Соларни централи / Фотоволтаични централи има ли смисъл.

jetenergybg

New Member
Много хора се питат има ли смисъл от инвестирането в соларен парк.

Ви какво мислите?
Ако искате консултация по темата може да ни намерите на https://energy-bg.com/

Много интересни статии свързани с енергетика може да намерите и на: https://energy-bg.com/новини/
Фотоволтаични системи
 
Много хора се питат има ли смисъл от инвестирането в соларен парк.
И аз се питам

Ви какво мислите?
Ако имах мнение. щях да знам отговора

Ако искате консултация по темата
Иска ми се но не знам какво мисля по въпроса

Много интересни статии
То ги има на всякъде

Каква добавена стойност, предлагаш с тази тема или е всичко на "пиши на лично и да се разберем"?
Предлагате "Изграждане на фотоволтаични системи", споделете нещо по въпроса от изграждането до продаването. Що за тема ?
 
И аз се питам


Ако имах мнение. щях да знам отговора


Иска ми се но не знам какво мисля по въпроса


То ги има на всякъде

Каква добавена стойност, предлагаш с тази тема или е всичко на "пиши на лично и да се разберем"?
Предлагате "Изграждане на фотоволтаични системи", споделете нещо по въпроса от изграждането до продаването. Що за тема ?
Няма скрито покрито по темата, ще публикувам кратки съобщения, за да може хората да получават информация на достъпни порции.
ОТ КАКВО СЕ СЪСТОИ ФОТОВОЛТАИЧНАТА ЦЕНТРАЛА?

Основните елементи на една фотоволтаична система са:

  • фотоволтаични панели, които преобразуват слънчевата енергия в електрическа;
  • монтажна конструкция за закрепване на панелите;
  • инвертори, които преобразуват постоянното напрежение от панелите в променливо;
  • кабели, конектори;
  • табла, събирателни кутии;
  • заземителна и мълниезащитна уредба.
Ако искате консултация по темата може да ни намерите на https://energy-bg.com/
 
Според мен за бизнес има смисъл, за домакинство - няма. Докато си избиеш парите вече всичко ще е за боклука, а тия врътки със субсидирането за пълен т@шак.
 
искам само едно от пусналия темата... да вземе един гайгеров брояч , да отиде под един соларен парк изграден от тях и да направи клип как измерва радиацията под соларния парк! Самият той ще избяга с 200 от мястото където мери радиацията! Не говоря глупости , а съм го тествал в реални условия ! Никой няма да ви каже това което споделям ... най малкото пък фирми за изграждане на фотоволтаици!
Да не говорим и другото.... собствеността на фирмата е собственост на Соня Кадиева - съпругата на политика Георги Кадиев! Пари от корупцията в политиката !

1676194672551.png
 
Последно редактирано:
Да, ако си голям, не ако си малък. С инвестиционна цел се искат връзки, за да почнеш първо да го направиш и второ да започнат да ти го изкупуват. Демек да имаш построен кантон, който да връща мощи. Това е малката врътка. Ако имаш връзки и познати в съответните институции, ти си, ако не, почти е невъзможно. @VbbAgency , тук ще се съглася с него. Виждам от от първо лице това. ;)
 
  • Like
Реакции: Vbb
Да, ако си голям, не ако си малък. С инвестиционна цел се искат връзки, за да почнеш първо да го направиш и второ да започнат да ти го изкупуват. Демек да имаш построен кантон, който да връща мощи. Това е малката врътка. Ако имаш връзки и познати в съответните институции, ти си, ако не, почти е невъзможно. @VbbAgency , тук ще се съглася с него. Виждам от от първо лице това. ;)
Изключително добре съм запознат с енергийната мафия не само в България , но и в Европа! В тази сфера случайни хора не се допускат! Имам познати енергийни брокери които ако си отворят устата ще стане страшно и цялата прокуратура ще бъде ангажирана само с далаверите в енергийния сектор за 100 години напред! Чудя се само как семейство Кадиеви все още не са се намесили в бизнеса с квотите за вредните емисии... там парите които се правят са от .... въздуха!
 
Също така в сайта пише, че е активен участник от 2005г но фирмата е регистрирана 2021г. ?

"Сонел 888" ЕООД е активен участник на пазара на електроенергия в България от 2005г.

Дата на регистрация на фирмата
August 30, 2021

Както и да е


Изключително добре съм запознат с енергийната мафия не само в България
Имат ли нещо общо с Добротич Уинд ?
 
Също така в сайта пише, че е активен участник от 2005г но фирмата е регистрирана 2021г. ?

"Сонел 888" ЕООД е активен участник на пазара на електроенергия в България от 2005г.

Дата на регистрация на фирмата
August 30, 2021

Както и да е



Имат ли нещо общо с Добротич Уинд ?
със сигурност имат ... енергийната мафия е свързана винаги... само погледни на адреса на Добротич Уйнд колко енергийни фирми са регистрирани...

1676197555904.png
1676197597209.png

1676197631550.png
1676197662431.png
 
Изключително добре съм запознат с енергийната мафия не само в България , но и в Европа! В тази сфера случайни хора не се допускат! Имам познати енергийни брокери които ако си отворят устата ще стане страшно и цялата прокуратура ще бъде ангажирана само с далаверите в енергийния сектор за 100 години напред! Чудя се само как семейство Кадиеви все още не са се намесили в бизнеса с квотите за вредните емисии... там парите които се правят са от .... въздуха!
Абсолютно е така и съм напълно съгласен с казаното. Това е бизнес за подбрани хора, с доста силни позиции или дори може да са пионки, на които им е причислен този бизнес, за да може зад него да седна баш царя мишка. Там където има пари и то не се иска много за тяхното изкарване, е вече обсебено с "подходящите" хора.
 
Хора, мафията си е мафия, ние няма да я спрем.
В тази секция искам да предоставя полезна информация на потребителите.

Не спасете темата с такива писаният, излишно е.
 
Хора, мафията си е мафия, ние няма да я спрем.
В тази секция искам да предоставя полезна информация на потребителите.

Не спасете темата с такива писаният, излишно е.
Не можем да я спрем, ама можем барем да я БАННЕМ от тоя форум. :D
 
Хора, мафията си е мафия, ние няма да я спрем.
В тази секция искам да предоставя полезна информация на потребителите.

Не спасете темата с такива писаният, излишно е.
ти май не разбра , че вашата фирма я визираме като енергийна мафия :)
 
ти май не разбра , че вашата фирма я визираме като енергийна мафия :)
Аааа това е голяма грешка. Ние сме фирма от двама човека.

Правим консултации - за покупка, продажба на ток или изграждане (към Сонел) и на соларни централи (те са към Мотоинженеринг)

Целта ни е хората да вземат информирани решения, без малък шрифт в договорите.
 
Според мен за бизнес има смисъл, за домакинство - няма. Докато си избиеш парите вече всичко ще е за боклука, а тия врътки със субсидирането за пълен т@шак.
Цената на свободен пазар дългосрочно не се очаква да падне под 250лв./МВтч.
 
Хора, мафията си е мафия, ние няма да я спрем.
В тази секция искам да предоставя полезна информация на потребителите.

Не спасете темата с такива писаният, излишно е.
Темата в този дух е много актуална, просто какво точно те интересува? Писахме в какви случаи има смисъл и какви не. Просто, ако смяташ, че разрешителните ти ще са говори и само е нужно да го организираш и да инвестираш, тогава си ти. Но е важно да знаеш реално в каква среда ще попаднеш. Във вашия случай, имате вече набора от контакти, влезте в партньорство с правилните хора и всичко натам е ясно. ;)
 
Темата в този дух е много актуална, просто какво точно те интересува? Писахме в какви случаи има смисъл и какви не. Просто, ако смяташ, че разрешителните ти ще са говори и само е нужно да го организираш и да инвестираш, тогава си ти. Но е важно да знаеш реално в каква среда ще попаднеш. Във вашия случай, имате вече набора от контакти, влезте в партньорство с правилните хора и всичко натам е ясно. ;)
Не виждаш ли, че прави реклама на фирмата, нищо не го интересува. Удари голямата греда обаче, в тоя форум няма балъци.
 

Горе