Споделете рецепта и ще ви почерпя

danko6

Well-Known Member
Който ми сподели правилна рецепта за влизане в Топ 100/Топ 50 с минимални усилия, ще получи някое бонусче от мен, като благодарност.
Сега искам да кажа на всички,че не търся мигновен начин за първа позиция.
Знам как стоят нещата. :)

Но този път започнах доста обещаващ проект и искам да го развия както трябва.
Трябва ми влизане в Топ 100/Топ 50 с onpage seo-то и минимален брой линкове (ръчни).


Какви линкове ще ме посъветвате да набавя, в какво количество и с какво PR и статии(пренаписани, скалъпени от интернет, минати през преводач няколко пъти или...) За статиите в сайта са уникални за линковете питам :).

Трябва ми сравнително по елементарния и евтин начин за класиране в тези позиции.

Благодаря на всеки който ще сподели мнение в темата :)
 
От: Споделете рецепта и ще ви почерпя

Принципно, можеш и само с onpage да стигнеш до тези позиции, но зависи колко конкурентна и голяма ти е нишата. Като за начало добави колкото можеш повече съдържание и направи onpage seo-то на 100%. След това изчакай да видиш без линкове къде ще се класираш, ако всичко е добре трябва да влезеш в топ 100. Когато се стабилизираш на дадена позиция за седмица - две, почни бавно да набавяш линкове. Може да почнеш със сателитен блог в Wordpress примерно и други подобни, но ползвай уникално и полезно съдържание. Като направиш няколко такива линка, виж къде ще те ранкне после.
 
От: Споделете рецепта и ще ви почерпя

За лонкове значи. Защо не напишеш няколко статии и да ги публикуваш по релевантни сайтове и блогове. Като използваш малко соц. канали, за да ги разпространиш. Все пак този линк билдинг винаги съм го харесвал най-много. Някоя друга статия тук таме. Виж ако може да вземеш участие в някое събитие, да си вземеш линк и от там.
 
От: Споделете рецепта и ще ви почерпя

Брутален тафик от социални мрежи. С такъв съм влизал в топ 10к на САЩ :)
 
От: Споделете рецепта и ще ви почерпя

Горовим за топ 100 в България нали?

Аз лично нямам сайт с толкова много посещения и ми е доста трудно да повярвам, че само със социалки и 20 статии на ден ще ти докарат толкова много трафик.

Макар, че сега вижда, че май трябва да правиш около 10к уникални и ще влези сайта хм.... може и да стане + малко фб странички..

Някой продава ли бг сайт с 10к на ден ? Да ми пише на ЛС
 
От: Споделете рецепта и ще ви почерпя

Аз говоря за сайт на английски, това със занимаване с БГ пазара си отиде преди доста време.
Благодаря за по горните предложения, ще изчакам още някое и ще започна да отсявам евентуално и да пробвам да видя на кой метода, ще е най-успешен като цяло :)
 
От: Споделете рецепта и ще ви почерпя

Наблюдавам едни сайтове, на които основните им линове са от Guest Blogging и за сега се развиват перфектно с малко линкове са на 1 страница. При не много трудна нища с малко линкове от Guest Blogging + още някой друг линка от Файсбук, Г+, някой article директория трябва да стане номера. И onpage оптимизацията също трябва да е много добра. Не съм пробвал за сега на нов сайт тази схема щото си играя да спасявам старите. Мисля, че Гошо му се радва на Guest Blogging-а за сега поне. :)
 
От: Споделете рецепта и ще ви почерпя

http://www.nichepursuits.com/how-my-niche-site-ranked-1-in-google-in-62-days/# Като цяло виж всичко от началото до края на този проект, за мен най-ценното инфо появявало се в нета за последните няколко месеца, всичко е показано от началото от Keywords research-a до изграждането и ранкването. Тук има всички статии от началото до края - http://www.nichepursuits.com/niche-site-project-1-overview/# Гарантирам за полезността на инфото.
 
От: Споделете рецепта и ще ви почерпя

Който ми сподели правилна рецепта за влизане в Топ 100/Топ 50 с минимални усилия, ще получи някое бонусче от мен, като благодарност.

Трябва ми влизане в Топ 100/Топ 50 с onpage seo-то и минимален брой линкове (ръчни).

Ето ти рецепта, ще ти помогне, а след като ти помогне, очаквам да ме почерпиш с обещаното бонусче!
 

Горе