Снимките и фейсбук???

zack

Active Member
Здравейте,
Искам да ви питам следното, че досега така и не разбрах - как така хиляди страници във Фейсбук постват хиляди снимки,
за които въобще нямат авторски права? Някой следи ли го това нещо? То е ясно, че това е един от добрите начини
да се популяризира дадена страница във Фейсбук, ама все пак?
 
От: Снимките и фейсбук???

Явно не. Но ако си автор на дадена снимка/картинка можеш лесно да я репортнеш и тя да бъде премахната.
 
От: Снимките и фейсбук???

Здравейте,
Искам да ви питам следното, че досега така и не разбрах - как така хиляди страници във Фейсбук постват хиляди снимки,
за които въобще нямат авторски права? Някой следи ли го това нещо? То е ясно, че това е един от добрите начини
да се популяризира дадена страница във Фейсбук, ама все пак?

То няма физическа възможност да се следи, на коя снимка са й платени правата. Освен автора или притежателя на авторското право, няма кой друг да проверява фотографии в милиони сайтове и страници във Фейсбук.
 
От: Снимките и фейсбук???

Който иска да не му се публикуват снимките или да им слага воден знак, или да не ги пуска в нета. Смешни с плачовете за авторски права. Разбирам снимките да са на сайт, но това е социална мрежа. Какво значи, че ако видя някоя снимка публикувана от някой не мога да я споделя, защото нямам авторски права? Ебати глупостта.
 
Re: От: Снимките и фейсбук???

Който иска да не му се публикуват снимките или да им слага воден знак, или да не ги пуска в нета. Смешни с плачовете за авторски права. Разбирам снимките да са на сайт, но това е социална мрежа. Какво значи, че ако видя някоя снимка публикувана от някой не мога да я споделя, защото нямам авторски права? Ебати глупостта.
Сългасен съм с това мнение. Доста е логично, за да не е истина. Като не искаш, не качваш. А ако качиш и не искаш да се ползват - щампата и даже едно съобщение, че не са за ползване. Това е. Като не искаш да ти се ползват, просто го правиш достояние, няма го момента на подразбиране, след като и Бай Миле знае къде си се букмарнал през телефона. :)

Днес търсих една снимка за Фб точно, имаше щампа. Оставих я. Утре ако ми е нужна, знам къде е и колко струва. По принцип сайтовете са защитени чрез това Копирайт, но малко хора се съобразяват с това. Взимането на снимки от нета и качването им във Фейса е станало масова практика. Даже се учудвам кой какви претенции има, защото те не се водят крадени, а споделени. Поне така се казва в задачата. А и малко от тях са за финансова изгода. Поне така мисля аз. Може и да не е така на 100%. :)
 

Горе