво остава за социалните мрежи? Там не малко коментари се изсипват.....продължаваме...."ние издаваме сертификат "Коректна фирма"....чакай, кои сте вие? На какво се базира този сертификат, на какво ниво е спрямо световните като ISO и т.н. Оп, лампичка №3, като е толкова велик сертификата това означава, че и големите фирми трябва да имат такъв. Да, но не. Все от 500 души някой има нещо повече за мислене и е затворил на подобно позвъняване. Или се е консултирал с някой за това и ефектът пак същия.
 
Re: От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Внимавайте че като им кажеш че нямаш интерес се сърдят. На мен даже и една мадама ми повиши тон че не искам да я изслушам какво ми дава FREE :lol:

Трябваше да я изслушаш до край. Някой са готови наистина да дадат нещо фри, ако ме разбираш на къде бия. :)
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Е по гласа преди да се скара, ми се стори че става за лашкане, но нали знаеш че трябва да се види, пипа, дали всичко е на мястото и без излишни неща. По телефона не се преценява.

- Oбичам те.
- Kолко?
- Kолкото и да си проста.
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Внимавайте че като им кажеш че нямаш интерес се сърдят. На мен даже и една мадама ми повиши тон че не искам да я изслушам какво ми дава FREE :lol:
И при мене така !
Звъняли са ми за какви ли не щуротии ....едни са представители на Гугъл за България , други искат да хакват сайтове на конкуренти , и какво ли още не . Но поне са любезни! На тия момичета обаче или им плащат малко , или работата им идва в повече.
 

Горе