Според вас колко струва сайта freelance.bg?

18300 лв.
 
дават около $5000, което е около половината от горното мнение
Подобна оценка е в кръга на шегата разбира се.


За мен лично мн. малко български сайтове биха имали стойност просто, защото българите сме мн малко.
 
Последно редактирано:
А защо мислиш, че УЕБ АРТ ще си продадат сайт, от който преди ръчното одобряване на обявите, могат да отсеят и отговорят на по-привлекателните преди всички останали? Хипотетично де :D😆😂
Идеята им, м/у другото не е като откриването на топлата вода, но гаранция че поне 85-90% не им е "светнало" как работят тези неща ... хипотетично :)
А имаше едни филми... в които цяла телефонна централа за залагания бяха направили, само и само да получават резултатите първи...
Малко заслужаващи си гледането филми зяпате май...
Или по принцип те интересува колко би ти стъпило да се направи такъв сайт? Хипотетично :rolleyes::)
 
Точно затова питам. Защото нужните за нещо сайтове си вдигат цената и ми беше интересно доколко. На теория, ама съвсем на теория създаването на подобен сайт не е невъзможно, но популяризирането му ми изглежда напълно абсурдно на този етап (когато всички freelancer-и вече са се насочили към ползването на популярни такива чуждестранни сайтове).
 
Точно затова питам. Защото нужните за нещо сайтове си вдигат цената и ми беше интересно доколко. На теория, ама съвсем на теория създаването на подобен сайт не е невъзможно, но популяризирането му ми изглежда напълно абсурдно на този етап (когато всички freelancer-и вече са се насочили към ползването на популярни такива чуждестранни сайтове).
Според мен грешиш.
1. В Б-я има 4-5 сайта, които са по-известни с тази си дейност.
2. Използването на домейн, като на оригинала, нищо че е с .bg и няма нищо-общо с него, говори на ...овче-стадото че "те са хората".
3. т.2 автоматично отговаря на въпроса ти има ли нужда от популяризация.
4. Относно чуждестранните сайтове, това може да напише човек, който предполагам не е работил с тях. Ако беше, щеше да знаеш че има много разлики м/у българския начин на предлагане и този там. Да не говорим за индийци и пакистанци, предлагащи най-вече ... думи на развален английски + "усещането", че клиента получава нещо за "конкурентна" сума, равняваща се като себестойност на сармите на "Шеф Ракиш" :)
5. Няма невъзможни неща.
6. Развит домейн е една добра инвестиция, освен ...хипотетичните неща.
 
Последно редактирано:
Не е голям зор популяризирането ама иска време и някакви усилия.

Обаче в случая файдата от ползата не е много ясна, понеже монетизацията изглежда рехава.
 
По принцип самият пазар регулира монетизацията до почти еднакви нива. Ако дадена услуга е печеливша, то много маймуни се появяват на клона. И обратно. Така че това не е основателен аргумент.

Иначе основното индиректно предимство на подобен сайт е директната връзка с програмисти, които при това работят асинхронно и така им се отварят времеви периоди в които нямат какво да правят (могат да бъдат агитирани да се включат дори в по-дългосрочни проекти). Наемниците за тлъсти заплати са заети 8 часа в работните дни, а през почивните само си почиват и едва ли търсят да правят нещо допълнително.
 
дават около $5000, което е около половината от горното мнение
Подобна оценка е в кръга на шегата разбира се.


За мен лично мн. малко български сайтове биха имали стойност просто, защото българите сме мн малко.
Тези сайтове не ползват реално стойността. Дори не знам защо съществуват. Абсолютно невярни показания. Смята се като бизнес, и съответно от ревенюто му на база година, две, три.
 
Вече те питах по-горе кои са тези сайтове, че се интересувам... Но ти забрави да ми отговориш...
Е, щом настояваш, както се казва :D
Макар че се чудя защо са ти, след като те помързява да потърсиш в Гугъл, но след това се сетих какъв е един от критериите за наемане на хората там - да са мързеливи. /Или беше Microsoft, не помня вече и ме мързи да потърся :D /.
Замисълът е, че когато човек го мързи, той намира по-лесни решения и оптимизира процеси.
Разбира се, това бе преди доста време, не наблюдавам такава тенденция /за второто/.
И така:

Freelance Jobs & Projects | Predpriemach.com







Но нека да не пропускаме и чуждите, които може да не знаят къде се намира България, но все пак са ни удостоили със специалното си внимание:





А сега, ще си догледам разпита в една парламентарна комисия:


... И, така и така сме взели да даваме полезна информация, знаете ли какъв е превода от езика на римляните на думичките:

PARLAre
и
MENTire

Говоря и Лъжа.

А когато ги свържете, чувствате ли се като първооткриватели на топлата вода:

PARLAMENT
 
Joberty е интересен сайт. Каквото и да кликна, пише че обявата е взета от Линкедин, т.е. явяват се нещо като агрегатор. То нема лошо де, особено за старт.

Отзивите за компании също са много хубава идея. Винаги съм искал да направя нещо такова, ама не съм стигал до конкретен формат. Много IT компании са загуба на време да им пращаш сивита, да им минаваш през рекрутмънт процесите и т.н.
 
Последно редактирано:
Ти спомена че са по-добри, а Google най-малко ги подрежда по качество. Например защо даваш в списъка web-tourist.net, след като това място е почти постоянно пусто, а камо ли да е по-добро за търсене на фрийлансери...
 
М/у другото, имам един проект - CV builder, който да е конкурент на enahncv.com.
Може да се каже, че фазата proof of concept е успешно премината, но има доста копане до завършен продукт.

Ако към него има и jobs board, пък защо не и някакво комюнити/форум, може да се позатвори цикъла... Оттам нататък пък това, както казва Ружел, да стане основа за аутсорсинг компанийка, HR агенцийка и какво ли още не...
 
Според мен грешиш.
1. В Б-я има 4-5 сайта, които са по-известни с тази си дейност.
2. Използването на домейн, като на оригинала, нищо че е с .bg и няма нищо-общо с него, говори на ...овче-стадото че "те са хората".
3. т.2 автоматично отговаря на въпроса ти има ли нужда от популяризация.
4. Относно чуждестранните сайтове, това може да напише човек, който предполагам не е работил с тях. Ако беше, щеше да знаеш че има много разлики м/у българския начин на предлагане и този там. Да не говорим за индийци и пакистанци, предлагащи най-вече ... думи на развален английски + "усещането", че клиента получава нещо за "конкурентна" сума, равняваща се като себестойност на сармите на "Шеф Ракиш" :)
5. Няма невъзможни неща.
6. Развит домейн е една добра инвестиция, освен ...хипотетичните неща.

Можеш ли да ми кажеш кои са тези сайтове - би ми било полезно като начало...


Е, щом настояваш, както се казва :D
Макар че се чудя защо са ти, след като те помързява да потърсиш в Гугъл, но след това се сетих какъв е един от критериите за наемане на хората там - да са мързеливи. /Или беше Microsoft, не помня вече и ме мързи да потърся :D /.
Замисълът е, че когато човек го мързи, той намира по-лесни решения и оптимизира процеси.
Разбира се, това бе преди доста време, не наблюдавам такава тенденция /за второто/.
И така:

Freelance Jobs & Projects | Predpriemach.com







Но нека да не пропускаме и чуждите, които може да не знаят къде се намира България, но все пак са ни удостоили със специалното си внимание:





А сега, ще си догледам разпита в една парламентарна комисия:


... И, така и така сме взели да даваме полезна информация, знаете ли какъв е превода от езика на римляните на думичките:

PARLAre
и
MENTire

Говоря и Лъжа.

А когато ги свържете, чувствате ли се като първооткриватели на топлата вода:

PARLAMENT

Ти спомена че са по-добри, а Google най-малко ги подрежда по качество. Например защо даваш в списъка web-tourist.net, след като това място е почти постоянно пусто, а камо ли да е по-добро за търсене на фрийлансери...


По принцип самият пазар регулира монетизацията до почти еднакви нива. Ако дадена услуга е печеливша, то много маймуни се появяват на клона. И обратно. Така че това не е основателен аргумент.

Иначе основното индиректно предимство на подобен сайт е директната връзка с програмисти, които при това работят асинхронно и така им се отварят времеви периоди в които нямат какво да правят (могат да бъдат агитирани да се включат дори в по-дългосрочни проекти). Наемниците за тлъсти заплати са заети 8 часа в работните дни, а през почивните само си почиват и едва ли търсят да правят нещо допълнително.
Когато вече ти кажат нещо, което е от личен опит и ти не може да го разбереш от първия път, това как се нарича?

Мисля, че ..., извинявам се, но тъпите въпроси, не трябва да се обръщаш към мен, още повече че явно ти показах че са такива - търсачка ползват и 4-годишни!
Ако нещо не те устройва в информацията - подарък, може да ходиш ... да се разходиш например? Все пак това е мое мнение, а ако не си съгласен с него, или предоставяш непразни твърдения, или го подминаваш, ок?!
че са по-добри

Още повече, че това което си написал че съм казал си е само в твоето междуушно пространство, а аз много "обичам" да ми "изкривяват думите", за да могат да се правят на пишман-философи след това такива, които задават въпроси за елементарни неща!
Време за губене за спорове с ... да кажем неосъзнати, нямам!
Аре
 
Последно редактирано:
1. В Б-я има 4-5 сайта, които са по-известни с тази си дейност.
От кога Google определя кое е по-известно в България??? Очевидно си от сприхавите хора, но това че въпросът който ти отправих го квалифицираш като заяждане - това си е твоя грешка... А това "по-добър" и "по-известен" за един сайт си е почти едно и също, защото така или иначе качеството на сайтовете е право пропорционално на това колко са ползвани...
 
Някой ползва ли го този сайт въобще? :)
Пускам фейк обяви там през ден да поддържам огъня.
 

Горе