Софтуер

ziko

Member
Здравейте колеги :) Трябва ми софтуер, уеб приложение или каквото и да е с каквото мога да направя следното: Имам фирма и всеки ден на клиентите трябва да издавам лист с това което са купили така да се каже. Целта е да мога да направя падащи менюта в който да се избира определн артикул, размер, цена и.тн и междувременно да смята последните 2 продукта (цена*количество) . Един вариянт е ексел, но се чудих дали няма някакви готови софтуери за нещо такова :)

Надявам се да съм разяснил какво търся :)

Лек ден :)
 
От: Софтуер

със сигурност има такива програми..даже с много функции
но на теб ми се струва, че ти трябва нещо просто...
може да се направи на php :)
 
От: Софтуер

И аз за това се замислих по принцип статичните езици като хтмл и цсс ги знам и структурата мога да си я направя и так като се замисля пхпто е 10 реда код :Д , само ако някой може да ми даде съвет как да изкарам накрая тази информация да се принтирва в хубав шаблон на лист ,тоест шаблон имам предвид издизайнен лист с логото на фирмата и адреси и такива ?
 
От: Софтуер

всичко което искаш може да се направи ..шаблон и лого в него..както и бутон за принт

препоръчвам ти да дадеш задачата на програмист
ще стане бързо и няма да е много скъпо :)

другия вариант е да седнеш да търсиш скриптове да ги разучаваш, свързваш и след време може да скалъпиш нещо що годе работещо
 
  • Like
Реакции: ziko
От: Софтуер

Здравейте :) Направих с един приятел това което ми трябваше с интегриране на ексел в лорд итн.. :) Дотук всичко добре. Интересува ме, възможно ли е да имам проблеми с проверки, защото ще се използва един лаптоп+принтер. Проблема е там че Офис пакета не е купен. Фирмата е средна.

Имах идея, че ако дойде някои да се каже че този лаптоп не е фирмен ами личен, на този който стой пред него в момента. Не знам дали ще мине и за това питам. Ако можете да ме посъветвате :)

Поздрави Красимир
 
Ползай Open Office?
 

Горе