Спешна Помощ - Забранени пратки

2fast4you

Well-Known Member
Здравейте,
снощи получих изненадваща първа поръчка и ме хвана доста неподготвен.
Заредих си принтерa, отпечатах промоционални ваучери и т.н.т. за норматив.
Проблема обаче е друг. Разбрах днес, че бг пощи не давали да се изпраща течна козметика извън бг?
Обяснявам и на овцата /служителя/ че това е био-продукт но тя повтаря като робот че течна козметика не може и не може.
Още по интересното е че конкурентите ми пращат по някакъв начин течна козметика та дори таблетки и прочие през бг пощи.
Не знам дали важи и за спийди това... но там пък не ме устройва защото е малко по-скъпичко
Шах и мат съм. Помагайте :cry:
 
Последно редактирано:
От: Спешна Помощ - Забранени пратки

Иди на друга поща.
Тъпо е, но с пощенски служител от Български пощи трудно се спори открай време - те са си някъде в 17-ти век все още.
 
От: Спешна Помощ - Забранени пратки

Утре сутрин ще отида да се пробвам в друга поща.
А такъв закон рових из нета и не намерих никаква информация.

едит: днес пък било празник :evil:
 
Последно редактирано:
От: Спешна Помощ - Забранени пратки

А някой знае ли къде е този закон изобщо ако го има?
Обърнах целия нет и в сайта на бг пощи рових няма такова животно.
В понеделник ще звъня до министерството на транспорта и до бгпощи да поговоря с "по-компетентни" хора
 
Последно редактирано:
От: Спешна Помощ - Забранени пратки

Не е нужно да е закон. Може да е вътрешноведомствен правилник.
Така наречените Условия за ползване услугите на Български пощи.
 
От: Спешна Помощ - Забранени пратки

Може и да не е от пощите , а от митницата. Тъй като пратката е за чужбина минава през митнически служители.
 
От: Спешна Помощ - Забранени пратки

Да бе но други хора пращат успешно по някакъв начин през бг пощи.
Пишат че е козметика и минава.. Има начин ма не знам какъв е
 
От: Спешна Помощ - Забранени пратки

Ами нали и след атента повешиха степента на опасност и може на това да се дължи.
 
От: Спешна Помощ - Забранени пратки

В България има един основен проблем с БГ Пощи. Те не приемат продукти като хапчета, кремове и т.н. от чужбина, защото незнаят какво е и не желаят да си правят трудът да разберът. Предполагам, че същото е и с изпращането.

Разправия с тези не става, по-добре използвай Еконт, Speedy или DHL.
 
От: Спешна Помощ - Забранени пратки

Те бг пощи ми казаха че могат да го пратят но някой е щял да го върне и било на моя отговорност.
Сега чета има закон за съставките на продуктите http://lex.bg/laws/ldoc/2135513887 . Моите са БИО-продукти така че не са опасни.
Трябва да се разбера с кифлите от бг пощи няма начин. Дори и адвокат или производителя да и доставя аз та да се разберат.
 
От: Спешна Помощ - Забранени пратки

Такаааааам...

Днес ходих до друга поща.
Влязох и полицая почна да ме следи все едно съм някакъв мафиот. Е бях облечен в черно и гледах като сънен младоженец след сватба но това е друго.. :D
Отивам до гишето, искам си колетче и докато го попълвам някаква бабичка до мен се разрева че мъжът и и пратил сапун па тя го нещяла и аз от смях 2 часа слагах тиксо на бележчиците където съм написал инфото на клиента...
ТА изпратих го и няма никакъв проблем. Даже не ме и пита какво е това. Аз го сложих набързо но тя отвори колета да види да не се счупи и как съм го сложил (и да провери че не е пистолет :D)
Сега чакам да видя през митниците дали ще има проблем.
Написах си и митническа декларация "Крем за лице".
Та така.. честита ми/ни първа пратка :D
 
От: Спешна Помощ - Забранени пратки

Бе вече ми е спокойно като знам че всичко е ОК.
Събота и неделя луднах докато чаках "днес"
 

Горе