Сняг в wordpress, как? ПОМОЩ

Klemenza

New Member
Пичове, някои да ми помогне.

Първо... Не знам как да качвам плъгини в wordpress
Второ... през FTP клиент въобще не знам как да го ползвам за wordpress
Трето... Искам да сложа сняг на блога ми в wordpress, но затова трябва да знам Първото и Второто.

Много ще съм благодарен някои ако може да помогне, тъй като рова 3 дни вече и не срещам само помощ, а дървени философи.

Моля ви за помощ :(
 
От: Сняг в wordpress, как? ПОМОЩ

Здравей и добре дошъл!

FTP клиента си го използваш като за всеки друг сайт.
Логваш се с данните за достъп през FTP, отиваш на твоясайтл.ком/public_html/wp-content/plugins/ и си качваш плъгините, които те кефят!
Препоръчвам ти да работиш с FileZilla.

Успех :)
 
От: Сняг в wordpress, как? ПОМОЩ

До сега не съм ползвал такъв клиент :( Въведох си стойностите, но нещо съм сгрешил, тъй като не ме свързва.

Хост: сайт.wordpress.com
Потребителско име: Едикоеси
Парола: Едикояси
Порт: Празно

Излизаме:: Грешка при свързване със сървър
 
От: Сняг в wordpress, как? ПОМОЩ

С cPanela на хоста можеш ли да се оправиш? Ако можеш логваш се и качваш архивирания плъгин в папката plugins (намира се в wp-content/plugins/), след това го разархивираш. После отиваш в контрол панела на WP-а и от менюто Plugins си го активираш.

PS; сега ти видях едитнатия пост, ако блога ти е на wordpress.com там не можеш да качваш плъгини.
 
От: Сняг в wordpress, как? ПОМОЩ

Хост: сайт.wordpress.com
Потребителско име: Едикоеси
Парола: Едикояси
Порт: Празно
Няма как да стане в wordpress.com. Трябва да е на твой хостинг.
 
От: Сняг в wordpress, как? ПОМОЩ

Не мога да се впиша въобще с FileZilla, правя нещо грешно, но не знам кое. А меню Плугин в панела на wordpress изобщо нямам

п.п. А през мойсайт.тк дали ще стане?
 
От: Сняг в wordpress, как? ПОМОЩ

bgkulinar ти каза! Няма как да качиш през FTP щом не си на собствен домейн!
 
От: Сняг в wordpress, как? ПОМОЩ

Ясно значи, благодаря ви все пак за помоща.

п.п. прехвърляне на домейна на мой собствен ще стане ли безболезнено, в смисъл, ще се запази ли съдържанието на сайта досега
 
От: Сняг в wordpress, как? ПОМОЩ

"Слушай ме фнимателно няма да повтарям" както се казваше в един сериал:

Отиваш в менюто Appearance -> Extras и слагаш отметка на Show falling snow on this blog и имаш сняг. :D
 
От: Сняг в wordpress, как? ПОМОЩ

СУПЕЕЕЕЕРРРРР, но жалко, че е само до 4 януари, но все пак сУпеР :)))
 
От: Сняг в wordpress, как? ПОМОЩ

Пичове, някои да ми помогне.

Първо... Не знам как да качвам плъгини в wordpress
Второ... през FTP клиент въобще не знам как да го ползвам за wordpress
Трето... Искам да сложа сняг на блога ми в wordpress, но затова трябва да знам Първото и Второто.

Много ще съм благодарен някои ако може да помогне, тъй като рова 3 дни вече и не срещам само помощ, а дървени философи.

Моля ви за помощ :(

Провери в Readme файла на плъгина и виж дали няма някое специфично изискване по инсталацията. Там също може и да е упоменато за коя версия на Wоrdpress е, защото може и това да е проблема. Не знам не съм много запознат с тая материята. Разгледай и тези видео уроци може да са ти от полза: http://www.village-idiot.org/archives/2008/06/19/how-to-upload-a-wordpress-plugin/
 

Горе