Спад на "Post Reach" след 21.10.2013г. във Фейсбук страниците.

Имате ли спад на вижданията на постовете, във вашата Facebook страница?


  • Общо гласове
    34

MadBoy92

New Member
Здравейте колеги,
Разглеждам доста форуми и виждам, че не само аз, а и други хора имат този проблем. Около 2 часа на обяд, в упоменатата дата в заглавието, Facebook имаше доста неактивни функции, милиони потребители са подали оплакване. Четох, че става на въпрос за ъпдейт на алгоритъм. Някои от проблемите бяха: Like бутонът не приемаше заявката за харесване, проблем при Login, проблем при постване на стената и други. След това "Post Reach"-ът на публикация - от средно на пост по 3-5К, стана на средно 500-1000 виждания. Това е проблем при доста хора. Можем да обсъждаме тук, да търсим новини и да се надяваме проблемът да се реши и отново да си имаме обичайния трафик.
 
От: Спад на "Post Reach" след 21.10.2013г. във Фейсбук страниците.

И при мен има нещо такова и до колкото разбрах и при доста други колеги, дано да е временно.
 
От: Спад на "Post Reach" след 21.10.2013г. във Фейсбук страниците.

Колеги, дали това е проблем само с бг страниците? Има ли някого с англоезична, да сподели мнение?
 
От: Спад на "Post Reach" след 21.10.2013г. във Фейсбук страниците.

Мисля, че се оправят нещата. Просто фейсбука беше счупен. По 40 нови фена имах всеки ден в едната страница, за около седмица бяха спрели да се закачат нови, от вчера се оправиха и пак се връщат нещата като преди.
 
От: Спад на "Post Reach" след 21.10.2013г. във Фейсбук страниците.

Проблемът е оправен, поне за моите страници. До края на месеца, би трябвало при всички да е ОК.
 
От: Спад на "Post Reach" след 21.10.2013г. във Фейсбук страниците.

И при мен има малка разлика от вчера, но не във всички страници
 
От: Спад на "Post Reach" след 21.10.2013г. във Фейсбук страниците.

Все още се забелязва,че кликовете по постовете падат рязко.Почти винаги има добър старт първите 1-2 мин. и после спадат на 50% :)
 
От: Спад на "Post Reach" след 21.10.2013г. във Фейсбук страниците.

Отново спад... :mad: :mad: :mad: ... при вас как е?
 
От: Спад на "Post Reach" след 21.10.2013г. във Фейсбук страниците.

нямам промяна вече 6 дена, всичко е надолу, а и се съмнявам, че лайка не ми работи-6 дена без нито един лайк не е възможно и до сега не ми се е случвало.
 
От: Спад на "Post Reach" след 21.10.2013г. във Фейсбук страниците.

При мен вчера има леко подобрение
 
От: Спад на "Post Reach" след 21.10.2013г. във Фейсбук страниците.

При мен спадът е от месец насам и видимостта ми е спаднала с 3-4 пъти.. Явно Фейсбук са сменили драстично алгоритъма и трябва да почета из ЕН форумите, за да видя какво предлагат колегите ни.
 
От: Спад на "Post Reach" след 21.10.2013г. във Фейсбук страниците.

Нещата не са обнадеждаващи по английските форуми..... хората масово бягат в гугъл +
 
От: Спад на "Post Reach" след 21.10.2013г. във Фейсбук страниците.

Нещата не са обнадеждаващи по английските форуми..... хората масово бягат в гугъл +
За съжаление потребителите си стоят във фб.
 
От: Спад на "Post Reach" след 21.10.2013г. във Фейсбук страниците.

Нещата не са обнадеждаващи по английските форуми..... хората масово бягат в гугъл +
И аз това забелязвам,но е и вярно, и невярно..Западняците живеят като общност и го показват това навсякъде.С две думи - голяма част от тези коментари се пишат масово,за да покажат на "съгледвачите" от Facebook, че уебмастърите се махат и то не къде да е,а отиват при конкуренцията ;) Колко от тях реално го правят е друг въпрос.
 
От: Спад на "Post Reach" след 21.10.2013г. във Фейсбук страниците.

Според мен фейсбук отварят вакум с тези си действия и е въпрос на време вакума да се запълни. Гугъл отвори такъв вакум с ъпдейтите си последните две години и много уеб мастъри мигрираха към фейсбук, с което го направиха още по интересен за масовия потребител. Според мен ще има нов играч на пазара съвсем скоро, ако фейсбук не се коригират, разбира се. В крайна сметка защо да копам интересно съдържание за потребителите, като нямам изгода от това.
 

Горе