Спешно Акъл за пренасочване на Домейн

mantaman

Well-Known Member
Пускам втора подобна тема че другата явно не я вижда никой забита в подкатегориите а ми е спешно.

Имам блог на блогър на който му купих нормален домейн от ГД и няколко месеца си работи с него - сега обаче реших да му сменя името и му купих нов домейн от Намечип и го направих него основен - проблемът ми е че старият домейн от ГД пренасочва към блога само когато е без www - когато е с www дава грешка - а всички резултати в серпа са ми с www и в момента на потребителите които се опитват да влезнат през Г. им дава грешка.
Какво някакво пренасочване мога да направя за да нямам този проблем.
 
Пускам втора подобна тема че другата явно не я вижда никой забита в подкатегориите а ми е спешно.

Имам блог на блогър на който му купих нормален домейн от ГД и няколко месеца си работи с него - сега обаче реших да му сменя името и му купих нов домейн от Намечип и го направих него основен - проблемът ми е че старият домейн от ГД пренасочва към блога само когато е без www - когато е с www дава грешка - а всички резултати в серпа са ми с www и в момента на потребителите които се опитват да влезнат през Г. им дава грешка.
Какво някакво пренасочване мога да направя за да нямам този проблем.


виж в днс настроиките на годеди цнеим записа дали освен името на домейна сочи към дхс.blogger.com (или каквото беше ) дали и www сочи към същото

не съм много сигуърен че точно така е решението (но е горе долу така реди две години съм, го правил и само веднъж ... знам че стана
 
От: Спешно Акъл за пренасочване на Домейн

То сочи към блогър обаче когато той е основният домейн в блогър има настройка да пренасочиш WWW към основният а сега понеже друг е основен това увисва
По скоро вероятно трябва да пренасоча към Намечип
 
От: Спешно Акъл за пренасочване на Домейн

Не ги помня как бяха настройките в ГД ама в блогър на Publishing има едно дето се слага отметка Redirect site.com to www.site.com. да не е от него? :) Някой път прави мизерии трябва да махнеш отметката сейв и после да я сложиш пак - сейв.

Хм и на мен ми я прави тази мизерия първият път дава грешка, вторият път редиректва. Сега се оправи може от блогър да е нещо?
 
Последно редактирано:
От: Спешно Акъл за пренасочване на Домейн

Оправих го.
Проблема идва от CNAME www записа който пренасочва www към ghs.google.com - обаче понеже този домейн вече не е посочен в блогър (защото вече съм посочил новият домейн) и той увисва.
Дефакто просто трябва да се върне CNAME www в стандартното състояние @
Тогава вече и с www и без него редиректва на където му е оказано във Forward

Сега само се чудя как е по правилно във Forward на къде да го насоча - към стандартният блогспот.ком домейн или към ново регистрираният мислите ли че има някаква разлика
 
От: Спешно Акъл за пренасочване на Домейн

По уроците на булблогър трябва да е към стандартния блогърски , който вече пренасочва към новия домейн.Защо е така и дали има разлика не мога да ти кажа.
 
От: Спешно Акъл за пренасочване на Домейн

БърнХ - Пропускаш части от началото на темата - става въпрос за три домейна - първият стандартният си от Блогър - заменен в последствие от нормален домейн от ГД (както е показано в урока на Булблогер) - заменен в последствие от трети от Намечип - когато направиш третият домейн основен - вторият който е бил пренасочен към гуглехоста увисва и точно за това се налага да се възстанови старата настройката от урока на Булблогър и CNAME www от ghs.google.com да си стане пак @
 
От: Спешно Акъл за пренасочване на Домейн

Прочел съм си всичко , аз ти отговорих на последния въпрос след като си оправил проблема - как трябва да се forwardne правилно - към www.sait.com или към www.sait.blogspot.com , по урока на булблогър е към 2рото
 
От: Спешно Акъл за пренасочване на Домейн

Бърн аз не съм чел урок на Булблогър на тема пренасочване на един сайт към блогър или не - ако съм го пропуснал дай линк да го видя

В урока който съм гледал става въпрос за това как да се насочи един домейн към друг а не как да избереме кое на къде да насочваме.

Аз в момента съм го насочил към новият сайт защото мисля че е по правилно поради факта че няма да обикаля пренасочването през блогър и вероятно ще е по бързо индексирането на новият домейн в серпа - от друга страна е възможно да е по правилно да се насочи към блогър защото ако утре реша да махна новият домейн силата която е прелял - вторият към блогър ще се запази и няма да се отрази на класирането - в противен случай ще трябва и третият домейн да оставя пренасочен за да не губя сила..
Абе сложно го обясних ама карай
 
От: Спешно Акъл за пренасочване на Домейн

Честно ти казвам след толкова пренасочвания вече и аз се обърках какво исках да кажа :))))) Едва ли има толкова значение кое на къде сочи щом в крайна сметка се отваря това което искаш .
 
От: Спешно Акъл за пренасочване на Домейн

Абе то се отваря - въпроса е обаче да има плавно преминаване в серпа от старият към новият домейн - както навремето плавно премина от блогспот домейна към новият вече стар домейн :)
 

Горе