Спиране на компютъра след определено време

naskobg

Well-Known Member
Има ли начин да спра компютъра след 1 час примерно и ако някой го пусне след това да няма начин да влезе?
В момента компютъра се ползва от детето ми. Има си парола и си влиза с нея. Аз искам да го огранича и да играе 1 час и толкова. След това да не може да играе. Има ли някакво решение?
 
От: Спиране на компютъра след определено време

Има ли начин да спра компютъра след 1 час примерно и ако някой го пусне след това да няма начин да влезе?
В момента компютъра се ползва от детето ми. Има си парола и си влиза с нея. Аз искам да го огранича и да играе 1 час и толкова. След това да не може да играе. Има ли някакво решение?

CyberMamma :)
 
От: Спиране на компютъра след определено време

Сложи таймер на контакта да изключи след 1 час :)
 
От: Спиране на компютъра след определено време

http://digiparent.weebly.com/ - това за момента е безплатно. Има доста подобни софтуери, като някой от тях имат и "прокси" през което можеш да филтрираш определени сайтове.

Другия вариант е Family Safety в Windows 8 (http://www.anotherwindowsblog.com/2012/06/time-schedule-and-daily-usage-quota-windows-8.html)
 
От: Спиране на компютъра след определено време

Най- добре сложи нова парола и не му давай изобщо да играе. По - добре да си намери други занимания.
 
От: Спиране на компютъра след определено време

Най- добре сложи нова парола и не му давай изобщо да играе. По - добре да си намери други занимания.

Нали, а после като порастне да бъде задръстено и да не разбира от компютри. Добре, че моите родители не са били такива и още от малък съм имал компютър, та сега печеля от това.
 
От: Спиране на компютъра след определено време

Нали, а после като порастне да бъде задръстено и да не разбира от компютри. Добре, че моите родители не са били такива и още от малък съм имал компютър, та сега печеля от това.

Съгласен съм с това мнение. Все пак, обаче - зависи на колко е. Ако е над 8-9г., значи няма проблем - може и да развие интерес към нещо, а и компютър ще му трябва цял живот.
 
От: Спиране на компютъра след определено време

Е нямах точно това в предвид. Все пак и зависи колко е голямо детето. Все пак говорим за деца. И не е нужно да си задръстен, ако започнеш да разбираш от компютри на по- късен етап. Освен това игрите......???????
 
От: Спиране на компютъра след определено време

Напиши си .bat или .cmd файл, който да сменя паролата на потребителя, след което да прави screen lock или shutdown.
 
От: Спиране на компютъра след определено време

Е нямах точно това в предвид. Все пак и зависи колко е голямо детето. Все пак говорим за деца. И не е нужно да си задръстен, ако започнеш да разбираш от компютри на по- късен етап. Освен това игрите......???????

Играл съм като луд на времето, даже по цели нощи не съм спал. Ходили сме по разни клубове и къде ли не. Мога да кажа, че игрите много помагат за логическото мислене, особено стратегиите. Не виждам с какво са ми попречили, така че според мен едно дете в днешно време даже трябва да се насърчава да работи на компютър, било под формата на игри или по друг начин, стига да му е интересно. Игрите водят до интерес към други неща на по-късен етап - програмиране, сайтове и т.н.
 
От: Спиране на компютъра след определено време

И аз играех като малък , след това спрях защото освен, че се зомбираш и не можеш да спреш , ти изяждат времето, което може да се използва за нещо по-полезно. Ако говорим за малко дете - да набляга на езиците , че се учат по лесно като си малък. Компютрите има време да ги учи.
 
От: Спиране на компютъра след определено време

от компютърните игри съм научил английски...:) Ако се застоява твърде много трябва да има контрол
 
От: Спиране на компютъра след определено време

ограничението е 1 час максимум на компютъра при положение , че носи добри оценки . ако ли не..няма пс- (скривам кабела)
 
От: Спиране на компютъра след определено време

Какви са тези гестаповски мерки?
При проявен интерес към компютъра от страна на детето родителят е редно да внимава към какво точно е насочен въпросният интерес. Ако е към стратегични игри, може да бъде тестван с логически игри (пъзели) и тестове за интелигентност (може и не на компютър). Това би помогнало да се установи дали му се отдават професиите изискващи много логика (програмиране и инженерните специалности). На такива деца обикновено обичат математиката. Може да го кефят по-арт неща (насока изкуство). Може да се интересува от философия и/или комуникация (с хора), а може и от какво ли още не. Ако обича да гледа някакви филми е хубаво да се обърне внимание какъв е жанрът и сюжетът, за да може да се установи какво го влече. Увлеченията е разумно да се впрегнат в дейности в тази насока помагащи за развитието му. Дали е папкал, спал и искарал шестици в училище не са най-важните неща в живота му. Важно е личностното и професионалното му развитие.
 
От: Спиране на компютъра след определено време

Unwise поемам критиките но при нас е по специфичен случая..Не му се отразява добре когато седи дълго време пред компютъра.
Очите го болят , но естествено търпи и не си признава само и само да не учи, т.е. колкото се може повече време пред пс. Става дума все пак за 9 год дете. така да се изразя очите му са по "крехки" на тази възраст

Ти пишеш:
" Дали е папкал, спал и искарал шестици в училище не са най-важните неща в живота му. Важно е личностното и професионалното му развитие"
За мен е важно и от това (не само от него но много) зависи професионалното му развитие. Есе пак всеки си знае как да развива собственото си дете. Има си време за всичко.
 

Горе