Система за обяви - какво трябва да има в една такава система

От: Система за обяви - какво трябва да има в една такава система

ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ,ся заради теб пак отначало ще почвам.
Отказах се готов CMS, то дори и платените не отговарят и на 40% от изискванията посочени в темата.
Почвам да се правя на програмист пък каквото стане
Ето и малко нужни фунцкии в един сайт за обяви, които смятам, че са задължителни.

1. Възможност за сравнение на обявите - Хората просто обичат да сравняват и да си правят тънки сметки.

2. Слайдшоу за снимките - Снимките са много важни, а подредени в слайдшоу доставят по-голямо удоволствие

3. Възможност за видео - макар и в БГ да не е разработен този модел, на вън много обяви имат възможност за видеопрезентация на продукт/услуга

4. Най-важните предимства - ако има възможност за по-ярко изразяване на предимствата на дадена обява (highlights), още по-добре за всички.

5. Оценки на обявата от купувачи - нормално, това е доста важна част от системата

6. Добри филтри за търсене - възможността за търсене и избор е ключова също така

7. Възможност за плащане на промо обяви - тук мисля, че няма какво да обяснявам
 
От: Система за обяви - какво трябва да има в една такава система

Ти си преценяваш, но ако искаш да си успешен и да имаш потребители трябва да ги има тези функционалности, поне според мен.
 
От: Система за обяви - какво трябва да има в една такава система

Сега идеята е - WP + PHPBB форум,ще вкарам всички функции с шорт кодове пък да видим как ще стане
Ти си преценяваш, но ако искаш да си успешен и да имаш потребители трябва да ги има тези функционалности, поне според мен.
 
От: Система за обяви - какво трябва да има в една такава система

Засега се спрях на тези изисквания.
В момента съм на 30% готов:
Системата - Wordpress.
Темата - респонсив, на която добавих следните опции :
логин/регистър система както и фейсбук логин.
Добавяне на обяви и показването им.
Остана вече всички глезотии описани по долу.
До 3-4 дена ще покажа и готов резултат
1. Добри филтри - да отсява обявите по няколко критерии - град, тип, цена и др. характеристики на съотетната група обяви (за жилища - квадратура, за коли - година, марка и т.н.).
2. Добра търсачка с адванс сърч.
3. Опция за VIP обяви, някъде може да се бидва за позиция, другаде да се показва навсякъде - като се закупува ад спот.
4. Да може да се показва добре една обява. Какво ще рече това - не снимка и 2-3 абзаца, а пълни детайли на потребителя - адрес, изразен даже с Google Maps, рейтинг на потребителя, ревюта от други хора, шер бутни, снимките да скачат в поп-ъп галерия за дадения продукт / услуга, да може под нея да има други оферти от този потребител, цена и други. Колкото по-подредени и много неща има, толкова по-добре.
6. Секция с хелп деск, както за тези,които публикуват, така и за тези, които само навигират из сайта.
7. Хистори за всеки един потребител - да му кажеш какво е правил последния път тук на сайта и да му предложиш сходни резултати. Не съм виждал (освен Google) някой сайта за оферти да персонализира рекламите на база история на ровенето на потребителя. Да, не е евтино, но поне може да се опита с някой скрип.
8. Дискусионна част. Да излизат последните теми от там.
9. Информационна секция - новини, блог.
10. Кунтъри за обявите, потребителите, осъществените сделки, теми във форума и т.н.
Аз бих добавил дизайна да е риспонсив, или да си сложиш (направиш също) мобилна версия. Но мобилна версия с всички функции ще е доста трудоемка работа, за това заложи на риспонсива. От потребителска и SE гледна точка мисля, че ще изиграе добре своята роля. ;)
Ето и малко нужни фунцкии в един сайт за обяви, които смятам, че са задължителни.

1. Възможност за сравнение на обявите - Хората просто обичат да сравняват и да си правят тънки сметки.

3. Възможност за видео - макар и в БГ да не е разработен този модел, на вън много обяви имат възможност за видеопрезентация на продукт/услуга

4. Най-важните предимства - ако има възможност за по-ярко изразяване на предимствата на дадена обява (highlights), още по-добре за всички.
 
От: Система за обяви - какво трябва да има в една такава система

Какво ще рече това? Че зациклих на тази точка в момента.
1. Възможност за сравнение на обявите - Хората просто обичат да сравняват и да си правят тънки сметки.
 
От: Система за обяви - какво трябва да има в една такава система

Ами има примерно дадена марка ботуши и сравняват с друга марка ботуши цени, размери и т.н.
 
От: Система за обяви - какво трябва да има в една такава система

botuhi.jpgНещо такова?
Ами има примерно дадена марка ботуши и сравняват с друга марка ботуши цени, размери и т.н.
 
От: Система за обяви - какво трябва да има в една такава система

Мамка му, преди малко разцъках продавалника(целта е 1:1 с него да бъде сайта) и ми стана лошо...
Бая работа ме чакало,ама друго се питам дал си струва толкоз време да се губи?
 
От: Система за обяви - какво трябва да има в една такава система

До къде стигна със сайта ?
 
От: Система за обяви - какво трябва да има в една такава система

Мамка му, преди малко разцъках продавалника(целта е 1:1 с него да бъде сайта) и ми стана лошо...
Бая работа ме чакало,ама друго се питам дал си струва толкоз време да се губи?

Баце, ти какво очакваш, продавалника се трудят няколко човека поне върху дизайн, поддръжка само :) Успех
 
От: Система за обяви - какво трябва да има в една такава система

До кривата круша засега,редактирах една тема за WP + 1 плъгин. Получава се добре но има още много неща за добавяне а нещо времето е кът и не знам кога пак ще работя по този проект
 

Горе