Спам трафик от blackhatworth.com Как да процедирам?

От: От: От: От: Спам трафик от blackhatworth.com Как да процедирам?

Ти от къде знаеш аз какво правя или трябва да ти се обяснявам? Вижда се, че си пълен аматьор, какво постоянно се включваш неподготвен?

Трябва да ми се обясняваш да!

Пък аз съм си аматьор ама печеля пари поне, нека съм си аматьор. Ти си бъди там подготвения гуру и се чуди как да си купиш лютеница.
 
От: Спам трафик от blackhatworth.com Как да процедирам?

Няма как да навредят на СЕО-то, така че най-добре нищо да не се прави.
 
От: От: От: От: Спам трафик от blackhatworth.com Как да процедирам?

Трябва да ми се обясняваш да!

Пък аз съм си аматьор ама печеля пари поне, нека съм си аматьор. Ти си бъди там подготвения гуру и се чуди как да си купиш лютеница.

Пич ти някакви комплекси ли избиваш, защо смяташ, че аз не изкарвам пари а ти да :) ти сериозен ли си, в бедно семейство ли израстна, с пържени филийки :) оспамихме на човека темата
 
От: Спам трафик от blackhatworth.com Как да процедирам?

Ами аз нищо не меря, някой друг изпъква с линчното си "Аз", моля да бъда извинен, продължаваме само по темата :)
 
От: Спам трафик от blackhatworth.com Как да процедирам?

Аз не разбирам толко от СЕО, но го махнах - с филтър.
По интересното е че имам още един - forum.topic52623824.darodar.com - като го цъкнеш през няколко сайта те води в.. AliExpress :)

Колегата който го каза е прав 100%
 
От: От: От: Спам трафик от blackhatworth.com Как да процедирам?

а как би се отразило на показателите на сайта ми от гледна точка на СЕО-то? Гого що си мисли по въпроса, според теб? Аз да предпиема ли нещо?

Реално няма линкове. Затова Гошо нищо не мисли.
 
От: От: От: Спам трафик от blackhatworth.com Как да процедирам?

Естествено, че правят, да не мислиш, че карат трафик до милиони сайтове, защото си имат свободно време ....

Не можеш да си представиш какви неща правят хората и накрая са на загуба.

Този трафик е изключително нетаргетиран - случайни уебмастъри, които си гледат статистиките.
 
От: От: От: Спам трафик от blackhatworth.com Как да процедирам?

Не можеш да си представиш какви неща правят хората и накрая са на загуба.

Този трафик е изключително нетаргетиран - случайни уебмастъри, които си гледат статистиките.

Да съгласен съм, да спамиш уебматъри е може би най-тъпия подход и конверсията вероятно клони към нула, но ако един сайт докарва дори и минимални приходи с почти нулева инвестиция и работа по него си е плюс
 
От: Спам трафик от blackhatworth.com Как да процедирам?

Вие хубаво се замисляте дали ще има файда да се захванете с подобна схема за афилейт трафик, но на мен продължава да ме гърчи мисълта дали Гугльо би ме наказал за подобен трафик? :) Някой с идеи?
NOPE, няма страшно!
 
От: Спам трафик от blackhatworth.com Как да процедирам?

NOPE, няма страшно!

Ок - това значи ли, че трафика се отчита и въсност е полезен? Да махаме ли филтрите?
 
От: Спам трафик от blackhatworth.com Как да процедирам?

Колеги, наскоро пуснах статия във фирмения блог по този въпрос. Нямам достатъчно мнения и не мога да пратя линк, но би трябвало да е на първо място ако потърсите в Google "как да блокираме darodar"
Накратко казано - няма смисъл да филтрирате само един спам сайт, защото рано или късно идват братовчедите му. Спамът не влияе на SEO, защото тези "посещения" не са реални, а просто се бъзикат с тракинг кода ви за Google Analytics.
 

Горе