Според вас, защо блоговете загубиха своята тежест пред соц. мрежи?

ADO

Active Member
Здравейте колеги! Мисля да оформя един нов блог пост и във връзка с това ще ви задам следият въпрос: Според вас, защо блоговете загубиха своята тежест пред Google+, Twitter, Linkedin и Pinterest. Каква е причината простосмъртният потребител да набляга на соц. мрежи, а не на блога. Как да върнем блоговете в ежедневието на потребителя.

Благодаря ви!

Едит: Дискусията можете да продължите в блог поста, който се оформи, благодарение на вас. --> Цък.
 
Последно редактирано:
От: Според вас, защо блоговете загубиха своята тежест пред соц. мрежи?

Заради прехвалените seo майстори, които били някакви гурута... .
 
От: Според вас, защо блоговете загубиха своята тежест пред соц. мрежи?

Всички блогове с интересно съдържание все още си имат добър трафик. Да измъкнеш някой от социалните мрежи е възможно само с линкове към интересно и полезно съдържание. Други начини не се сещам
 
От: Според вас, защо блоговете загубиха своята тежест пред соц. мрежи?

А кой е казал, че нещо се е променило? :) Блог и социална мрежа са две много различни неща. Отделни ниши дори. Има хора, които с изкарват 4-5 цифрени суми и не пишат статия за под $500-1000.
 
От: Според вас, защо блоговете загубиха своята тежест пред соц. мрежи?

Всички блогове с интересно съдържание все още си имат добър трафик. Да измъкнеш някой от социалните мрежи е възможно само с линкове към интересно и полезно съдържание. Други начини не се сещам

Няма такова нещо. Аз забелязвам тенденцията, че интересен блог с полезна информация не само, че не се конкурира със социална мрежа, но и я използва за набирането на повече трафик. Ако забележите, реално тези мрежи стават един от основните трафик генератори за блога. Вижте когато излезе нещо компрометиращо от Биволъ, 100% стига и до вас чрез социалните мре,р

Аз лично рядко седя в социални мрежи, ако нямам работа там. Хората посещават местата в интернет поради две основни причини - за да получат емоции и забавление, или да получат информация или други блага (в икономическия смисъл на думата). И тук вече може да се зададе въпроса "аз какво пред предлагам".
 
От: Според вас, защо блоговете загубиха своята тежест пред соц. мрежи?

"Да измъкнеш някой от социалните мрежи е възможно само с линкове към интересно и полезно съдържание" Това имах предвид и аз, но изглежда не съм се изразил правилно. Линковете, които споменавам могат да са от социалните мрежи за да се източи трафика от там и същевременно да изкараш потребителите от затворения кръг в тях. За конкуренция не може да става въпрос, а само за използване на едните или другите за привличане на нови последователи в социалните мрежи и нови потребители в блоговете
 
От: Според вас, защо блоговете загубиха своята тежест пред соц. мрежи?

В последния месец вече имам три успешни проекта (сайта), които използват Tumblr за пренасочване на потребители, като трафика от него се постига елементарно, хубаво е да не си зависим от търсачките ;)
 
От: Според вас, защо блоговете загубиха своята тежест пред соц. мрежи?

В математиката има едно понятие за множествата.

Първото множество включва хора, които имат да казват нещо (но те имат и други трибуни) , графомани и сеота.
Второто множество включва скучаещи, безделници и сеота.

Едно от подмножествата съвпада.

Едно от множествата се поддава по-лесно на проследяване, манипулиране и контрол.

Та отговорът на въпроса (защо блоговете загубиха своята тежест пред соц. мрежи? ) , мисля, е ясен.
 
От: Според вас, защо блоговете загубиха своята тежест пред соц. мрежи?

Адо май само ти си мислиш такова нещо брат ;) Аз забелязвам друго, че има положителен ефект, относно СЕРП, при споделяне на блог постове
 

Горе