След Иракли подпукаха и плаж Корал!

След половин час започва протеста за спасяването на плаж Корал!

След Иракли, дойде ред да теглят ножа и на последният останал див плаж с лесен достъп.
Ходили ли сте някога на плаж “Корал”. Не? А ходили ли сте на плажа преди 20 години?
Знаете ли каква е разликата между ходенето на плаж сега и тогава? Е тази разлика няма да я усетите точно на този плаж. Няма никаква разлика сега и тогава!
http://bul.bg/plazh-koral-kraya-na-edna-prikazka.html

Все пак, ако решите че не сте от тия, е време да направите и вие нещо, за да спите спокойно и да се почувствате полезни.,

Спасете плажовете които са останали, за вас, и за децата ви.

Днес в 17:00 започва протеста за Иракли, които го очаква същата участ като Корал.

Подробности тук: https://www.facebook.com/events/540749822611138/

А ако искате да прочетете истинска статия за случая, а не като тази написана от любител, можете да го направите тук: https://bivol.bg/koral-zastroyavane-1.html

А тук ще се запознаете с възгледите на " романтичните момчета ", наематели на дивия плаж Корал:

http://www.koralbeach.com/node/357
Молим всеки които се чувства засегнат от това, да сподели някои от линковете или информация за случая, от 17:00 започва протеста!!!
 
От: След Иракли подпукаха и плаж Корал!

За трепане са корала си е уникат лятото си топках дупето там в прекрасно чиста вода и красота!!!!
 
Последно редактирано:
От: След Иракли подпукаха и плаж Корал!

Плажът беше уникален преди 4-5 години когато бяхме за последно там. Кристална вода и доста "монокини" :), но си беше невероятен. То какво не съсипаха тук :( ...
 
От: След Иракли подпукаха и плаж Корал!

Аре стига глупости бе пичове. Имал е пари и връзки, купил е, построил е... Това е, друго няма. Като не ви харесва, искарайте пари и връзки и си купете плажчето... и си правете каквото си искате с него.
 
От: След Иракли подпукаха и плаж Корал!

Аре стига глупости бе пичове. Имал е пари и връзки, купил е, построил е... Това е, друго няма. Като не ви харесва, искарайте пари и връзки и си купете плажчето... и си правете каквото си искате с него.

На този принцип "Решил да направи сестрата на "ИВАН" п......ка, имал пари, власт, връзки, решил го, направил го" как ти звучи
 
От: След Иракли подпукаха и плаж Корал!

Еми същата работа е, честно да ти кажа... ако те боли фара - действаш, ако не те боли фара, не действаш. Сега да си приказваме колко зле е било... еми зле е, и какво? Като не ти харесва, промени го. Просто сами се убиваме с приказки от тоя род. Човека с плажа дори не го сърби като го говорим. ;)
 
От: След Иракли подпукаха и плаж Корал!

Е то не го сърби, но нали ако всички сме пасивни и ще ни таковат за лека нощ господата с многото пари :)
 
От: След Иракли подпукаха и плаж Корал!

Пасивни... господата с многото пари.... Точно това искам да ти кажа. Тези ония другите, дето не са ние, тоест не са нас, абе за другите говоря... не са пасивни, и точно за това имат привилегията такива като теб/нас/останалите да ги наричат "господата с многото пари" и да си купуват плажове и да си строят бункери върху тях.

Те не искат на плажа да има пясък, искат бункер... купуват и строят и хич не ги е еня ти какво мислиш по въпроса. Закона на джунглата. Точка. От протести смисъл няма.
 
От: След Иракли подпукаха и плаж Корал!

Те тея от ГЕРБ само грешни движения правят, наплашиха инвеститорите, хайде да видим кой ще посмее да строи сега, дори близките до ГЕРБ фирми ги е страх, че ще изгърмят като бушони, само и само боко тиквата да не му падне рейтинга ( а той пада постоянно ).
Само грешни движения, плашат хората и няма инвестиции, кой кретен би дошъл да инвестира като знае, че най-непредсказуемото нещо в тая държава е управлението и.
 
От: След Иракли подпукаха и плаж Корал!

AlanFort ... ни в клин, ни в ръкав, приятел... иначе те разбирам. Левчето си е левче, щом дават - взимаш. А ако не ти плащат, значи положението е много зле. ;)

Те тея от ГЕРБ само грешни движения правят, наплашиха инвеститорите, хайде да видим кой ще посмее да строи сега, дори близките до ГЕРБ фирми ги е страх, че ще изгърмят като бушони, само и само боко тиквата да не му падне рейтинга ( а той пада постоянно ).
Само грешни движения, плашат хората и няма инвестиции, кой кретен би дошъл да инвестира като знае, че най-непредсказуемото нещо в тая държава е управлението и.
 
От: След Иракли подпукаха и плаж Корал!

Искаш да кажеш, че можем да си зададем въпроса "Абе ясно е, че ще ни таковате ама вие ли ще носите вазелина или ние да си го купиме?" :) :) и да не ни дреме на ханша ... защо да мислим като роби?
 
От: След Иракли подпукаха и плаж Корал!

Не бе, приятел, за друго ти говоря. Аз ти говоря за сила и интереси... ти ми говориш за вазлин, недей така, ще се изложим пред туристите.

Имам предвид, че живота е джунгла и всеки си прави каквото може и иска и на никой не му пука какво иска другия. Няма вечни приятели, има вечни интереси... чувал си го това, много е вярно. Та, човека е можел и искал да си купи плажа и да построи бункера... и го прави. Има едни други хора, дето искат и могат да цоцат стотинки от всеки човек на планетата.... могат и го правят.

Така че хора всякакви, желания и възможности всякакви. Гледай ти какво можеш и искаш.
 
От: След Иракли подпукаха и плаж Корал!

Аз каквото искам си го мога :) но не вредя на околните ;)
 
От: След Иракли подпукаха и плаж Корал!

Дали? Осъзнаваш ли, че има един обем от пари, който е на разположение на всички другари на партията. Притежавайки сума пари, ти отнемаш възможността на другите хора да притежават тази сума. По този начин ти вредиш... използвайки основната идея на капитализма. Още един тъп пример е.... да си първи на светофара. Бидейки първи, ти отнемаш възможността на другите да са първи на светофара. Дишаш, нали? Аз не мога да използвам кислорода, който ти вече си използвал. Ще спра до тук, защото мога да ти давам такива примери до утре.

Каквото и да правиш, вредиш на някого.

ПС: Осъзнах, че върви track в който се пее "Now is the time, to take what's mine!" (СЕГА е времето, да взема това, което е мое!) Колко иронично... :)
 
От: След Иракли подпукаха и плаж Корал!

AlanFort ... ни в клин, ни в ръкав, приятел... иначе те разбирам. Левчето си е левче, щом дават - взимаш. А ако не ти плащат, значи положението е много зле. ;)


Не ме наричай приятел, никакъв приятел не съм ти. Няма нужда да ми плаща някой, за да говоря истината и да си изразявам мнението. За левче очевидно работиш ти:
Предлагам пренаписване на статии на български език. Цена за 100 думи - 0,60 лв. Времето за изпълнение се договаря допълнително.
Мен трудно би ме купил да работя за тебе, пък и бих ти бил шута веднага, с глупаци бизнес не правя

Относно казуса - ще става страшно, хайде кажете ми, че няма да се уплашат сума ти инвеститори и да се свие тоя сектор. Даже още от сега започва да се усеща това нещо, тръгнали са майка на проверки 1 камара хора от всякакви институции и доколкото знам проверяват всеки обект и за най-малката грешка пишат актове. Специално за Несебър - ГЕРБ умират от яд, че не са те там, затуй глобяват общината, затова правят проверки, петнят, умират от яд, че нямат най-богатата община, и никога няма да я имат ако става на въпрос.
 
От: След Иракли подпукаха и плаж Корал!

и няма инвестиции,

Понякога най-добрата инвестиция е да няма никаква инвестиция.

То като гледам какви "инвеститори" се навъдиха в България! Всички цоцат и изнасят - изнасят суха пара. Но не създават!
Сега, като се замислям, освен завода в Севлиево, нищо друго голямо и полезно за България и българите не се сещам. Ако някой добави друг голям и полезен проект, ще съм му благодарен за информацията.

В Турция решили да инвестират на Памуккале - световно известно място за туризъм
И Памуккале - чудните бели езерца с минерална вода. Преди години започнаха да застрояват там хотели и опитаха да опитомят водата в канализации. Белите камъни пожълтяха и водата спря, пресъхна. Осъзнаха се навреме, изринаха хотелите, върнаха природата в естественото и състояние и от миналата година отново стана бяло и водата тръгна...
.
Това, че на дадено място ще построиш хотел, или комплекс, не означава, че народа ще се юрне там да си харчи парите.

Пък и застрояването на цялото Черноморие е абсолютна дискриминация! Къде да отидат хората, които не искат да са в хотел и да плащат на плажа за ненужни "услуги", като чадър и шезлонг?
По логиката на "инвеститорите", ще дойде ден, да не можеш да видиш морето, без да си платил за джет и да не можеш да се топнеш във водата, без да си изпил поне две уискита!
 
От: След Иракли подпукаха и плаж Корал!

ReminD -> "прост си и прост ще си останеш", отрицателна репутация, поради различно мнение... избиваме комплекси с реп бутона, а? :)

1. Ще те наричам както си искам!
2. "Да говоря истината"... коя истина бе? Твоята, моята, на Вискяр, на Бате Бойко, чия истина говориш?
3. Да, аз работя за левче... както и ти, ако дебелата ти кратуна се размърда малко, за да го обмисли!
4. Видях ти клипчето за "илюминати...и ако разбираше малко от идеята, щеше да знаеш, че политическите партии са параван, прах в очите... и няма никакъв смисъл да защитаваш едната или другата, защото всичките са едни и същи.

Това, което исках да кажа е... че държава - няма, партии - няма... всичко е илюзорни теоретични понятия. В днешно време всичко е лични интереси. И докато вие се карате дали ГРОБ или Де-Пе-дераСе (малко на френски :)) са по-готяни... някои хора правят маса пари, защото използват вашата/нашата слепота и празноглавие.

Така че, ReminD, AlanFort... големи бизнесмене, прост си и прост ще си останеш... приятелю!
------------------------------
По темата: https://www.youtube.com/watch?v=hWiBt-pqp0E&NR=1

По темата започва на 4:30, другото е екстра. :)
 
Последно редактирано:
От: След Иракли подпукаха и плаж Корал!

Аз само не мога да разбера толкова ли не останаха незащитени и разрешени за строителство места, че насред резервати се бутат да строят. Верно природата е по-хубава там ама като залеят мястото с бетон и туристите го досъсипят с какво ще се различава от другите бетонни комплекси?

Туристите ги привлича природа и забележителности, те хотели са виждали. Ама така е в България може само да се съсипва, после ще реват що нямало туристи.
 
От: След Иракли подпукаха и плаж Корал!

river3.jpg


Всички припадаме от възхищение пред красивите пейзажи във “Властелина на пръстените”. “Аватар” беше най-гледания филм месеци наред.
Има едно място в България, където корените на дърветата са като в най-изумително красивите филми. Реката-Луда Камчия, прилича на Ропотамо, но е по-малка. Нямам думи за дивата красота по тази река. В нея има видри, земеродни рибарчета, кълвачи, диви патици, черни щъркели, привечер извън селото-сърни. И денем съм виждала сърни. За рибите да не говорим. Папури. Върби. Дъбове. Омагьосващи вирове. Дивеч. Много пъти се улавям, че се оглеждам за крокодили, докато вървя по водата под тунели от зелени дървета и лиани. За щастие знам, че няма Светлини.Сенки.Светещи гъби по дърветата. Спускането с гумена лодка по течението е безопасно и зашеметяващо преживяване. Нямам думи да пиша, защото думите са изнервящо слаби пред такава красота. Екзотика като в Амазонка и в Мексико, пълна безопасност за човека.
Сега, когато пиша, гърлото ми е свито и мога да се разплача. Да, влиза в Натура 2000. Би трябвало да е защитена.
НО.
Не е.
По тази река има едно чудно българско село-Дъбовица, известно като Шехово. То не е туристически център като Копривщица, макар че има такива къщи и уникални архитектурни паметници. Но то е живо село, в него животът лятото кипи-идват много момчета и момичета от Бургас, Ямбол, Варна, София, от всички краища на България. И света. Идват си лятото и хора от Гърция и Италия. В това село всички обичат бабите си. Там има прекрасни баби. Жизнени, приказливи, трудолюбиви, пеещи, танцуващи, разказващи истории. Има чудесни добри колоритни дядовци. Пишещи книги за селото. Или ловджии. Има селска кръчма-тип хоремаг. В нея играя карти, пеят. Всички обичат селото си. Има и много симпатичен деен и обичан кмет. Има нова прекрасна църквичка. Има всичко, за което човек може да мечтае.
Лятото е прекрасно. Всички карат колела, събират се на моста, където даже има обхват:) на телефоните. Мостът е на входа на селото. Още с влизането в него те посреща Реката. Луда Камчия. Абсолютно като от приказките. Всеки спира на моста, след като е пътувал много километри. Слуша жаби, щурци, птици, подскачащите риби във водата, диша дълбоко. Праща SMS “пристигнах!” и е на седмото небе. Когато си тръгва всеки пак спира на моста. Прави снимки. Снима папурите. Дивите патета. Изумителните възлести дървета. Зелената магическа вода. Този мост е срещата и сбогуването със селото. А ако си такъв щастливец, че да можеш да си позволиш лукса на повече от 3 дни тук-на този мост висиш цяла вечер. Гледаш един красив вир, на който се къпят вечер хлапетата. Край огъня. Риби, раци, жаби, всякакви птици, сърни. Лудница. Рай.
И сега лошата част. Бил гласуван един проект. Кога? Преди. Имало го било в Община Сунгурларе. Проект за бетонна стена 6 метра ТОЧНО ТАМ. Точно тази най-лирична част на селцето до 16.03.2014 г. трябва да е бетонирана, превърната в канал. За над един милион лева. Бабите не са наясно. Внуците разбират за проекта след миналогодишното наводнение. Първото такова голямо наводнение от 50 години. Проектът бил готов през 2010 /2 години по-рано/. Най-смешното е, че тази стена не би спряла такова наводнение. Тъжното е, че за много по-малка сума могат да се направят “джобове” и прочистване на реката от паднали дървета, паднали точно от сеч “при прочистване” – рязани и събаряни по поречието на реката малко преди селото. След протести против проекта и подписка, и жалби през 2012 строежът на стената е спрян. Но сега се оказва, че е спрян временно. Предстои изпълнението на присъдата, и то съвсем скоро. До 16 март 2014.
Всички тези хора, населяващи това село, не са хиляди. Това няма да е голяма война. На всички тези хора, много от тях деца или бащи на ветерани от войни, професори, летци, писатели, лекари, всички до един обичливи, честни и трудолюбиви, ще бъде нанесена една обидна, коварна рана по най-слабото място. Моста.
Любимите гледки в селото ще са запечатани с бетон и променени завинаги.
Знам. Това не е резерватът Яйлата. Няма да снима сигурно никоя телевизия. Всичко ще стане бързо, когато има най-малко хора.
Това ще се случи на едно истинско прекрасно селце от приказките. Реално. Живо отвсякъде.
SOS
Мария Канева, 2013

http://offnews.bg/index.php/200874/sos-za-edna-krasiva-i-luda-reka
 
От: От: След Иракли подпукаха и плаж Корал!

Аз само не мога да разбера толкова ли не останаха незащитени и разрешени за строителство места, че насред резервати се бутат да строят. Верно природата е по-хубава там ама като залеят мястото с бетон и туристите го досъсипят с какво ще се различава от другите бетонни комплекси?

Туристите ги привлича природа и забележителности, те хотели са виждали. Ама така е в България може само да се съсипва, после ще реват що нямало туристи.
Проблемът е, че глупаците си мислят, че като плеснат петзвезден хотел сред девствената природа, ще е много вървежно и уникално. Но няма да е нито едно от двете, защото докато го направят са скапали всичко наоколо, а в същото време и още някой се е "уредил" да е наблизо. И се получава един шит и резултата е един винаги - застроени зелени места. Аз съм мега против такива изпълнения. И какво толкова се пънат, и без това Гърция и Турция им отмъкнаха клиентите и продължават да го правят. :)
 

Горе