Следене на финансово състояние

entrepreneur7

Active Member
Здравейте, има ли възможност малък онлайн магазин без собствен счетоводител(такъв, който да стои във фирмата и работи за вас) да следите актуалното финансово състояние ?
Следене на моментното състояние т.е по всяко време да мога да видя активи, задължения към доставичици, приходи, разходи, парични потоци(плащания и постпления),пари в касата и то в момента, а не при годишно приключване или месечни справки и тнт.
Гледах за онлайн счетоводство, но предлагат следене само на приходи и разходи и то месечно, а не по всяко време.
 
Здравейте, това можете да си го следите и Вие, без счетоводител в офиса, само с подходящият софтуер.
 
Този софтуер се връзва към на счетоводителя и когато той отрази се отразява и при теб и можеш да следиш всичко или ? Ако не е така дали ще може човек без счетоводно образование да се оправи ?
Например съм купил материали след 2 дена ги плащам след 1 седмица ги влагам.
Първия ден ще имам увеличение на материалите след 2 дена ще трябва да се отрази парично плащане след 1 седмица разхода и намалението на материалите.
Трябва да знаеш кога какво да се отрази. Ако не съм счетоводител как ще знам кое кога и как ?
Има софтуери складови наличности и там е лесно сякаш, но дали предоставят такава информация за финансово състояние задължения приходи разходи, материали, стоки и тнт
 
Този софтуер се връзва към на счетоводителя и когато той отрази се отразява и при теб и можеш да следиш всичко или ? Ако не е така дали ще може човек без счетоводно образование да се оправи ?
Например съм купил материали след 2 дена ги плащам след 1 седмица ги влагам.
Първия ден ще имам увеличение на материалите след 2 дена ще трябва да се отрази парично плащане след 1 седмица разхода и намалението на материалите.
Трябва да знаеш кога какво да се отрази. Ако не съм счетоводител как ще знам кое кога и как ?
Има софтуери складови наличности и там е лесно сякаш, но дали предоставят такава информация за финансово състояние задължения приходи разходи, материали, стоки и тнт
Като че ли при вас не опира само до подходящо техническо решение а и до познания относно момента и съдържанието на записите отразяващи движението на стоки и пари. Започнете с безплатен тест на продукти от рода на: http://www.startinvoice.com/ или https://inv.bg/gclid=EAIaIQobChMIiu-dwffh5wIVUamaCh2XzACNEAAYASAAEgLZ2vD_BwE и вероятно ще си отговорите на част от въпросите. Аз лично бих ангажирал в началото счетоводна кантора като консултант. Дейността изисква документооборот не само по отношение на стоки и пари.
 
Фактурата не отразява ли само прихода и разхода и то както дадох пример с материалите дори разхода се отразява при влагането. Паричните постъпления няма да ги отрази тази програма за фактурите, също така и няма как самонот фактури да изведе някакво финансово състояние според мен. Ако съм със счетоводна кантора и ми потрябва финансовото състояние в 3 през нощта или ако ми трябва всеки ден или на ден по два пъти едва ли ще ми вадят справка толкова често. А за през вечерта никой няма да ти даде справка за актуалното финансово състояние - баланс, опр, опп и тнт.
 
Всеки ден да влиза и да гледа, да прави отчети, да те държи в течение. Абе и дистанционно е възможно, но си звучи като работа за човек в офис. ;) Колкото до актуалното сметката, активи, пасиви движение на сметката, наличности - това ако е добре подредено и достъпно, може да се прави и от теб, дори ще е по-бързо, от това някой човек да ги го изгенерира, подреди и предаде. И на месечна база си правиш справка, после за следващия също и така. Или за тях може да помолиш вече счетоводителката, но и на нея ще и е нужно да и делегираш някой права като с пълномощни се получава това.

Не знам колко динамична среда имаш, но се съмнявам, че не можеш сам да го правиш сега. Виж, ако си във фирма с тежко производство, търговски отдел с хиляди транзакции на месец, вече е друго, но там вече е логично да имаш и счетоводно-правен отдел. :)

И реално ти е нужда една централизирана система, в която да вкарваш всичко - CRM. Натам вече е лесно за справки, текущи състояния, и какво ли не. ;)
 

Горе