София е на 10-то място за стартиране не StartUp

Blinky

Owner
И така, дойдохме си на думата - София е една от топ градовете, в които може успешно да стартираш своя проект и да стане наистина голям. Евалата. И това го казва не кой да е, а Forbes. ;)

http://www.forbes.com/sites/amygutt...-launch-your-startup-some-may-surprise-you/3/

Някакви коментари? :) Аз съм приятно изненадан, но честно казано мислех, че сме по-напред в класацията.
 
От: София е на 10-то място за стартиране не StartUp

Доста хора казват, че у нас нищо не става и спасението е в чужбина. Толкова дъвкано, че чак като факт звучи - да, ама не. Не знам какво толкова им харесва.

Иначе, за скоростта на интернета съм съгласен. Където и да съм бил, винаги е бил по-бавен от българския.
 
От: София е на 10-то място за стартиране не StartUp

Доста добра новина, преди няколко дни я прочетох.
Бизнес в България се прави лесно, защото с пари можеш всичко. :)
 
От: София е на 10-то място за стартиране не StartUp

В България,има подходящи глави за добър старт уп ;)
 
От: София е на 10-то място за стартиране не StartUp

Доста хора казват, че у нас нищо не става и спасението е в чужбина. Толкова дъвкано, че чак като факт звучи - да, ама не. Не знам какво толкова им харесва.

Иначе, за скоростта на интернета съм съгласен. Където и да съм бил, винаги е бил по-бавен от българския.

Причината, скоростаа на интернета в България да е висока е, че кабелите са въздушни и смяната им с оптика става лесно, бързо и евтино. В германия например, цялата комуникационна инфраструктура е под земята, това ще рече електропроводи, интернет, телефони, кабелна телевизия. Всичко това е закопано под земята и за да се подмени с ново, трябва да се прокопаят улиците или тротоарите, не знам под кое минават, по вероятно е под троатарите, но пак си е скъпо, трудоемко и отнема време. За сметка на това, не се притесняваш, като има буря, дали няма да ти спре интернета от някой паднал клон или да останеш без ток, защото електропроводите са се заледили и скъсали.
 
Re: От: София е на 10-то място за стартиране не StartUp

Причината, скоростаа на интернета в България да е висока е, че кабелите са въздушни и смяната им с оптика става лесно, бързо и евтино. В германия например, цялата комуникационна инфраструктура е под земята, това ще рече електропроводи, интернет, телефони, кабелна телевизия. Всичко това е закопано под земята и за да се подмени с ново, трябва да се прокопаят улиците или тротоарите, не знам под кое минават, по вероятно е под троатарите, но пак си е скъпо, трудоемко и отнема време. За сметка на това, не се притесняваш, като има буря, дали няма да ти спре интернета от някой паднал клон или да останеш без ток, защото електропроводите са се заледили и скъсали.

То при нас поговорката е, че ако имаме нова улица или тротоар, то скоро ще се подменят тръби. :) Ние имаме як интернет и кофти улици. :) Кой квото му е приоритет. :)

Истината е не само в нета, но и в добрата среда и кадрите.
 
От: Re: От: София е на 10-то място за стартиране не StartUp

То при нас поговорката е, че ако имаме нова улица или тротоар, то скоро ще се подменят тръби. :) Ние имаме як интернет и кофти улици. :) Кой квото му е приоритет. :)

Истината е не само в нета, но и в добрата среда и кадрите.

Има го и момента с бюрокрацията и данъците и осигуровките които трябва да плащаш. Едно е да регистрираш фирма в България и да ти се налага да плащаш минимални осигуровки, в размер на около 150 лева, докато се развиеш, друго е да регистрираш фирма в Германия и да плащаш минимални осигуровки 330 евро.
Ако трябва да обобщя разликите в администрациите на двете държави, то тук пътя до целта е много дълъг и заобиколен, но знаеш, че ако го извървиш, вероятността, да стигнеш там за където си тръгнал, е много голяма. Докато в България, може да минеш напракя по пътя си до целта или да решиш да спазваш правилата и да караш заобиколно, но и в двата случая, нямаш гаранции и шанса ти за успех е много малък. За сметка, на това, в Германия трябва да имаш много голямо търпение и железни нерви. Тук всичко става много, ама много бавно. Та, така.
Също така, много зависи, за какъв старт ъп говорим. Едно е да решиш да се занимаваш със софтуер и да няма особено значение, къде се намираш, друго е например да решиш да направиш фирма за поръчкови джанти за автомоби и мотоциклети. Лимитирани бройки, само за тунинг маниаци. Тогава близостта, до голям пазар, като немския или английския, си оказват влияние.
 

Горе