Спешно ! - виза електрон цкб

petrov321

Well-Known Member
здравейте,
имам виза електрон от цкб

въпроса ми е може ли да получавам пари от Италия ?

има ли знач ако картата е за лв. а аз получавам евро ?

и напр. ми изпратат 1000 евро
как може да ги изтегля ?

от банката всичките наведнъж може ли да стане ? и в каква валута евро или лв. ?


звънях им но явно съм ги изпуснал...а не ми се чака до пон.

някой ако има някакво инфо, нека сподели ...

Предварително му благодаря ! :)
 
От: Спешно ! - виза електрон цкб

Ако картата ти е в лева а ти пристигнал в евро, при пристигането в банката се обръщат в лева по курса на банката.
От банкомат имаш лимит на тегленията, можеш да го увеличиш като отидеш в банката. Директно от банката на каса не знам дали става теглене на пари от виза електрон.
Аз лично постоянно получавам пари точно по този начин и проблеми съм нямал. И аз съм в ЦКБ, там таксите са най ниски за входящи преводи.
 
От: Спешно ! - виза електрон цкб

От банкомат можеш максимум 400 лева в рамките на 24 часа. От банката можеш всичките.
 
Последно редактирано:
От: Спешно ! - виза електрон цкб

Не може да се тегли от виза електрон от банката. Аз питах веднъж и ме караха да попълвам някаква молба, за да ми активират касови разплащания, иначе по подразбиране са само за тегления от банкомат тези карти. Ако се попълни молбата ще стане, но трябва да се изчака и имало някаква такса от 2 лева на година. Аз не го активирах, защото нямаше смисъл, просто си бях загубил ПИН кода и ми дадоха нов.
 
От: Спешно ! - виза електрон цкб

Е как си представяш да ти дойдат 1000 евро у сметката и да не можеш да ги изтеглиш от банката ? То и без сметка става ...ЦКБ просто променят това онова от време на време за да събират разни таксички .

Преди да го измислят този синхрон с такса от 2 лв. спокойно всичко можеше да се тегли на каса. И сега може ама трябва да им платиш двата лева.. Могат да се теглят също и от ПОС в банката .:)
 
Последно редактирано:
От: Спешно ! - виза електрон цкб

Искам малко в страни от темата, да попитам: Каква карта е най - добре да се издаде за чести получавания на големи суми през epay и paypal?
 
От: Спешно ! - виза електрон цкб

Е как си представяш да ти дойдат 1000 евро у сметката и да не можеш да ги изтеглиш от банката ? То и без сметка става ...ЦКБ просто променят това онова от време на време за да събират разни таксички .
Няма как да имаш карта без сметка!
Как ще стане да теглиш без сметка? Няма такива филми.
Имаше два вида сметки - забравих как се казват, но на карта по дефолт ти правят тази от която не можеш да теглиш от банката на каса. Целта е да ти набутват таксички през банкомата.
Мисля че бяха картова и разплащателна. Не съм сигурен.
 
От: Спешно ! - виза електрон цкб

Искам малко в страни от темата, да попитам: Каква карта е най - добре да се издаде за чести получавания на големи суми през epay и paypal?

Visa Electron от UnicreditBulbank, PostBank(има такси за paypal), ЦКБ, ДСК.
За тези съм сигурен, защото имам такива. Най-бързо става с уникредит или ЦКБ.
Успех!

а по темата: ако не се лъжа трябва да дадеш IBAN и BIC на изпращача.

п.п: Виза без сметка мисля че няма ..
 
От: Спешно ! - виза електрон цкб

Няма как да имаш карта без сметка!
Как ще стане да теглиш без сметка? Няма такива филми.

Линка по горе за това го постнах, в ЦКБ може да се получат пари от чужбина и да се изтеглят от банката и със и без Виза Електрон ( сметка ) . Предполагам и в други банки става.

п.п. Никой не е казвал че има Виза без сметка ..
 
От: Спешно ! - виза електрон цкб

Ами аз ви казвам, че не може да се тегли от ВИЗА Електрон, ако не се попълни допълнителна молба, ако искате вярвайте. Това ми го обясниха миналия път, едва ли са ме излъгали.
 
От: Спешно ! - виза електрон цкб

Ами аз ви казвам, че не може да се тегли от ВИЗА Електрон, ако не се попълни допълнителна молба, ако искате вярвайте. Това ми го обясниха миналия път, едва ли са ме излъгали.

ако е така ще дам 2 лв. за да ги изтегля всичките ... няма да си тегля една седмица ...

а като се попълни тази молба колко време след това мога да ги изтегля ?

и още нещо: за да ми се изпратят тези 1000 евро нали в банката от която се изпращат трябва да се плати някаква такса за тези пари ?
дали ще е много за такава сума ?
 
От: Спешно ! - виза електрон цкб

Такса има при получаването със сигурност . Постоянно променят тарифата, банката трябва да питаш или ако го има на сайта им. За изпращането нямам представа как е .

Но ако се пращат с WU таксата се плаща само от изпращача.

и още нещо: за да ми се изпратят тези 1000 евро нали в банката от която се изпращат трябва да се плати някаква такса за тези пари ?
дали ще е много за такава сума ?
 
Последно редактирано:
От: Спешно ! - виза електрон цкб

ако е така ще дам 2 лв. за да ги изтегля всичките ... няма да си тегля една седмица ...

а като се попълни тази молба колко време след това мога да ги изтегля ?

и още нещо: за да ми се изпратят тези 1000 евро нали в банката от която се изпращат трябва да се плати някаква такса за тези пари ?
дали ще е много за такава сума ?
Не знам колко се чака, аз така и не го попълних това, но май не става веднага. Не са проблем 2-та лева, а ще трябва да ти активират касово-разплащателна сметка.
 
От: Спешно ! - виза електрон цкб

как при получаване ? аз ли трябва да плащам нещо ?

Не знам колко се чака, аз така и не го попълних това, но май не става веднага. Не са проблем 2-та лева, а ще трябва да ти активират касово-разплащателна сметка.


ок
 
От: Спешно ! - виза електрон цкб

Винаги си е била разплащателна тази сметка . Просто преди трябаше да си определяме лимити. Новата им услуга за 2 лв. е това - www.ccbank.bg/bg/sinhron
 
Последно редактирано:
От: Спешно ! - виза електрон цкб

Всичките банкови такси ти ще ги платиш, аз така като получавам от АлертПей, те нищо не плащат, всичко е за моя сметка, но не са високи таксите. В ЦКБ мисля че имаха такса 0.2%, а в ОББ- фиксирано 20лв.
 

Горе