Скоро ще стартирам онлайн магазин. За първи път ще ми е. Споделете съвети

V.Andreev

Well-Known Member
[FONT=&quot]Здравейте Колеги,

Много скоро ще стартирам онлайн магазин. За първи път ще ми е и искам да споделите своите съвети.

Интересувам се от всяка полезна информация.
Как популяризирахте своя магазин, имате ли поръчки, българския пазар свиква ли да пазарува онлайн. Правите ли много промоции, държите ли високи цени или напротив, много ниски?


[/FONT]
 
От: Онлайн магазин

Интересна тема V.Andreev. Мен също ме чака подобно нещо, така че с интерес ще чета отговорите на по-опитните. Отделно ако може да си бъдем полезни с нещо един на друг(опит, идеи, съвети и тн...) ще се радвам да си дадем помощ в старта.
 
От: Онлайн магазин

Единственото което мога да ви кажа е да не разчитате на чудеса! Метода "почвам пък после ще видим" е най-прекия път към провала. Трябва всичко да е планирано и цялата схема да е ясна. Откъде ще се вземат продуктите, колко надценка, склад, офис, хора... Отделно добър анализ на нишата. Има ли търсене, подходящ ли е продукта за търговия онлайн и тн. и тн. Работите са много...
 
От: Онлайн магазин

Сигурен съм, че тук има хора който имат онлайн магазини и наистина бих се радвал да споделят всякакъв вид информация.

Благодаря на всеки!
 
От: Онлайн магазин

Едва ли в БГ е много доходно ама..... Имаш ли фирма за магазина? Защото аз имам една дето си седи без дейност и се чудя и аз за такъв магазин.
 
От: Онлайн магазин

Сигурен съм, че тук има хора който имат онлайн магазини и наистина бих се радвал да споделят всякакъв вид информация.

Благодаря на всеки!

Абе,чети какво ти е написал biaaro.Ти въобще направил ли си някакъв анализ на нишата,към която е насочен този магазин.Ако да ,какви изводи си направил от този анализ,по силите ли ще ти е да се пребориш с конкуренцията...Задай някакви конкретни въпроси,за да получиш евентуално адекватни оговори.
 
От: Онлайн магазин

Когато аз питах подобен въпрос в инвестиционен сайт колегите се обърнаха към мен дай ми 5к долара и ще ти кажа.

Питаш много общи неща.

Това което аз ще ти кажа, трябва ти един бизнес план да направиш. Частта с маркетинга и финансите е най-важната. Още един съвет, всичко трябва да бъде спрямо дереджето ти, затова всеки сам трябва да си подготви плана.
 
От: Скоро ще стартирам онлайн магазин. За първи път ще ми е. Споделете съвети

Аз имам онлайн магазин от една година. Малко по малко започват да идват поръчки. От Варна съм, но повечето поръчки идват от София, Пловдив и другите градове. Моята идея беше да доставям стоката на същия ден слд поръчката. Популяризацията я направих след като прочетох темите тука за събмит в безплатните директории, малко реклама в Google Adwords. Останалото е устен маркетинг (според мене най-добрия, но най-бавен).
Зависи какво предлагаш има различни начини за популяризация, но тези май са основните. Имам и фирма, плащам си осигуровки и счетоводител и данъци. Цените са по евтини от физическите магазини (нали това е идеята на онлайн магазина, според мене). Работя с няколко фирми(насочени в моята сфера), не поддържам нищо на склад, работя с няколко куриерски фирми(Спиди, Еконт, Интерлогистика, като Спиди и Еконт имат и за чужбина). Основно използват наложен платеж, много рядко PayPal и Epay. Българските клиенти явно са си напатили и искат първо да видят, после да платят. Докато гръцките и румънските само докато им кажеш и ОК(плащат чрез PayPal). Минуса на PayPal е, че има комисионна(можеш да я сложиш в условията на плащане). Общо взето е това. Има още какво да се желае, но следвам начертан план(в главата ми е и малко на хартия).
Малко по малко започват да се отпускат, но пак зависи какво предлагаш и как го предлагаш. Досега съм нямал недоволен клиент, правя така че да са доволни, каквото и да ми струва. Разбира се да не съм вътре. Имал съм поръчки при които съм на 0, но важното е клиента да е доволен. Нали устния маркетинг.......Има една приказка: Един доволен клиент води други 7, един недоволен води други 15!!!
Ако има други въпроси и мога да отговоря...:)))))
Късмет:)
 
От: Скоро ще стартирам онлайн магазин. За първи път ще ми е. Споделете съвети

малко реклама в Google Adwords.

Успех с магазина.Да те попитам,имаше ли някакъв резултат,след рекламата в Adwords.Досега не съм прибягвал до подобен тип реклама и се чудя,дали въобще си заслужава.По принцип какви платформи се ползват най-често за отваряне на бг онлайн магазин?Из форума съм срещал доста добри отзиви за Opencart,но дали лесно се модифицира не мога да кажа:).
 
От: Скоро ще стартирам онлайн магазин. За първи път ще ми е. Споделете съвети

Хубаво е да пускаш промоции поне през седмица. Също за трафик използвам facebook като си плащам на линкове а именно с тези линкове хората разбират за промоциите. Има ефект защото между самия продукт с намалена цена се купува и нещо друго. А и все пак отстъпката не е толкова голяма че да съм на - или 0
 
Аз от скоро имам онлайн магазин (месец-два). Положението на бг пазара не е толкова зле, колкото си мислех. За последния месец имам 8 продажби, а още дет се вика не е включена тежката артилерия :) Единственото което правя е линк билдинг към магазина, а има още толкова неща да се направят за конверсията, рекламата по форумите и т.н.
 
От: Скоро ще стартирам онлайн магазин. За първи път ще ми е. Споделете съвети

Най-важно е Доверието, което трябва да изградиш в клиентите. Прозрачно ясни цени, транспорт и срокове на доставка. Както и наистина да гарантираш, че поръчаното е ТОЧНО полученото. Трябва ти политика на връщане и рекламации. Останалото си идва по местата с времето :)
 
От: Скоро ще стартирам онлайн магазин. За първи път ще ми е. Споделете съвети

Най-важното в магазина е рекламата.
Ако случайно имаш сайт със стабилен трафик на който да рекламираш магазина си определено ще ти е по лесно.
Също така хората обичат да има разнообразие, и съответно и много стока и голяма инвестиция - където мисля, че е и мойта грешка.
 
От: Скоро ще стартирам онлайн магазин. За първи път ще ми е. Споделете съвети

Да се издържаш от онлайн магазин в БГ е доста трудна мисия има хора които даже и печелят но са единици. Българите сме мнителни и нямаме още навика да пазаруваме масово онлайн, ако имаш стационарен магазин и това ти е допълнение е много по добър вариант.
За реклама различна от Адуордс даже не си и помисляй. А преди да си си инсталирал Аналитикс въобще не си и мисли за реклама.
 
От: Скоро ще стартирам онлайн магазин. За първи път ще ми е. Споделете съвети

Първо искам да благодаря на всички включили се в темата.
Като четах коментарите Ви разбирам, че повечето от нещата съм ги направил или планирам да ги направя. Радвам се когато чета, че има някакво движание в онлайн магазините поради скиптичното ми виждане.
Открих на скоро магазина ( преди 1 седмица ) пуснах малко реклами, сега чакам и одобрение от чичо гугъл, искам малко трафик ( популярност ). Друго което забелязах при коментарите е наблягането към потребителите, закачки, коректно отношение и разнообразна стока. Сигурно ако бъдем постоянни в тях, бихме допринесли за успехите си едни на други ( говоря за доверие в пазаруване онлайн ).
 
От: Скоро ще стартирам онлайн магазин. За първи път ще ми е. Споделете съвети

Adwords е почти задължителен за нов сайт. По стар и популярен сайт може да разчита на свой постоянен трафик но за нов, Adwords. Аз също като повечето колеги тук имам 2-3 сайта в много тежка ниша, като най - стария е от година и половина. Като цяло първият ми сайт си има един постоянен поток от посетители, обаче от около 2 седмици отново съм с Adwords и забелязвам нещо странно :)
Сега Adwords ми докарва средно по около 80-120 посещения..... обаче, посещенията идващи от други места са се увеличили почти двойно :):):)
Странно ми е и мноого чудно как стана тая работа но важното за мен е че сега когато всички са на море, сайтовете ми правят повече трафик от колкото през декември :):):):)
Така че колега, пробвай Adwords ;) и разбира се събмит в де що видиш, линка си е линк.
 
От: Скоро ще стартирам онлайн магазин. За първи път ще ми е. Споделете съвети

От Неделя чакам активирането на google adwords, до колкото разбрах от банката за момента гугъл обмислят да ли да ми взимат или върнат парите ( 14 дена е бил срока на това решение ) надявам се скоро да го активират.
Отностно събмита, все още не съм правил но и на него ще му дойде времето.

Моля всеки който има актуален лист с Български директории да сподели. Аз ползвам " dobavi " но има доста неподържани сайта.
vandv мерси за коментара.
 
От: Скоро ще стартирам онлайн магазин. За първи път ще ми е. Споделете съвети

Кажете кой са ви магазините,2-3 ма писаха че имат,може пък да си купим и ние нещо.
 
От: Скоро ще стартирам онлайн магазин. За първи път ще ми е. Споделете съвети

Добре, аз се опитвам да задвижа този : " uau "

Приемам критики и предложения.
 
От: Скоро ще стартирам онлайн магазин. За първи път ще ми е. Споделете съвети

Гледам магазина са ти го инсталирали в поддиректория /bg/ Навремето и аз така бях направил та след това го местих, мисля че ако може да го преместиш в основната директория от СЕО гледна точка ще е по добре. Може и да е съвпадение но при мен резултатите се появиха след преместването=
Също така шрифта на първа страница по средата ми идва доста голям като визия да не говориме че там трябва текста да си го набалбукал с важните ти ключови думи не може най популярната ти ключова дума да е "количка", а думата "панделки" по която би трябвало да натискаш да ти е на 10 място по популярност.
 
Последно редактирано:

Горе