Списък с директории за статии - актуален PR

От: Списък с директории за статии - актуален PR

Тези bojestveni.com се бавят с одобряването.
 
От: Списък с директории за статии - актуален PR

Преди няколко минути я публикуваха, извинявам се.
 
От: Списък с директории за статии - актуален PR

И аз не съм виждала мега ефект от статии в директориите за статии.
Все си мисля за гест блогинга в тематични портали/сайтове. Много по-естествено би изглеждало.

Тук няма как да се съглася с теб!
Напротив, има ефект и то МНОГО голям, важното в постването в подобен тип сайтове е, да е правилно направено. Само една статия сложена в подобен сайт няма да направи нищо, обаче ако е добре налинквана след това може да направи чудеса.
Понеже и аз поддържам една от директориите тук в този списък ще кажа че доста колеги след като си пуснат статията и вече са забравили за нея. ;)
Е какво очаквате в подобна ситуация?!?
Силно препоръчително е, след като статията която сте пуснали някъде бъде одобрена да я налинквате. Погрижете са да и вдъхнете живот, пуснете й 5-10 линкчета от социалки и т.н. Тогава ще видите дали няма ефект ;) Ако пък гледате сериозно на нещата и вземете че я налинквате хубаво и с добри линкове, тогава конкуренцията Ви ще види кон боб яде ли. :D
Имаме статия на второ място в Г в доста конкурентна ниша, тази статия ни носи по 5-15 уникални посетителя всеки ден, онзи ден даже клиент дошъл от тази статия направи покупка. ;)
Може още много да се напише по темата но хайде стига толкова да не Ви отегчавам :)
 
От: Списък с директории за статии - актуален PR

В крайна сметка при всеки е различен ефекта.Аз си мисля ,че човека се е постарал доста като ни е улеснил и ни е спестил много време труд.Браво!
 
От: Списък с директории за статии - актуален PR

Списъка е ъпдейтнат.

Добавени нови директории:
oqjy.com
gif-animated.com
iopz.com
lzyi.com

Моля спазвайте правилата на директориите.

Тези част от SaitBG.com имат нови изисквания.
 
От: Списък с директории за статии - актуален PR

Списъка е ъпдейтнат.

Добавени нови директории:
oqjy.com
gif-animated.com
iopz.com
lzyi.com

Моля спазвайте правилата на директориите.

Тези част от SaitBG.com имат нови изисквания.


Ето ти още една: http://spodeli.eu/ , домейна е на две години сега е направен на директория и така ще си остане за в бъдеще, като след пр. ъпдейта очаквам да дигне и що-годе добър пр.
 
От: Списък с директории за статии - актуален PR

Искам да подкрепя идеята и начина за противодействие на потребители предложено от http://razkazi.info/допълнение-към-правилата-за-ползване - премахване на линкове на недобросъвестни автори.

В по-долната статия за хлебарките се вижда как са премахнали линковете им. http://razkazi.info/митове-и-факти-за-хлебарките-i-част. Същия автор публикува статии за хлебарки в моите сайтове, без да чете условията за ползване. Написах му мейл, че ако иска да му бъдат одобрени трябва да спазва условията, а той ми отговори, че не бил виновен, че бавно съм ги одобрявал и затова ги публикувал и в други директории. А даже не бях проверявал уникалността им(която явно са нарушили също), там беше нарушено условието за "две статии една с линкове една без".

Скоро ще добавя това условие и за моите директории.
 
От: Списък с директории за статии - актуален PR

Искам да подкрепя идеята и начина за противодействие на потребители предложено от http://razkazi.info/допълнение-към-правилата-за-ползване - премахване на линкове на недобросъвестни автори.

В по-долната статия за хлебарките се вижда как са премахнали линковете им. http://razkazi.info/митове-и-факти-за-хлебарките-i-част. Същия автор публикува статии за хлебарки в моите сайтове, без да чете условията за ползване. Написах му мейл, че ако иска да му бъдат одобрени трябва да спазва условията, а той ми отговори, че не бил виновен, че бавно съм ги одобрявал и затова ги публикувал и в други директории. А даже не бях проверявал уникалността им(която явно са нарушили също), там беше нарушено условието за "две статии една с линкове една без".

Скоро ще добавя това условие и за моите директории.

При мен тези с хлебарките пуснаха 5-6 статии, уникалност - 0. А последно се опитваха да сложат линк в статия със съвсем друга тематика, но вече са блокирани...
 
От: Списък с директории за статии - актуален PR

Искам да подкрепя идеята и начина за противодействие на потребители предложено от http://razkazi.info/допълнение-към-правилата-за-ползване - премахване на линкове на недобросъвестни автори.

Премахване на всички линкове от всички публикации ще бъде мярка, която ще използваме също и за всички сериозни, системни нарушители, като такива които редовно пускат дублирано съдържание или съдържание, което не отговаря на изискванията на директорията.

Добре де, а защо премахване само на линковете, а не на целите статии? На вас проблема нали ви е със статиите, че са дублирани и вредят на директориите. Защо след като вредят на директориите ще ги оставяте?
 
От: Списък с директории за статии - актуален PR

Еми то е казано, че ще се махнат линковете и от оригиналните им публикации ако имат. Един вид публикува две статии да замаже положението, че публикува оригинални и след това си почва с една статия в 10 директории.

По скоро публикацията да остане заради google един вид да няма премахване на материали от сайта(знаеш ли как ще го зачита) или просто за да се вижда, че са махнати линковете.
 
От: Списък с директории за статии - актуален PR

Еми то е казано, че ще се махнат линковете и от оригиналните им публикации ако имат. Един вид публикува две статии да замаже положението, че публикува оригинални и след това си почва с една статия в 10 директории.

Редно е да се наказват само за нещата, с които нарушават правилата. Все едно ти да минаваш 9 дена подред с колата покрай катаджиите, без да си в нарушение. На десетия ден обаче да минеш с превишена скорост, те да те спрат и да ти напишат 10 фиша за десетте дена, ей така за назидание.

По скоро публикацията да остане заради google един вид да няма премахване на материали от сайта(знаеш ли как ще го зачита) или просто за да се вижда, че са махнати линковете.

Това не ми се връзва. Значи Гугъл има проблеми с махане на материали, а няма проблеми с дублираното съдържание? Да не излезе, че защитавам спамерите, но и вашите сметки нещо понамирисват. Излиза, че вие имате нещо против линковете в статиите, а не със самите статии. Логично е ако нещо вреди на сайта, да се махне, а не да се оставя. Според вас именно дублираните статии вредят, а не линковете в тях, или се бъркам?
 
От: Списък с директории за статии - актуален PR

Да, дублираното съдържание вреди. Но ако ми кажеш със сигурност, че премахване на съдържание от сайта не вреди едва ли някой ще се замисли да я остави(един вид се появява статия, която е оригинална понеже е няма публикувана никъде, след седмица се появява на още 3-4 места и после ти си я махаш от твоя сайт - не ми изглеждат много редно).

Примера ти с катаджията не е коректен. защото едното минаване няма общо с другото. Идеята да се изтрият и коректните линкове/статии е за назидание. Това не означава, че някой който е публикувал 5-10 статии, които са ок и публикува една която не е ок(умишлено или не умишлено) ще му се изтрият другите(такива потребители едва ли биха се и дискутирали). Тук става въпрос за нагли потребители, които не пробват веднъж а го правят по 5-10 пъти. И проблема е, че проверката на статиите отнема време и ресурс, който е ценен. Същата е и логиката за бан във форуми на потребители, които системно и дразнещо нарушават правилата. По същия начин ако катаджията те хванат 10-20 пъти в нарушение ти взимат книжката и не ти се позволява да караш повече(както е описано в закона).

Ако се опитваш да търсиш проблема в собствениците на директории не е редно. Погледни, колко одобрени статии имат самите директории и колко линка си стоят и няколко линка в повече или по-малко не са проблем.
 
От: Списък с директории за статии - актуален PR

Но ако ми кажеш със сигурност, че премахване на съдържание от сайта не вреди едва ли някой ще се замисли да я остави.

Няма какво да го казвам, то се подразбира и ако някой твърди, че махане на съдържание вреди, нека той да го докаже. Защото не съм чул от Google да обявяват подобно нещо. Няма и логика да наказват при положение, че съдържанието си е твое и ти можеш да махнеш част от него, в случай че не ти харесва. Това не вреди на никой. Кражбата на съдържание обаче вреди на други, следователно се наказва от Google (или просто не се поощрява с високи позиции).

(един вид се появява статия, която е оригинална понеже е няма публикувана никъде, след седмица се появява на още 3-4 места и после ти си я махаш от твоя сайт - не ми изглеждат много редно).

Тук не виждам къде е проблема. Да му мислят директориите, които са го публикували след седмица. Никой не може да гарантира, че статията му няма да бъде копирана и публикувана на друго място. Ако някой блогър реши да изкопира всички статии от твоята директория ти какво ще направиш - ще накажеш всичките ти автори?

Примера ти с катаджията не е коректен. защото едното минаване няма общо с другото. Идеята да се изтрият и коректните линкове/статии е за назидание.

Това не трябва да е назиданието. Ти сам посочваш какво трябва да е:

Същата е и логиката за бан във форуми на потребители, които системно и дразнещо нарушават правилата.

Тоест ако някой потребител нарушава системно правилата - бан + триене на статиите. А ако се оставят статиите да се оставят и линковете, защото в противен случай се получава присвояване на чужд труд. Или вашето мото е: "Нарушиш ли правилата на директориите ни, ние ще нарушим закона за авторското право."?

Ако се опитваш да търсиш проблема в собствениците на директории не е редно. Погледни, колко одобрени статии имат самите директории и колко линка си стоят и няколко линка в повече или по-малко не са проблем.

Не се опитвам да търся проблеми в собствениците на директории, но и собствениците на директории не трябва да мислят, че авторите са им длъжни с нещо различно от статии, отговарящи на условията им. Това, че модерирането изисква време, плащат се разходи като домейн, хост и т.н. са просто задълженията, с които всеки администратор (както и всеки уебмастър) трябва да се нагърби. В замяна пък получава големи количества уникално съдържание, което може да монетизира както намери за добре, стига да не нарушава правата на авторите. И ако той/тя не успее да си избие разходите и работата, по-добре въобще да не се захваща. По-добре да няма директория, отколкото да се отвори директория ей така за спорта или пък защото собственикът й не е имал други идеи какво да прави с изоставения си блог. Защото такива директории не просъществуват дълго време и когато затворят, труда на десетки, а може би и стотици автори, отива на кино.
 
От: Списък с директории за статии - актуален PR

Както казах и одеве(в липсващите постове). Разбирам ти гледната точка, но се опитай да погледнеш и и от страната на администраторите на сайтове. Пак повтарям, никой няма да седне да трие линкове или статии на потребители, които имат няколко статии и после неволно или волно са решили да публикуват копи/пасте статия. Тук става въпрос за потребители, които целенасочено публикуват не една а по 3,4-5 статии и всичките са копи/пасте.

Както и да е всеки сам си прави преценката за себе си, къде да си публикува статиите, да правили директории за статии и т.н..

За мен е важно да спазват правилата, които са посочени в директориите, да си правят труда да ги прочетат преди да ги публикуват и да не отнемат времето напразно на хората, които ги проверяват.
 
Praz.eu не се занимавайте с тях, повече от две седмици нищо не се случва!
 
От: Re: Списък с директории за статии - актуален PR

Praz.eu не се занимавайте с тях, повече от две седмици нищо не се случва!
Не го защитавам колегата, даже за пръв път отварям този "праз", но това, че повече от две седмици нищо не се случва, означава просто, че регистрираните потребители не добавят нови статии. Това си е по тяхна преценка, дали празнуват, дали са се изчерпали или нямат нужда от нови линкове в момента. Ти пуснал ли си статия там и очакваш ли одобрението й, или просто рече да плюеш на воля?
 
От: От: Re: Списък с директории за статии - актуален PR

Не го защитавам колегата, даже за пръв път отварям този "праз", но това, че повече от две седмици нищо не се случва, означава просто, че регистрираните потребители не добавят нови статии. Това си е по тяхна преценка, дали празнуват, дали са се изчерпали или нямат нужда от нови линкове в момента. Ти пуснал ли си статия там и очакваш ли одобрението й, или просто рече да плюеш на воля?

Ами, аз имам чакаща от 3 седмици даже дали не са четири вече, и има още доста чакащи, така че надали е от добавянето, просто май се е отказал вече. Аз лично ще изчакам още малко и ще си я споделя другаде.

Има и още няколко които са така, но ще ги споделя друг път.
 

Горе