Система за контролиране на банери

C.Cenov

Well-Known Member
Здрасти,
трябва ми някаква система за реклама чрез която да мога да си контролирам импресиите на самия баннер т.е примерно от банер А се показват 100 импресии за днес, от банер Б 200 импреси и т.н. Спомням си, че имаше някаква онлайн платформа за това, но не можах да я намеря в гуугъл.
 
От: Система за контролиране на банери

Аз лично ти препоръчвам OpenX. Има всичко, което искаш. Има платени модули, но фри нещата ще са достатъчни за това, което искаш. Ако имаш питания, давай. ADX.BG и сайтовете в мрежата я използват и благодарения на нея сервираме рекламата на нашите рекламодатели. Идеална е и работи с други платформи също така добре.
 
От: Система за контролиране на банери

Безплатно решение, по-добро от OpenX не съм срещал. Лично го ползвам, лесна е за управление, инсталация и настройки.

Може да го изтеглиш от тук: LINK

Има и доста алернативи, уеб-базирани, но са с ограничения в безплатния им вариант, така че това ще ти върши идеална работа.
 
От: Система за контролиране на банери

Благодаря Ви, ще пробвам и ако има нещо не ясно пак ще питам :)
 
От: Система за контролиране на банери

Благодаря Ви, ще пробвам и ако има нещо не ясно пак ще питам :)
Давай, питай. Тъкмо да стане по-богата, за да може да се ползва от другите също. Хубаво е когато рекламата минава през обособена система, а за продаването на директна реклама си е направо задължително такова нещо. Даже имах един познат, който продаваше директна реклама на фирми, нямащо нищо - на месец, на седмица. Няма лошо, нали? Но е хубаво да можете да му представите и какво реално сте му продали - импесии, кликове, позиция, на която са се отчели и прочие. Всеки рекламодател ще иска да следи това. Нали, говоря за сериозни бюджети от нас 500 лева на месец или подобни цифри.

Доста неща могат да се кажат за системата. :)
 
От: Система за контролиране на банери

Давай, питай. Тъкмо да стане по-богата, за да може да се ползва от другите също. Хубаво е когато рекламата минава през обособена система, а за продаването на директна реклама си е направо задължително такова нещо. Даже имах един познат, който продаваше директна реклама на фирми, нямащо нищо - на месец, на седмица. Няма лошо, нали? Но е хубаво да можете да му представите и какво реално сте му продали - импесии, кликове, позиция, на която са се отчели и прочие. Всеки рекламодател ще иска да следи това. Нали, говоря за сериозни бюджети от нас 500 лева на месец или подобни цифри.

Доста неща могат да се кажат за системата. :)

Всъщност точно за това ми трябва (правим медийна група от няколко сайта на който ще въртим реклами), понеже рекламодателите ще са директни и е хубаво да се прави всичко със статиски т.е няма как да е ала бала, когато се работи с големи фирми (и не само, просто е хубаво да се вижда какво продаваш реално).

Благодаря отново, след като разгледаме малко по-подробно системката ще пиша пак.
 
От: Система за контролиране на банери

Всъщност точно за това ми трябва (правим медийна група от няколко сайта на който ще въртим реклами), понеже рекламодателите ще са директни и е хубаво да се прави всичко със статиски т.е няма как да е ала бала, когато се работи с големи фирми (и не само, просто е хубаво да се вижда какво продаваш реално).

Благодаря отново, след като разгледаме малко по-подробно системката ще пиша пак.
Да, разгледайте и вижте, ще ви хареса много. Може да създавате акаунти за всеки клиент, да си гледат как вървят кампаниите прочие. Моята най-любима опция е създаването на репорт. Не искам да бъда злонамерен, но репорта от OpenX системата е 1:1 с медия планирането на една рекламна агенция, която ми показва само едно - това е стандарт.

Можем много да говорим за това, така че запознай се и питай. Разгледай и платените модули. С няколко такива си имаш всичко от до за да дадеш и юздите на клиентите да си я управляват. :)
 

Горе