Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Мен ме интересува това, че като се печели на Американски пазар, да си е добре като сума на Български. Аз съм на мнение, че ще се качи, че сега излиза така, че сме валутите са с 1,3 разлика като стойност, което е извън всяка логика, особедно като излезеш на балкона и видиш мръстната ни столица. Седиш дишаш радиация и се чувстваш горд, че долата е почти колко лева. :)

Къде пък е поскъпнал транскорта 3 пъти, аз съм чувал само за фалирали авиолинии, а билентчето не се мърда от 1 лев. Превозвачте се чудят и те как да скалъпят бюджета, защото ако вдигат по време на криза леко ще си го ... нали?
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

търговския транспорт - контейнерите
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Дигна се малко. Сега в ОББ го купуват на 1.31160 (преди няколко дена беше под 1.30).
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

По принцип съм твърд привърженик на принципа, че не можеш да предвидиш курса на който и да е финансов пазар, но това, което се "очаква от анализаторите" е долара да поскъпне, тъй като САЩ показват признаци на излизане от кризата по-бързо от Европа, което ще принуди Фед да вдигне безбножно ниските лихви, което ще довлече капитал ... или поне така се очаква :wink:
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Ей ся по празниците като се почне пазаруването и долара ще скочи :D :D

А да ви споделя нещо, което един човек от миналия парламент ми каза, когато ни води лекция :)
Той каза, че лева ще се обезцени отново в близките години и всеки, който е теглил кредит ще спечели и отново ще има кредитни милионери :) Каза, че това е цикъл, който се повтаря на няколко години. Лева ще се обезцени, валутния борд ще падне и ще има пожар в парламента :D :D :D
Дръжте си парите във валута, за предпочитане евро :) :)
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Не ми се вярва да се обезцени лева скоро, пък и докато се стигне до там да се обезцени и да стане пожар в парламента най-вероятно ще са въвели еврото(кога ще го въвеждат обаче не знам). Не се юрвайте да ставате кредитни милионери, че после зор се връщат. :mrgreen:

Обезценява се от некадърно управление. Да се надяваме, че тоя път ще е по-малко некадърно управлението.

Аз си врътнах всички пари, които бяха в долари в евро и не ги мисля.:)
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Ей ся по празниците като се почне пазаруването и долара ще скочи :D :D

А да ви споделя нещо, което един човек от миналия парламент ми каза, когато ни води лекция :)
Той каза, че лева ще се обезцени отново в близките години и всеки, който е теглил кредит ще спечели и отново ще има кредитни милионери :) Каза, че това е цикъл, който се повтаря на няколко години. Лева ще се обезцени, валутния борд ще падне и ще има пожар в парламента :D :D :D
Дръжте си парите във валута, за предпочитане евро :) :)


НА ТОЯ ДЕТО ТИ ГО Е КАЗАЛ ТОВА МУ КАЖИ ДА СИ КУПИ ВИБРАТОР И ДЖАПАНКИ С ВАЛУТАТА !
щял да падне лева - лева няма да го има скоро
а дотогава нема да мръдне
 
Последно редактирано:
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Долара ще се вдига. Но по важното е, че цените много ще се вдигнат, когато премине държавата на евро. Цените ще се закръглят нагоре в евро. Ако имате свободни пари, обърнете ги в евро. Така ще загубите по-малко. :wink:
 
Последно редактирано:
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Тоя човек от парламента може да се гръмне, както и впрочем всички от там. В близките години щем не щем, България ще приеме еврото. Що се отнася до валутния борд и шансовете той да падне - една интересна статия от един още по-интересен сайт: http://antipropaganda.comxa.com/

Може ли България да излезе от валутния борд?

Формално - да. Валутния борд не е необходимо условие за икономическа зависимост от западните страни. Русия няма валутен борд, но на централната й банка са наложени почти същите условия каквито и на БНБ. Проблема който пречи е независимостта на централната банка (ЦБ) от държавата и съглашението местната валута да бъде покривана със западна конвертируема валута. След като ЦБ е независима от собствената си държава то на кого се подчинява въобще, на кого се отчита и кой определя и контролира действията й? Икономически експерти? Чии екперти? А и те да не са богове? Да не би да са безгрешни и лишени от изкушението да използуват властта на ЦБ за лична изгода? Тези въпроси са само за размисъл и се отнасят както за България и Русия така и за САЩ.

Нека сега допуснем сега че България опита да излезе от валутния борд. Ако това решение се вземе без да има някаква криза, т.е. и без одобрението на западните страни то ония които дръзнат да го предложат веднага ще бъдат атакувани от западните "експерти". Ключовия въпрос е зад кого ще застанат българите в този момент. Ако повярват на "експертите" и се юрнат да сменят левовете за валута то те сами веднага ще предизвикат инфлация и ще сбъднат прогнозите на "експертите".

Нека допуснем, че това няма да стане какви са останалите пречки БНБ успешно да се освободи от чуждата си зависимост?

Първо, някой трябва да се ангажира да регулира паричната левова маса в обръщение в реалната икономика според както съм писал в двата икономически текста. При това не за един мандат а завинаги.

Второ, икономиката е 90% "психология" и 10% обективна реалност. Докато Българите не вярват в себе си и в държавата (правителството си, независимо от коя партия е) си нищо не може да им помогне. Всеки слух, без каквато и да е реална икономическа основа, че независимия лев ще се обезцени ще ги накара да се юрнат да го обръщат във валута. И какво ще стане? Лева ще се обезцени, т.е. инфлация. Ония пуснали слуха ще се окажат "предвидливи експерти".

Третото съм го споменал вече в първия текст за валутния борд. Регулирането на паричната левова маса не може да стане без участието на заможните българи които са натрупали излишни пари. Печатането на пари е много рисково. По-препоръчително е държавата да взема заеми от гражданите си, т.е. от ония които имат излишни пари. Само че българите с излишни пари биха предпочели чужди държавни ценни книжа, т.е. биха финансирали чужди страни, а не собствената си. Това е също в графата "психология".

Четвърто, България е малка страна и няма природен ресурс за самостоятелна икономика. Веднага ще й бъдат наложени "наказания" и развитието й ще бъде спънато.

Пето, западните икономически и политически властници не си поплюват и методите им ни най-малко не са хуманни (в този сайт са дадени много примери. Четете Чомски, Клайн, Пъркинс и т.н.). Ако никоя от горните четири спънки не ни провали то вероятността да ни спретнат на преврат, оранжева революция или етнически конфликт силно нараства.

Поради всичките тия причини твърдя, че каквато е съдбата на Русия такава ще е и на България. Ако Руснаците повярват отново в себе си и успеят да се отърват от зависимостта си от запада (все пак имат оръжия за защита и ресурс за самодостатъчна самостоятелна икономика) тогава и ние имаме шанс защото те ще ни подкрепят.

Смятам за съществено да отбележа, че се получи така, че икономическите аргументи сами доведоха до факта, че решаващо е доколко ние самите вярваме в себе си, в собствената си страна, държава и способности. Доколко ние самите не се подчиняваме на единствения стремеж към сигурна печлба и доколко сме единни и солидарни. Това е напълно противоположно на твърденията на западните икономисти (и особено на пазарните фундаменталисти от Чикагската шайка), че видите ли съществували обективни икономически закони почти такива като физическите. Това си е абсурд дори поради простия факт, че естествени пари няма. Всичко е въпрос на воля, желание и мисъл и съгласие с които обществото организира собственото си функциониране. Комунистите направиха същата грешка осланяйки се на "неумолимия ход на колелото на историята" и платиха прескъпо за това.

kihano
 
От: От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Долара ще се вдига. Но по важното е, че еврото много ще поскъпне, когато премине държавата на евро. Цените ще се закръглят нагоре в евро. Ако имате свободни пари, обърнете ги в евро и в банка. Така ще загубите по-малко. :wink:


ТАКАВА ПРОСТОТИЯ ИЗСРА И ТИ ЧЕ АКО БЕШЕ ЛАЙНО ЩЕШЕ ДА ОЦАПАШ И ОКОЛО СЕДАЛКАТА И ПО ВЪЖЕТО НА КАЗАНЧЕТО ЩЕШЕ ДА ИМА!

П.П. ЩЕШЕ И ДА МИРИШЕ МНОГО
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Някой знае ли кога ще въведат еврото?
 
От: От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Някой знае ли кога ще въведат еврото?


гат прицинят чи заслужавами
 
От: От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?


Wikipedia каза:
България се стреми да се присъедини към еврозоната възможно най-скоро. Страната си е поставила за целева дата на присъединяване 1 януари 2012 година, въпреки че датите варират между 2012 и 2014 или дори 2015 година. Изображението на евро монетите не е още направено, но е избрано за мотиви за всички български евро монети да бъде Мадарският конник.

Избрали са момент точно около края на света :)
 
От: От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

НА ТОЯ ДЕТО ТИ ГО Е КАЗАЛ ТОВА МУ КАЖИ ДА СИ КУПИ ВИБРАТОР И ДЖАПАНКИ С ВАЛУТАТА !
щял да падне лева - лева няма да го има скоро
а дотогава нема да мръдне

Хахахахахха подкрепям те напълно, курса на лева е вързан към курса на еврото, така че си правете сметките :lol::lol::lol::lol::lol:
 
От: От: От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Избрали са момент точно около края на света :)

Язък.... таман си помислих, че държавата ни ще изпълни нещо в срок, пък то кво излезе......И туй няма да го видим...
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

Има леко повишаване. При ОББ се купува: 1.31200
 
От: Смятате ли че курса на долара ще се покачи зимата?

za sazhalenie mislia che niama da se pokachi...Ochakvam krizata da svarshi okolo 2012 godina.
Malko sam pesimist.
 

Горе