Смяна на домейн Redirect 301

От: Смяна на домейн Redirect 301

интересно ми е какъв редирект се води този когато си регистрираш домейн и избереш да се отваря даден сайт без да имаш хостинг?
 
От: Смяна на домейн Redirect 301

Наскоро сменях домейн име на сайт и серпът се запази на 100 %. Тази статийка ми беше наистина доста полезна. Ползвах следното в htaccess-а

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^(www\.)?stardomain\.com [NC]
RewriteRule ^(.*) http://www.novdomain.com/$1 [L,R=301]

Новият домейн е добавен домейн на същия хостинг и сочи към папката на стария сайт. Сменил съм старите линкове от външни сайтове към новия домейн на 15%
 
От: Смяна на домейн Redirect 301

Ще е проблем ли за търсачките, ако пренасоча поддомейн към основния сайт, ще се понижи ли класирането на някой от двата ? Съдържанието на поддомейна и на основния домейн е с еднаква тематика, но не идентичен.
 
би трябвало да се повиши но не може да се каже с колко

но си пренеси съдържанието на събдомейна към основния домейн и направи редиректа да ходи точно от старите урлта към новото място на статиите


пп Ще мине време докато ги захапе статиите на новото място така че ще има кризисен период с по малко трафик към статиите от събдомейна след редиректа да си знаеш
 
От: Re: Смяна на домейн Redirect 301

би трябвало да се повиши но не може да се каже с колко

но си пренеси съдържанието на събдомейна към основния домейн и направи редиректа да ходи точно от старите урлта към новото място на статиите


пп Ще мине време докато ги захапе статиите на новото място така че ще има кризисен период с по малко трафик към статиите от събдомейна след редиректа да си знаеш

Благодаря за отговора :)
Статиите в поддомейна са само с линкове с h1 таг и в категории, които връзки водят до основния домейн, а мета описанията са като описанията в основния домейн. Идеята беше да се създаде поддомейн с прост дизайн без снимки и подобни, като метата отговарят точно със съдържанието.
Проблема е, че дойде момент в който поддомейна се класира много пред основния, но пък няма визията и за това трябваше да прибегна към пренасочването му. Не знам дали това е правилното решение с редиректа, но в случая нямам избор.
Ако оптимизирам информацията в поддомейна редовно, но си остане пренасочен, ще има ли някакво влияние въобще?
 
мдам след пингвина някои уж като спамарии направени неща се класират доста добре за разлика от дълго развивани сайтове

в този случай НЕ мога да кажа какво точно ще стане но от потребителска гледна точка определено ще е по добре

Аз визирах случай когато събдомейна е като сателитен сайт/блог с отделни статии си

blog.sait.com > sait.com като преместиш статиите....
 
От: Смяна на домейн Redirect 301

Незнам Мат Кътс каза, че трябва да се действа внимателно- и да се направи по учебник пак може да се прецака сайта. Той си го казва директно във видеото си. Съвета е да се направи един тест само с няколко страници на сайта и после ако всичко е наред да се премине към по масово сменяне на адреси
 
От: Смяна на домейн Redirect 301

Здравейте
Предстои ми смяна на софтуера на сайта. Новия софтуер ще ми даде възможност за СЕО URL, каквато нямах със стария, като няма да сменям домейна. Примерно:
Стар: сайт.com/catalog/product_info.php?products_id=1508
Нов: сайт.com/keyword
Имам доста добре индексирани страници. Как да запазя позициите си в търсачките?
 
От: Смяна на домейн Redirect 301

Здравейте,
аз имам едно старо сайтче 4-5 годишно на free.bg с добри позиции в гугъл и тези дни реших да му купя един домейн на .com и да му направя един хубав редизайн на wordpress платформа.
Въпросът ми е, какво точно да направя за да не си изгубя позициите в гугъл.
Операцията с html redirect <meta http-equiv=”refresh” content=”0;url=http://www.nov-url.com"/> ми е ясна,
но не знам какви операции още трябва да направя.
Ще ви бъда благодарен предварително за съветите.
 
От: От: Смяна на домейн Redirect 301

Оправи си canonical за контента то няма много кво да правиш, макар че се съмнявам леко дали ще се получи с тоя сайт на free.bg към нов домейн
 
От: Смяна на домейн Redirect 301

А след като преместя сайта от старадрес.com на новадрес.com и имам линкове към стария адрес (в случая само един - този в Предприемач), в кой момент да редактирам линковете така, че да сочат към новия адрес?

Да го направя ли веднага или да изчакам 2-3 седмици, заради Google?

Ако новият адрес е активен може ги промениш без изчакване.
 
От: От: Смяна на домейн Redirect 301

Искам и аз да препоръчам нещо по темата:


Ако сайтът е същият (абсолютно същият CMS, просто преместен на друг хост/домейн) и той е на PHP, може да опитате с нещо такова:

Нещо такова слагате в .htaccess

Код:
RewriteEngine On
RewriteRule ^.*$ rewrite.php


То обвързва заявките към произволни файлове с файл rewrite.php

А в rewrite.php слагате този код:

PHP:
<?
header("HTTP/1.0 301 Moved Permanently");
header("Location: http://новият_хост.новият_домейн.тлд".$_SERVER["REQUEST_URI"]);

?>

Това ще замени FQDN (комбинацията от хост и домейн) с нови такива, останалата част от адреса ще бъде копирана от старата заявка.


По този начин когато някой заяви дадена страница от сайта Ви, ще бъде пренасочен към същата страница, но на друг хост/домейн. Ако съм разбрал правилно, търсачките ще видят код 301 и би трябвало да обновят адреса на страниците в записите си.


Забележка: това върши работа само за GET заявки, т.е. пренасочване на линкове от други сайтове. То не върши работа за форми, в които обикновено се използва метода POST.

Много добра идея.
 
От: Смяна на домейн Redirect 301

Какво правите когато и двата домейна водят към една директория ? Този код за .htaccess не проработи при мен.
 
Здравейте,
имаме проблем с редиректи заради транслитерация на WP с "cyr to lat". Счупени са 5000 URL-и приблизително от 25 000 продукта.
За да се оправи положението трябва да се фиксират всички 404 и чак след това да се оправят редиректите.
От поддръжката на този плъгин казват, че плъгина не може да прочете "Ъ" и му слага ' та се чупи цялата операция по URL-a.
Ако някой има идея как да се оправи .... добре дошъл е!
 
Здравейте,
имаме проблем с редиректи заради транслитерация на WP с "cyr to lat". Счупени са 5000 URL-и приблизително от 25 000 продукта.
За да се оправи положението трябва да се фиксират всички 404 и чак след това да се оправят редиректите.
От поддръжката на този плъгин казват, че плъгина не може да прочете "Ъ" и му слага ' та се чупи цялата операция по URL-a.
Ако някой има идея как да се оправи .... добре дошъл е!
Пари имаш ли?
Ако имап пиши на ЛС.
 
Здравейте,
имаме проблем с редиректи заради транслитерация на WP с "cyr to lat". Счупени са 5000 URL-и приблизително от 25 000 продукта.
За да се оправи положението трябва да се фиксират всички 404 и чак след това да се оправят редиректите.
От поддръжката на този плъгин казват, че плъгина не може да прочете "Ъ" и му слага ' та се чупи цялата операция по URL-a.
Ако някой има идея как да се оправи .... добре дошъл е!

Според мен фиксирането може да стане с някакъв regex request rewrite на ниво web server. Може би дори адресите могат да се оправят с него.

Ако използваш Nginx пренаписването на адресите ще е нещо от сорта на (примера е за ? символ):

Код:
if ($request_uri ~ ^(/.*)[?](.*)$) {
   return 301 $1%3f$2;
}

Колкото до URL адреса - опитай да го промениш с replace в базата. Ако е просто "Ъ" заменен с ' трябва да е много лесно да се направи.

За в бъдеще е добре да правите такива промени първо в тестова среда. Щяхте да го хването този проблем преди да счупи 5000 URL-та.
 

Горе