Спад по ключови думи

helf_php

Active Member
Здравейте сайта ми падна от 12 на 19 позиция и от 33 на 42 по 2 ключови думи какво може да направя за да си върна позицията.Добавям съдържания в сайта,но ми стана интересно защо взе да пада?
 
От: Спад по ключови думи

Еми конкурентите са се дигнали напред.
Ако можеше винаги да си на една и също положение, нямаше да е нужно SEO.
Съдържанието не е всичко в един сайт.
Ако конкурентите са си набавили малко линкове, са се дигнали и логично ти си се дръпнал малко по назад.
Ти сега ме подсети, да проверя едно сайтче на което бях правил един експеримент, от 18 страница сега е на първа,следователно съм изместил някого :)
Просто вземи и натрупай малко повече линкове по тези ключови думи :)
 
От: Спад по ключови думи

Добави малко линкове с социалките, малко артикъл събмит и ще си ги върнеш. Не знаем сайта и можем само да гадаем.
Добавянето на съдържание винаги е полезно.
 
От: Спад по ключови думи

Като цяло може да има 3 групи причини:

  • конкуренцията заслужава по-добри позиции и те е изместила.
  • кофти линкове които са ти дали ранк, но вече са открити и им е паднала тежеста.
  • Проблем със сайта ти - например, увеличено време за зареждане, много изходящи линкове, сняма на вътрешна структура и други.

Помисли и спомни какво си правил. Но като цяло, ако дълго време нищо не си правил, това също може да е причина за загубени позициий. (Е ти си добавил съдържание, но не си казал какво, уникално, тематично, линкове, картинки... )

Друга причина би могла ако сайта е нов. Гугъл често награждава нови сайтове с добри позициий, после ги слага там където им е мястото. Или може да временен спад, след който следва по-добър ранк. Причини много. Това му е готиното на гугъл - не те оставя да ти залинее мозъка :)
 
От: Спад по ключови думи

Е пичове мерси за съветите относно сайта добавям си уникално съдържание и не е нов :)
 
От: Спад по ключови думи

Тогава може да е временно изчакай 3-4 дни

Дано да е временно, при мен преди месец един сайт по ключова дума изпадна от 11 място на 167 място. И никакъв признак за подобрение.
 
От: Спад по ключови думи

С такъв спад и за толкова време едва ли е от конкуренцията, по скоро ти сам си "сгазил лука"

Ами сайта е за обяви..от близо година и половина винаги е бил на първа или втора страница...От близо шест месеца нищо не е пипано по сайта...По скоро ми прилича на Панда.
 
От: Спад по ключови думи

Виж какво прави конкуренцията и го засили и ти това. Важното е да се установи кое реално може да ти даде и на теб тласък, за да не хабиш време и енергия в празни опити с някакви неща. Според мен, щом прибавяш контен често - това е много добре. А как са ти връзките, споделянето - като цяло канекцията с другия интернет свят. Аз на последък забелязвам тенденцията, че сайтовете с големи групи и акаунти по соц. мрежите имат малко или много силно предимство пред конкуренцията си от същия калибър, но без тези придобивки.
 
От: Спад по ключови думи

Мммм един от сайтовете, по които работя, падна със средно 70 позиции назад..
Вижте това между другото:

http://www.studio239design.com/wordpress/fresh-content-googles-latest-web-indexing-update/

Как ви се струва тази гледна точка? Като търся за събития, спорт и горещи теми (trending topics) в Гугъл всичко ми го вади по различен начин от обичайния SERP.

Дали не става дума за ъпдейт, който ще ни принуди да ъпдейтваме по поне 5 пъти на седмица?
Знам, не звучи много, но ако говорим за онлайн магазин, то баси инвертара дето трябва да има човек след 2 години...
 
От: Спад по ключови думи

Здравейте сайта ми падна от 12 на 19 позиция и от 33 на 42 по 2 ключови думи какво може да направя за да си върна позицията.Добавям съдържания в сайта,но ми стана интересно защо взе да пада?

Следиш ли кои сайтове са те изместили и техните входящи линкове?
 

Горе