Специален поздрав за купуващите и продаващите реклама във ФБ

mantaman

Well-Known Member
На чисто нов сайт пуснах реклама за 5лв във Адуорд за 5лв Адвизе и за 3лв във ФБ
Резултатите от графиката мисля че нямат нужда от коментар.
Рекламното послание и в трите мрежи е идентично
faceB.jpg
 
От: Специален поздрав за купуващите и продаващите реклама във ФБ

При мене adwords за 5лв носи средно към 200 посещения, обаче това при quality score 10. Което ми е в много пъти повече от останалите, че и посещенията са таргетирани.
Ама много зависи и текста на обявата и ключовите думи....

Иначе ФБ го ползвам като аудиторията е широка, всмисъл ако примерно продаваш парфюми и си избереш таргет мацки, like-нали други сайтове за парфюми.... Което си е пак силно потенциална аудитория, ама не задължително търсеща "парфюми" в Гугъл.
 
Последно редактирано:
От: Специален поздрав за купуващите и продаващите реклама във ФБ

Това беше в първият ден на Адуорда и по дифоут му бях задал 10ст той си е взел по около 8ст средно. След това по скъпите думи ги изключих и оставих само най мощната и най евтина и го свалих на праг 5ст той си взе по около 4ст. И точно се чудех дали да се циганьосвам повече защото за други проекти до сега под тези нива не ме е пускало и твоето мнение ми дойде като мехлем. Ще го намаля на 3ст да видя какво ще се получи или ще науча магарето да не яде или ще го умора :)

А колкото до ФБ там до сега съм пробвал доста кампании и винаги ме е било яд за петнайсете лева дето съм дал за ваучер от 50 долара :)
 
От: Специален поздрав за купуващите и продаващите реклама във ФБ

3 ст. ааааау, че расипник. Аз и на 2 съм пробвал и се закачат.:p
 
От: Специален поздрав за купуващите и продаващите реклама във ФБ

Аз и на половин бих пробвал ама обикновено като сваля на 5ст и ми дава съобщение че сумата не е достатъчна и въобще не върти рекламите
 
От: Специален поздрав за купуващите и продаващите реклама във ФБ

Бе аз на 1.5 пробвах ама не зацепи изобщо. Но на 2 си пърхореше, като моторетка. Да му се неначудиш какво прави половин стотинка :)
 
От: Специален поздрав за купуващите и продаващите реклама във ФБ

И аз съм ги оставил на 3ст. и си ги върти без проблеми, но за някои думи не минава номера. При quality score под 10 май иска повече.

Иначе аз подозирам една конспирация, че понякога нарочно ти казват, че няма да ги въртят за да надуеш бида :) Няколко пъти така се опитва да ме реже на ключова дума, дето винаги съм плащал 3ст, ама като види че няма да му дам повече и почва да ги върти :)
 
От: Специален поздрав за купуващите и продаващите реклама във ФБ

Късметлии! За БГ било голяма евтиния.:) На мен AdWords-а от месец-два каквото и да рекламирам ми иска по $1-$2-$3+, нещо съм го счупил. :wink: Търся афф. за хеликоптери и самолети. :lol:
 
От: Специален поздрав за купуващите и продаващите реклама във ФБ

Да ефекта е както с на Хитър Петър магарето намалих го на 3ст и след малко изплю че под 8ст не иска да върти и сега като му дам 8ст върти като въведа 5,6 или 7 не иска да тръгне и пише че под 8 нече.
И аз като агейнст ще го оставя на 4 и ако тръгне тръгне - 8 нема да му давам та ако ще да се премета
 
От: Специален поздрав за купуващите и продаващите реклама във ФБ

Егати и миндилите най важната ми ключове дума беше с показател 10 сега гадовете са я свалили на 7 и не искат да ме въртят на тънката лайсна
Направих нова кампания и в новата пак ме дава 7 - дайте съвет как да го добутам пак до 10
 
От: От: Специален поздрав за купуващите и продаващите реклама във ФБ

Късметлии! За БГ било голяма евтиния.:) На мен AdWords-а от месец-два каквото и да рекламирам ми иска по $1-$2-$3+, нещо съм го счупил. :wink: Търся афф. за хеликоптери и самолети. :lol:
За какви хеликоптери и самолети търсиш?
 
От: От: Специален поздрав за купуващите и продаващите реклама във ФБ

За какви хеликоптери и самолети търсиш?

Бойни! :wink: Просто се базиках, че с такива цени дето ми иска на клик е по-добре самолети да рекламирам. Аз по $2-$3 на клик съм давал нали съм газар ама не завърши добре работата. :(
 
От: Специален поздрав за купуващите и продаващите реклама във ФБ

Егати и миндилите най важната ми ключове дума беше с показател 10 сега гадовете са я свалили на 7 и не искат да ме въртят на тънката лайсна
Направих нова кампания и в новата пак ме дава 7 - дайте съвет как да го добутам пак до 10

Това и на мене ми го прави, ама при новите сайтове - от време на време сваля на 7, ама после го връща.... без да съм пипал нещо - така си шикалкави само.
Незнам, сигурно пробва дали даваш пари :)
 
От: Специален поздрав за купуващите и продаващите реклама във ФБ

Да ме фане за долоподписания оставям го на 4 и ако не иска да си вземе да гледа сметката и да му текат лиги
Вкарах ключовата дума по два пъти на ред и пак вика 7 ебати и измамата
 
От: Специален поздрав за купуващите и продаващите реклама във ФБ

Може да имаш конкуренция и затова да са се вдигнали цените.

Едно видео как уж се определяли нещата:
[video=youtube;K7l0a2PVhPQ]http://www.youtube.com/watch?v=K7l0a2PVhPQ[/video]

PS: Сега гледам на една от рекламите ми и вдигнали качественият индекс и намалили цената без да съм пипал нищо иди, че ги разбери. Поне ще рекламирам като скъсан докато съм хванал примоцията. :wink:
 
Последно редактирано:
От: Специален поздрав за купуващите и продаващите реклама във ФБ

Сега проверих как е конкуренцията в момента няма нито една обява по тази дума - а не иска да ми вземе парите - оня ден като въртеше на 4ст поне имаше още един за конкуренция
 
От: Специален поздрав за купуващите и продаващите реклама във ФБ

Сега ще им проверя дали им е верна теорията. Според тях куалитито най много се определя от ЦТР сега им пълна гушите с по 8ст да видя като съм сам и ми се вдигне цтр-а дали ще ми се качи куалитито - ако то се качи би трябвало да ме пусне на по ниски нива
 
От: Специален поздрав за купуващите и продаващите реклама във ФБ

При quality 7 колко ти е CTR-a?
При мене е 10-11% и му дава quality 10.

Ама подозирам, че и това как се рангваш за тая дума също може да оказва влияние. Въпреки че аз по тая дума съм на 7-8 страница. Ама май и доста по-назад съм бил и пак с 10...
 
Последно редактирано:

Горе