Смесване на permalink кирилица и транслитерация

felixthecat

Member
Работещ сайт на wordpress, пермалинковете са на кирилица. В началото не беше зададена транслитерация и така си остана.

- ще има ли проблем, ако новото съдържание е с пермалинкове с транслитерация?
- удачен вариант ли е да се сменят поетапно старите пермалинкове към транслитерирани такива (доколкото съм запознат wordpress автоматично прави редирект 301) ? Ще се изгубят ли позиции в google?
- permalink кирилица vs транслитерация от гледна точка на SERP ?
 
URL няма никакво пряко отношение към SEO. Оставяй ги така и не се занимавай с глупости. Новите си ги пиши на латиница.
Единственото неудобство са дългите линкове при споделяне в социалките.

URL има косвено отношение - потребителя може по лесно да разбере какво има на сайта и така да кликне на линка.
 
URL няма никакво пряко отношение към SEO. Оставяй ги така и не се занимавай с глупости. Новите си ги пиши на латиница.
Подкрепям, аз съм минах през това... просто решаваш от утре ще си пиша на латиница и толкова, отделно има вариант и старите да се транслетират ....
 
Защо точно това е важно за оптимизацията? Според мен няма голямо значение, както се спомена, само леко се начупва при шерването. Не на всякъде се поема нормалната визуализация. :)

Има един плъгин, който обръща автоматик, ако толкова не искаш да го мислиш, но определено не му отдавай такова значение. А и ако искаш сам да си ги нагласяш самите линкове, ще е нужно ръчно да си ги пишеш.
 
Начинаещ съм и изводите ми от изчетеното в нета е много вероятно да са далеч от истината за добро SEO. Просто ми се наби в съзнанието, че колкото по-кратък е линка, толкова повече се харесва от Google. Сякаш така класира, но може да е просто съвпадение за нишата, която проучвахме.
 
Сложи този плъгин - Cyr to Lat enhanced
Автоматично всички линкове ще ти минат на латиница. По добре изглежда и така линка се приема навсякъде , докато на кирилица на някой места прави проблем.
Всички големи сайтове ако ги прегледаш в България , използват урл на латиница.
 
Бях тествал точно този плъгин и нещо не ми допадна. Мисля, че не ги редиректва, но не съм 100% сигурен.
 
А този плъгин ще редиректне ли към новите, или ще ги мята хората на 404 страница?
До колкото помня редиректва всичко и не трябва да се занимаваш с нищо друго. Другия вариант е старите да си остават на кирилица , а всички нови след инсталирането на плъгина да ги прави на латиница. Тествай.
 

Горе