Смъртта на един брояч

ilianskim

New Member
Смъртта на един брояч . Тиксо беше ни приятно да работим с теб .Сбогом.
Тая статистика е на сайт който принцпипно правеше 10 клика на ден реалнни сега показва 105 всички дрипливи сайтове вече ползват скрипта за флудване на тиксо ,а те не предприемат нищо . Няма никакво основание да ползваш тиксо освен ако не обичаш да им даваш линк ей така . При малко свободно време сменям всички сайтове ползващи брояча .
1 mitra-bg.com 39 35 65
2 prindicator.com 26 25 27
3 bgpirate.com 21 17 21
4 ddforum.info 4 4 4
5 bg-pro.com 2 2 2
6 tochica.com 2 2 2
7 bgstil.com 1 0 2
8 pleven.ws 1 1 1
 
Напълно прав си! И аз като намеря подходящ броя ще спра да ги ползвам. Тя тая статистика вече стана нереална....А в момента даже немога и да си видея от къде са ми кликоветее..може би се опитват да решат проблема.
 
@ilianskim

мисля че нещо правят или поне се опитват да направят от tyxo с този проблем, тестват нещо два дена хората и предполагам е свързано с това. така че малко търпение :)
а за даването на линкове ей така има начин да го ограничиш, така че да не засяга изобщо нито твоя сайт нито тяхното индексиране, надявам се че се досещаш как :wink:

p.s. стига сте ми зяпали аватара :lol:
 
icakis каза:
а за даването на линкове ей така има начин да го ограничиш, така че да не засяга изобщо нито твоя сайт нито тяхното индексиране, надявам се че се досещаш как :wink:
Каква е файдата да си затвориш статса, като спам сайтовете пак ще присъстват в бройката.

БТВ, ако имаш предвид блокиране по ИП или реферал, не става, скриптът директно полазва тиксото. Генерално решение на реферал спам все още не съм чувал някой да има.
 
bgkulinar каза:
icakis каза:
а за даването на линкове ей така има начин да го ограничиш, така че да не засяга изобщо нито твоя сайт нито тяхното индексиране, надявам се че се досещаш как :wink:
Каква е файдата да си затвориш статса, като спам сайтовете пак ще присъстват в бройката.

БТВ, ако имаш предвид блокиране по ИП или реферал, не става, скриптът директно полазва тиксото. Генерално решение на реферал спам все още не съм чувал някой да има.

Тук не става дума как да спрем спама (това си е проблем на tyxo), а това че даваш "безплатен" линк на tyxo като си сложиш брояч на сайта. Става дума за ограничаване на external линковете за да се постигне покачване качеството на останалите.
 
coolice каза:
Мдам погледнато от този ъгъл наистина не звучи приятно даваш линк от всяка страница на сайта си към саит който линква към спамърски сайтове .
Бате не само че не е добре, направо си е глупаво ако питаш мен. :wink:
 
Аз лично не бих го добавил :) ,защото показвате на първа страница най-малко посещавани 'Най-малко посещавани страници' ,а моята няма да е :)
 
Идеята с най-малко посещаваните страници е да им се помогне. Всеки нов или неразвит сайт иска да го виждат и малко по малко да става известен. Както топ класациите показват първите според най-много посещения (или гласове) а тези с малък трафик си остават незабелязани. Ако сайта ти е добър и/или има повече трафик от другите съответно ще отстъпи на по-малкия :)

А за това да е на първа страница ... има си начини ама има ли смисъл.
 
аз лично виждам малко смисъл да са на 1во място умрели сайтове , които не ползват даже брояча ви :) те ще са на първо място :) според мен стумул ще е да се дава линкове на най-посещаваните сайтове така ще накарате някой големи сайтове да ви ползват може би ,а пък и Вие не може да знаете какво ще стане като ви натоварят със милиарди импресии на ден и т.н
 
Регистрираните сайтове се включват веднага в каталога, но ако нямат поставен код за брояч който да е отчел посещения не се показват в списъка с най-малко посещавани. Няма логика да не ни показват а ние да ги слагаме на челна позиция :)
За страниците които имат наистина много трафик едва ли е нужно точно един такъв сайт да ги рекламира.
 
Филип каза:
Регистрираните сайтове се включват веднага в каталога, но ако нямат поставен код за брояч който да е отчел посещения не се показват в списъка с най-малко посещавани. Няма логика да не ни показват а ние да ги слагаме на челна позиция :)
За страниците които имат наистина много трафик едва ли е нужно точно един такъв сайт да ги рекламира.

Да ти кажа и аз съм на мнението на ilianskim, че не е добра идея това с непосещаваните сайтове. Така много лесно могат да се манипулират нещата: правят си едно посещение за деня и махат брояча от сайта, и така цял ден на първата ти страница (един скрипт от 2-3 реда). Едва ли преди да листнеш даден сайт проверяваш в реално време дали има включен код, ако пък го правиш по-добре недей, че ще видиш зора като почнеш да отчиташ милиони импресии.
Показвай посещаемите сайтове, те са все пак полезните, няма смисъл да показваш нещо от което голям процент ще е боклук :)
 

Горе