Спор за домейн - могат ли да ми го вземат?

leonssss

Well-Known Member
Имам един доста стар 16 годишен домейн и споря с колега от форума ,че може да ми го вземат.
Примерно сайта е tuturutka.com регистриран 98 година.Самсунг 2014 пускат авангарден телефон с название
тутурутка и си го иска.А ние на балканите не ядем доматите с колците.Могат ли да ми го вземат ми е въпроса?
Мисля,ако ме удовлетворят с 100 бона долари да им го дам.
 
От: Спор за домейн - могат ли да ми го вземат?

Имам един доста стар 16 годишен домейн и споря с колега от форума ,че може да ми го вземат.
Примерно сайта е tuturutka.com регистриран 98 година.Самсунг 2014 пускат авангарден телефон с название
тутурутка и си го иска.А ние на балканите не ядем доматите с колците.Могат ли да ми го вземат ми е въпроса?
Мисля,ако ме удовлетворят с 100 бона долари да им го дам.

не могат да ти вземат домейна по никакъв начин , освен ако не им го продадеш:rolleyes:
 
От: Спор за домейн - могат ли да ми го вземат?

не могат да ти вземат домейна по никакъв начин , освен ако не им го продадеш:rolleyes:
Супер.
Кажи го на кулиняря :D
 
От: Спор за домейн - могат ли да ми го вземат?

естествено , че не могат да ми го вземат.
домейна е регнат много преди тилифона им да е мисъл на поточната линия!
 
От: Спор за домейн - могат ли да ми го вземат?

Могат, ако не го ползваш за нищо, Ако въртиш реклами на него, които засягат марката или си сложил "За продан".
Няма значение кога е регистриран домейна, а дали ТИ го имаш преди или след регистрацията на тяхната марка.

Взимат всякакви домейни, особено ако са голяма фирма и имат пари да си платят. Ти едва ли ще извадиш няколко хиляди за защита ...
 
От: Спор за домейн - могат ли да ми го вземат?

естествено , че не могат да ми го вземат.
домейна е регнат много преди тилифона им да е мисъл на поточната линия!
Всъщност мисля,че могат,има 3 условия при арбитраж и някой от админите ги беше поствал скоро в друга тема,най-трудно е доказването на 3тото условие(registered in bad faith),а самото закупуване с цел препродажба се води недобросъвестност.Ако наистина е така,по-добре се свържи с тях и им предложи да го купят.
 
От: Спор за домейн - могат ли да ми го вземат?

Всъщност мисля,че могат,има 3 условия при арбитраж и някой от админите ги беше поствал скоро в друга тема,най-трудно е доказването на 3тото условие(registered in bad faith),а самото закупуване с цел препродажба се води недобросъвестност.Ако наистина е така,по-добре се свържи с тях и им предложи да го купят.
Доказването изобщо не е трудно за компания с милярди зад гърба си, постоянно водеща дела за нещо и с адвокати, които са повече от служителите в самата компания :D
Е вярно чат-пат губят по някое дело, ама от Еипъл, не от бай Кольо от Куртовоконаре...
 
От: Спор за домейн - могат ли да ми го вземат?

... в никакъв случай!
Напротив,точно сега е момента даже,според мен до 10к ще платят,защото един арбитраж се точи близо година и струва 3-4к,а така ще се навият да го купят и да спестят време.
 
От: Спор за домейн - могат ли да ми го вземат?

Май съм изостанал с техниката, щот не съм чувал за Самсунг Тутурутка, некви естри ли ши има като тутурутка,,, интиресно
 
Re: От: Спор за домейн - могат ли да ми го вземат?

Доказването изобщо не е трудно за компания с милярди зад гърба си, постоянно водеща дела за нещо и с адвокати, които са повече от служителите в самата компания :D
Е вярно чат-пат губят по някое дело, ама от Еипъл, не от бай Кольо от Куртовоконаре...

всъшност редовно губят, голяма мода имало да се пробват да ги вземат в началото на 2000 година - ама много не успяха прегледам съм няколкостотин кейса арбитражи бил съм в позиция за последно да ми вземат през 2005 година
 
Re: От: Спор за домейн - могат ли да ми го вземат?

Напротив,точно сега е момента даже,според мен до 10к ще платят,защото един арбитраж се точи близо година и струва 3-4к,а така ще се навият да го купят и да спестят време.

при бгкулинара за няколко домейна който нямаше как да ги защити той им предложит трите за 1000 долара те заведоха три арбитража за 3000 долара и му ги взеха
 
От: Re: От: Спор за домейн - могат ли да ми го вземат?

при бгкулинара за няколко домейна който нямаше как да ги защити той им предложит трите за 1000 долара те заведоха три арбитража за 3000 долара и му ги взеха
А леонс ще ги защити ли?
 
От: Re: От: Спор за домейн - могат ли да ми го вземат?

при бгкулинара за няколко домейна който нямаше как да ги защити той им предложит трите за 1000 долара те заведоха три арбитража за 3000 долара и му ги взеха
Интересно ми е да разбера ти какъв съвет би дал на Леонс в неговия случай?
 
Re: От: Спор за домейн - могат ли да ми го вземат?

Могат, ако не го ползваш за нищо, Ако въртиш реклами на него, които засягат марката или си сложил "За продан".
Няма значение кога е регистриран домейна, а дали ТИ го имаш преди или след регистрацията на тяхната марка.

Взимат всякакви домейни, особено ако са голяма фирма и имат пари да си платят. Ти едва ли ще извадиш няколко хиляди за защита ...

Не му трябват пари за защита а с последната промяна на полисито от 2011 вече защитата може да се изпраща и по имейла.... Преди трябваше да я пуснеш по офлайн поща само....

Иначе съм съгласен че първо домейна трябва да се ползва (но може да се ползва за имейл само) дори и да го имаш след тяхната марка може да го запазиш ако е фен сайт с некомерсиална цел или е във съвсем друга ниша

Класически кейс от началото на века когато беше модата да се прибират домейна Дойче веле е по стартата марка.... тогава много дето мислеха че ще си вземат готин домейн са плакали.... = Дойче веле губи

http://www.wipo.int/amc/en/domains/decisions/html/2000/d2000-1202.html

Complainant: Deutsche Welle
Anstalt des offentlichen Rechts
Raderberggürtel 50
50968 KÖLN
Germany

Respondent: DiamondWare Limited
10516 E. Flower Avenue
Mesa
Arizona, 85208
USA



2. The Domain Name and Registrar

Domain Name: dw.com



7. Decision

In light of the findings set out above, namely that, notwithstanding that the Domain Name is identical to a trade mark in which the Complainant has rights, the Complainant has failed to prove that the Respondent has no rights or legitimate interests in respect of the Domain Name and has also failed to prove that the Domain Name was registered and is being used in bad faith, the Complaint fails and is dismissed.

Further, the Panel, by a majority, declares that the Complaint was brought in bad faith and constitutes an abuse of the administrative proceeding.




чак по късно като фирмата за диманти фалира си го купуват... a това последното да те признаят за винове при него е такова лошо пулисити че по добре да не пускаш арбитраж...

Иначе съм съгласен че предложението за продажба се брой за bad faith
 
От: Re: От: Спор за домейн - могат ли да ми го вземат?

Не му трябват пари за защита а с последната промяна на полисито от 2011 вече защитата може да се изпраща и по имейла....

Да така е, но без пари за адвокат, може да ти сложат само един панелист ... вместо трима.
Ако жена му не му е пуснала снощи - bad faith renewal - скорошен случай.
 
От: Спор за домейн - могат ли да ми го вземат?

bad faith renewal - какво ще рече това?
 
От: Спор за домейн - могат ли да ми го вземат?

Могат, ако не го ползваш за нищо, Ако въртиш реклами на него, които засягат марката или си сложил "За продан".
Няма значение кога е регистриран домейна, а дали ТИ го имаш преди или след регистрацията на тяхната марка.

Взимат всякакви домейни, особено ако са голяма фирма и имат пари да си платят. Ти едва ли ще извадиш няколко хиляди за защита ...

ДОБРЕ ДЕ ТОГАВА СЕ ОБЕЗМИСЛЯ ДА СЕ КУПУВАТ ДОМЕЙНИ С ЦЕЛ ПРОДАЖБА
 

Горе