Смяна на сайта от html с worpress

mvphoto

New Member
Здравейте,
имам сайт направен с html, но съм решил да го заменя с нов на wordpress

В момента сайта е в главната директория public_html.

Искам да инсталирам wordpress в главната директория, но докато го настроя няма да имам работещ сайт, а и посетителите ще виждат това което правя.

Може ли да инсталирам wordpress в папка и след това да го преместя в public_html?
 
От: Смяна на сайта от html с worpress

Не ти трябва. Щом другия саит е HTML слагаи си wordpress в главната директория и да не ти пука. Вордпрес няма HTML фаилове...
 
От: Смяна на сайта от html с worpress

Може. Трябва само да редактираш един ред в wp-config.php след като го преместиш.

Също така е много вероятно Google да го индексира докато го редактираш. Затова от настройките на Wordpress задай да не се индексира от търсачките. После ще го включиш.
 
От: Смяна на сайта от html с worpress

Не ти трябва. Щом другия саит е HTML слагаи си wordpress в главната директория и да не ти пука. Вордпрес няма HTML фаилове...

Проблема е, че в сегашния сайт вероятно има index.html и като сложи index.php ще се отваря единия от двата файла.

Желателно е да се инсталира другаде (може в поддиректория на същия хостинг или във виртуална машина на локалния компютър) и после да се премести. После с няколко реда в .htaccess може да се направи пренасочване от старите адреси в новите (или в Wordpress да се редактират адресите, така че да съвпаднат със старите адреси).
 
От: Смяна на сайта от html с worpress

Проблема е, че в сегашния сайт вероятно има index.html и като сложи index.php ще се отваря единия от двата файла.

Желателно е да се инсталира другаде (може в поддиректория на същия хостинг или във виртуална машина на локалния компютър) и после да се премести. После с няколко реда в .htaccess може да се направи пренасочване от старите адреси в новите (или в Wordpress да се редактират адресите, така че да съвпаднат със старите адреси).

Няма да се отваря единия от 2-та а ще се отваря HTML-а. Отделно като инсталира Wordpress ще отваря index.php и така, ще има достъп до индекса на WP.
 
От: Смяна на сайта от html с worpress

Що не пробваш на локалния комп да инсталираш xampp+wordpress и там да тестваш и чак тогава да го качваш?
Нали знаеш, че трява тоя HTML да стане в тема за wordpress, че ако само копираш html частта в theme папката - нищо няма да стане?

И аз направих всичко на локалния компютър. След като бях готов с прехвърлянето на сайта на платформа - wordpress, качих сайта на сървъра дето хоствам и помолих съпорта да ми заменят съществуващия в момента сайт на html с този на wordpress! От съпорта реагираха светкавично и до половин час всичко бачкаше на 6. Сайта ми беше вече активен с всички настройки.
 
От: Смяна на сайта от html с worpress

И аз направих всичко на локалния компютър. След като бях готов с прехвърлянето на сайта на платформа - wordpress, качих сайта на сървъра дето хоствам и помолих съпорта да ми заменят съществуващия в момента сайт на html с този на wordpress! От съпорта реагираха светкавично и до половин час всичко бачкаше на 6. Сайта ми беше вече активен с всички настройки.

Има обаче един много вероятен проблем. НЯМА ГАРАНЦИЯ че работата на системата на "локалния windows сървър" и на хостинг сървъра ще съвпаднат. Накратко има много фактори нещо дето работи локално да не работи на хоситнга поради: версия на PHP, версия на MySQL, настройки, на PHP, MySQL, apache + ползване на различни модули за PHP, apache.

Накратко, ако искаш нещо да работи 100%, прави го там където ще се ползва.
 
От: Смяна на сайта от html с worpress

Има обаче един много вероятен проблем. НЯМА ГАРАНЦИЯ че работата на системата на "локалния windows сървър" и на хостинг сървъра ще съвпаднат. Накратко има много фактори нещо дето работи локално да не работи на хоситнга поради: версия на PHP, версия на MySQL, настройки, на PHP, MySQL, apache + ползване на различни модули за PHP, apache.

Накратко, ако искаш нещо да работи 100%, прави го там където ще се ползва.

Прав си за това което казваш. При мен се получи всичко от раз. Успех на колегата желая с прехвърлянето на сайта на wordpress!
 
От: Смяна на сайта от html с worpress

Може. Трябва само да редактираш един ред в wp-config.php след като го преместиш.

Също така е много вероятно Google да го индексира докато го редактираш. Затова от настройките на Wordpress задай да не се индексира от търсачките. После ще го включиш.

Кой е този ред?
 
От: Смяна на сайта от html с worpress

Има обаче един много вероятен проблем. НЯМА ГАРАНЦИЯ че работата на системата на "локалния windows сървър" и на хостинг сървъра ще съвпаднат. Накратко има много фактори нещо дето работи локално да не работи на хоситнга поради: версия на PHP, версия на MySQL, настройки, на PHP, MySQL, apache + ползване на различни модули за PHP, apache.

Накратко, ако искаш нещо да работи 100%, прави го там където ще се ползва.
Ама хич не си прав. Точно това каубой-програминг не трябва да се прави. Да не споменавам колеги от форума дето си програмирали директно на хостинга и ги върнали с бекъп от няколко дена назад ...
 
От: Смяна на сайта от html с worpress

Ама хич не си прав. Точно това каубой-програминг не трябва да се прави. Да не споменавам колеги от форума дето си програмирали директно на хостинга и ги върнали с бекъп от няколко дена назад ...

Какво пречи като си направиш промените да си сейфнеш файловете локално... Или целия сайт?

Иначе аз лично ползвам един хостинг от към 5 години, до сега не са ми връщали сайтове назад...


Задача на администратора е, преди да прави каквото и да било да си направи бекъпи и то работещи ;) Ако се налага на няколко места... А ако има съмнения в Cpanel, със отделен независим софтуер...
 
От: Смяна на сайта от html с worpress

Аз не мога да разбера едно - какво толкова го мислите, толкова ли е трудно да се инсталира, настрои и пусне Уордпрес? Това се прави вечерта, когато има малко хора или почти няма трафик. Това е работа само за няколко часа, до сутринта сайта ще бъде направен, готов и пуснат, на Уордпрес.
 
От: Смяна на сайта от html с worpress

Какво пречи като си направиш промените да си сейфнеш файловете локално... Или целия сайт?

Иначе аз лично ползвам един хостинг от към 5 години, до сега не са ми връщали сайтове назад...


Задача на администратора е, преди да прави каквото и да било да си направи бекъпи и то работещи ;) Ако се налага на няколко места... А ако има съмнения в Cpanel, със отделен независим софтуер...
А какво ми пречи да работя локално, където да си ползвам IDE с debuger, вместо да магеря по production server-а.
 
От: Смяна на сайта от html с worpress

Всеки може да си работи както намери за добре. Но малко се съмнявам автора при въпрос "имам HTML сайт, ще пречи ли ако в директорията сложа Wordpress" да
смята да ползва "IDE с debuger" :)
 
От: Смяна на сайта от html с worpress

Правиш, подомейн tmp.moiadomein.com , инсталираш си сайта там и го нагласяш, когато е готово всичко си местиш сайта в главната папка, само не забравяй да спреш индексирането на временната папка.
 
От: Смяна на сайта от html с worpress

Правиш, подомейн tmp.moiadomein.com , инсталираш си сайта там и го нагласяш, когато е готово всичко си местиш сайта в главната папка, само не забравяй да спреш индексирането на временната папка.

Еми и аз това им казвам, че става работата буквално за минути, ако има нещо да се дооправя то ще отнеме малко повечко време и до сутринта сайта е прехвърлен и готов. Какви са тия чудесии, сваляне и инсталиране на софтуери, xampp, разни дебъгъри, като няма нужда от тях.
 
От: Смяна на сайта от html с worpress

Правиш, подомейн tmp.moiadomein.com , инсталираш си сайта там и го нагласяш, когато е готово всичко си местиш сайта в главната папка, само не забравяй да спреш индексирането на временната папка.

В този случай до колкото разбирам сайта ако се прехвърли всичко ще си работи без да е нужно да се редактира нищо допълнително.
 
От: Смяна на сайта от html с worpress

Създаването на сайт не включва само инсталирането на Wordpress. Отнема време да се въведе съдържанието (статиите и страниците), да им се смени адреса, да се инсталира тема, да се инсталира нова тема (докато се избере подходяща), да се редактира темата, да се редактира темата (докато започне да изглежда добре), да се настроят widgets, да се добави брояч, да се инсталират плъгини, да се деинсталират плъгините, които не работят както се очаква...

Тук пише как се сменя адреса на блога: Changing The Site URL.

Накратко - редактира се wp-config.php:
Код:
define('WP_HOME','http://example.com');
define('WP_SITEURL','http://example.com');
 

Горе