Спад в adsense кликовете

hatre

Active Member
Някой от вас има ли спад в кликовете за последните 3 дни? При мен вчера направо са ме рязнали 3 пъти по-малко кликове, днес като гледам пак ще е така. Някъде от 3.2% са ме свалили на 1.2%, така никога не е било. Имам един рекламен елемент, който е около 10% кликове вчера 3.3% :?
 
От: Спад в adsense кликовете

Същата работа... при мен даже е и по-зле.
Днес за 2 000 показвания на страниците имам само 2 клика...
 
От: Спад в adsense кликовете

По мои скромни наблюдения всеки януари е така. Бюджетите са похарчени и се въртят нискокачествени реклами.
 
От: Спад в adsense кликовете

По мои скромни наблюдения всеки януари е така. Бюджетите са похарчени и се въртят нискокачествени реклами.
Еее не е чак така, зависи какви са рекламодателите, при мен иgри, филми, клипове, в сферата на забавленията студените сезони е най-добре. Иначе ако е за търговия в БГ първите 3 месеца от годината за най гадни.
 
Re: От: Спад в adsense кликовете

Същата работа... при мен даже е и по-зле.
Днес за 2 000 показвания на страниците имам само 2 клика...

Свързано ли е нещо с релевантността на показващите се банери или/и текстови рекламки?
 
От: Re: От: Спад в adsense кликовете

Свързано ли е нещо с релевантността на показващите се банери или/и текстови рекламки?

Нищо не съм пипал по банерите от 2 - 3 месеца. Не би трябвало да има някаква промяна. И при мен се върти почти едно и също от край време, но в последните дни много спаднаха кликовете. Също така и цената на клик е на половина в сравнение с тая от декември месец.
 
От: Спад в adsense кликовете

От 1-ви Януари насам имам почти 50% спад на приходите спрямо средните за 2-3 месеца назад.
 
Re: От: Re: От: Спад в adsense кликовете

Нищо не съм пипал по банерите от 2 - 3 месеца. Не би трябвало да има някаква промяна. И при мен се върти почти едно и също от край време, но в последните дни много спаднаха кликовете. Също така и цената на клик е на половина в сравнение с тая от декември месец.

Еее, януари и декември са двете крайности може би при рекламните кампании. :) Виж как ще е другия месец, сигурно ще има повишаване. Но винаги е така тихо след декември. Не мисля, че ще остане тенденция, дори в никакъв случай. ;)
 
От: Спад в adsense кликовете

Януари ми е на 60% спрямо средното за последните 6 месеца :D направо ми се плаче , но иначе за база предния януари съм имал същия ctr така че от тази гледана точка мисля,че е нормално
 
От: Спад в adsense кликовете

На 2 пъти последната седмица видях как ми изтриха кликове от адсенса , и имам цтр малко над 1% при нормален около 3%.
Нещо адсенса се гъбаркат яко..
 
От: Спад в adsense кликовете

хмм явно навсякъде има някакви промени, трудно може да се каже от какво зависят, но при мен на българите пуска главно една и съща реклама, която е 2 стинки на клик, но поне се спукват да цъкат. Иначе аз няма никакви разлики в цената на клик никога съм нямал
 
От: Спад в adsense кликовете

Техната кожа и аз съм ги хващал да ми махат... и то ги хващах, щот беха "едри" кликове - едното 5 евро, другото 3.

На 2 пъти последната седмица видях как ми изтриха кликове от адсенса , и имам цтр малко над 1% при нормален около 3%.
Нещо адсенса се гъбаркат яко..
 
От: Спад в adsense кликовете

Януари като Януари не виждам какво ви притеснява? Всяка година се минава през този спад. Януари и края на Юли-Средата на Август са най-лошите месеци за реклама.
 
От: Спад в adsense кликовете

D.Ivanov това при колко трафик е да няма разлика, че то и това предполагам има значение

Трафика е същият 4 до 5 к за ЕН сайт.
 
От: Спад в adsense кликовете

Аз гледам да дигна трафика, иначе и при мен има спад, но дигна ли едно 50-100к. на ден от гошко хич ми не пука. ;)
 
От: От: Спад в adsense кликовете

Тогава да, но пък имаш огромен натрупан ресурс и няма да ти пука много. Аз с фейка не се занимавам, а малко са бг сайтовете де могат да се похвалят с ткъв трафик от гошко в момента ;)
Uni-web при 100к на ден спад с 0.40 или от 2 на 1.6 ще го усещаш та ще ти се реве даже. :) а да не говорим ако падне на 1.1 - 1.2
 
От: Спад в adsense кликовете

Аз гледам да дигна трафика, иначе и при мен има спад, но дигна ли едно 50-100к. на ден от гошко хич ми не пука. ;)
Ако имаш толкова от хоста ще кажат "А той има трафик => прави пари => трябва да му вземем" Ще ма надвишено процесорно време и много заявки към забата данни :D
 

Горе