Социалист със скандални разкрития за Станишев

От: Социалист със скандални разкрития за Станишев

http://www.pernik1.com/нидал-алгафари-станишев-призна-за-ска.html

Алане, къде си да ти се изплюя на лицето, малоумник!
Мантата е далече :cry:

гОгО, Алана е ясен - след известно време без доходи ще остане!

Мантата тук ни най-малко може го обвиняваш за каквото и да е, когато писах че това е отявлена манипулация в онази тема, по късно и мантата се включи и си спомням, че той писа - това няма как да стане - да се подмени вота по този начин. Така, че по внимателено с Мантата - много добре и той вижда дадени ситуации.
 
От: Социалист със скандални разкрития за Станишев

До колкото си спомням с теб съм спорил за Белене и голяма част от аргументите бяха релевантни, твоите бих казал че не бяха на място. Факт, е че имаме свърх производство и може да се докараме до режим на тока - е адски показателен за целия батак в енергийният сектор и че нулев поватарям нулев проблем имаме с проиводството на ток както сега така и след 20 години - що ли нямаме енергоемка тежка индустрия, домакинствата и бизнесите гонят енергийна ефективност и т.н и т.н не ми се говори. И това мнение се споделя от десетки експерти последно се потвърди и от ЕК и световната банка, така че не знам какви лъжи съм говорил, но .... ти си знаеш.
Проблемът идва от начина на мислене и гледната точка. Нямаме не само енергоемка тежка индустрия, но и каквато и да е друга. Потреблението на ток от бизнеса е на абсолютния възможен минимум. Ако сме сигурни, че вечно ще сме бедна и пропаднала държава, която ще мизерства и никога няма да произвежда нищо, тогава наистина нямаме нужда от нов АЕЦ. Всички експерти са прави, но при уговорката, че завинаги ще сме много бедни. Обаче ако все пак механизмите на ЕС за изравняване на стандарта във всички членки проработи ще изпаднем в доста тежка ситуация, тъй като ако внезапно икономиката ни тръгне енергийната система ще се окаже на голям минус с тенденция към още по-голямо влошаване. Ако все пак накрая останем бедни и с нов АЕЦ ще можем да компенсираме със спиране на ТЕЦ-овете, които са може би най-отвратителния и вреден начин за произвеждане на ток. Обаче експертите на Световната банка няма да кажат, че може така, защото при ТЕЦ има намесени сериозни американски интереси и се източват огромни количества пари от България. Всичко това обаче е за друга тема.
 
От: Социалист със скандални разкрития за Станишев

Проблемът идва от начина на мислене и гледната точка. Нямаме не само енергоемка тежка индустрия, но и каквато и да е друга. Потреблението на ток от бизнеса е на абсолютния възможен минимум. Ако сме сигурни, че вечно ще сме бедна и пропаднала държава, която ще мизерства и никога няма да произвежда нищо, тогава наистина нямаме нужда от нов АЕЦ. Всички експерти са прави, но при уговорката, че завинаги ще сме много бедни. Обаче ако все пак механизмите на ЕС за изравняване на стандарта във всички членки проработи ще изпаднем в доста тежка ситуация, тъй като ако внезапно икономиката ни тръгне енергийната система ще се окаже на голям минус с тенденция към още по-голямо влошаване. Ако все пак накрая останем бедни и с нов АЕЦ ще можем да компенсираме със спиране на ТЕЦ-овете, които са може би най-отвратителния и вреден начин за произвеждане на ток. Обаче експертите на Световната банка няма да кажат, че може така, защото при ТЕЦ има намесени сериозни американски интереси и се източват огромни количества пари от България. Всичко това обаче е за друга тема.

Не е казано, че трябва правим продукти с основна компонентна промишлен ток! Нужно е продукти с висока добавена стойност - едно е да изнасяме суровина друго е да изнасяме преработена суровина и да придадем стойност.
Иначе, имаме пак разминаване от около 1 АЕЦ в производство и потребление - ако приемем, че ще дойдат солидни инвестции БГ или частни няма значение - то те излишъка ще спадне. Ако случайно се наложи по сериозно инвестиране, то самият инвеститор мисли и за ток от де да намери - може си внася най-малкото! Да не говорим, че се правят ефективни производства и реорганизиране на ресурсрите за намалване на тока + гонене на зелене заводи!

Да приемем твоят модел компенсираме ТЕЦ ок ами другата част какво я правим да приемем, че изнасяме - цената ще е под 70-5 лв на мегават часа. Проблема е че с тези цени няма може си върнем заема,а това е и проблема - че този проект е икономически нерентабилен и цената ще е много по-висока и то в пъти и ще плащаме ние или чрез данъци. Аз съм анти белене с държавни гаранции и финансирания. Нека да дойде някой си я строи и да не се обвързваме с нищо! Но сам виждаш няма такъв инвеститор. В момента може да купуваме от вън ток и ще е по-евтино до крайният потребител! А и до 20 години пак се повтарям имаме си Козлодуй на линия. Да прави си за ТЕЦ-вете просто трябва им кажем по конституция БГ чл. 19
1) Икономиката на Република България се основава на свободната стопанска инициатива.

И късаме преференциите и гаранциите - против Мариците нямам нищо нека са Хамерикански, но нека си продават на свободният пазар!

Смятам си запознат при наличието на пазар, ако има нужда демек потребност то се намира и начин на задоволяването му от пазарните играчи. За бъдеще неопределено да строим централна дето генерира 16 милиарда киловат часа на година с пари дето нямаме за потребоности дето нямаме нужда не е добра икономическа идея. Ако случайно се намери огромна алуминиева жилка и Алкоа реши да я експлоатира то тя самата или ще си купува ток или ще си построи малки АЕЦи с по няколко стотин МВ или друго ще измисли - но това не е работа на държавата да ни товари за проект, който е равно на робство на Русия.

Това е просто :) Искам да прочетеш тук, ако не си чел - по обективно четиво не бях чел и то от руски експерт!
АЕЦ "Белене" е невъзможна и като частен проект за износ на ток*

А и беднотоста се бори с производителност и то като се произвеждат стоки и услуги задоволяващи потребностите на потребители и то това задоволяване да се случва по конкрентен начин - с 1 АЕЦ и то проекта на Белене, няма станем богати.
 
От: Социалист със скандални разкрития за Станишев

20 години да изплащаме нещо от което може би няма да имаме нужда
младите ще изплащат АЕЦ-а до пенсионна възраст!
бахти инвестицията :D

ГЕЯ каза, че ще осигури 250к работни места за 4 години
аз предлагам ако след две години е осигурил повече от 100к - тогава да се мисли за още един аец
но с тези тъпи и елементарни грешки които правят, не мисля, че ще могат да се справят със сериозните задачи
 
От: Социалист със скандални разкрития за Станишев

ГЕЯ каза, че ще осигури 250к работни места за 4 години

Блажени са вЕрващите. Единствените места, които ще осигури е да назначи още чиновници, които няма как да са 250к.
За 1 месец да са взели някакво решение по въпроса?
"Ама ние ще разгледаме", "Ама ние ще видим"...
 
От: Социалист със скандални разкрития за Станишев

Блажени са вЕрващите.

аз не вярвам, че ще осигури и 100к
казах, че когато го направи може да му повярвам, че е необходима още една аец
 

Горе