Спешно - въпрос за домейн

nortrant

Well-Known Member
Един изтекъл домейн преди 5 дена пише че ако не се поднови до 40 дни ще бъде свободен за регистрация ?

въпроса ми е на следващия ден ли ще е свободен ?

защото преди година някъде имах един домейн, той изтече ... и още не е свободен за рег ... оОо

Поздрави.
 
От: Спешно - въпрос за домейн

Зависи от политиката на регистратора. Някъде се освобождава след 60, другаде след 90 дни...
Прочети им условията, там би трябвало да пише.
 
Не може да не е свободен, просто някой го е купил. Хората дебнат и купуват такива, после им слагат реклами и ги държат докато изчезне трафика. Даже някой регистратори го правят.
 
От: Re: Спешно - въпрос за домейн

Зависи от политиката на регистратора. Някъде се освобождава след 60, другаде след 90 дни...
Прочети им условията, там би трябвало да пише.

В сайта им пише 40 дни !

Не може да не е свободен, просто някой го е купил. Хората дебнат и купуват такива, после им слагат реклами и ги държат докато изчезне трафика. Даже някой регистратори го правят.

Сигурно някой го е купил ... но иначе не есвободен за рег..проверил съм !
 
От: Спешно - въпрос за домейн

а след като изтече домейна - колко му струва регистрацията ? обикновената цена ли ?
 
Re: От: Спешно - въпрос за домейн

а след като изтече домейна - колко му струва регистрацията ? обикновената цена ли ?

Да, обикновената цена.
 
От: Спешно - въпрос за домейн

Провери в whois дали някой го е регистрирал.
 
От: Спешно - въпрос за домейн

Аз успях да прехвърля един изтекъл домейн от GoDaddy към друг регистратор като платих само таксата за прехвърлянето на новия регистратор (с тази такса се получава и една година регистрация).

Мисля, че има още един срок, който ако изтече се плаща някаква по-голяма сума за обновяване на домейна.
 
От: Спешно - въпрос за домейн

да не отварям нова тема...

в godaddy един домейн който изтича утре, до 40 дена може да се поднови, нали ?
 
От: Спешно - въпрос за домейн

Не знам колко ще ти вземат от GoDaddy за обновяването (след изтичане), но ще можеш да го прехвърлиш при друг регистратор без допълнителни разходи (не знам в какъв срок - аз го направих няколко дена след изтичане).
 
От: Спешно - въпрос за домейн

Не знам колко ще ти вземат от GoDaddy за обновяването (след изтичане), но ще можеш да го прехвърлиш при друг регистратор без допълнителни разходи (не знам в какъв срок - аз го направих няколко дена след изтичане).

80$ е в Годеди изтекъл домейн който искаш да подновиш ... ако е бил твой разбира се.
 
Последно редактирано:

Горе