Спряха Закона Срещу Търговските Вериги

От: Спряха Закона Срещу Търговските Вериги

Ами я попитай във веригата да те ориентират за някой продукт да видиш... Ни в хранителните, ни в техническите. Това за обслужването, а за качеството на стоките - то е вън от формулата на една верига. Ако го има - добре, ако го няма - все тая.
 
От: Спряха Закона Срещу Търговските Вериги

Аз само в техническата част съм питал на Техномаркета и 10 минути пича ми каза всичко най-важно и доста добър съвет даде щях да се прецакам с една матрица на дисплей.
 
От: Спряха Закона Срещу Търговските Вериги

Еми имал си късмет. Аз щото имам друг случай - пускаме преди десетина години безжични рутери, тогава още ги нямаше много. Правим обучения из магазините, продажбите излитат, след три месеца умират. Опитваш се да разбереш що - ми те сменили персонала навсякъде и той е нов, и не знае нищо. Правиш нови обучения и пак за три месеца... до ден днешен това почти не се е променило. Има единици от консултантите, които знаят нещо повече от написаното на етикета и явно си попаднал на такъв.
 
От: Спряха Закона Срещу Търговските Вериги

Може, то си личеше че е някакъв маниак на тема електроника особенно към дадената марка.
 
От: Спряха Закона Срещу Търговските Вериги

Боже какви наценки им дава Блекито, ами те ши фалират горките
Корфур и Коуфланд сигур но продават когато са на примоция на двайсе персента, а Блекито живи ши ги ожали
Ниските цени се пишат на гъза на производителите, ама никой не им виновен чеси дават гъза
И туй ли държавата да го опрай, да следи кой на кого си дава гъза
 
От: Спряха Закона Срещу Търговските Вериги

Веригите не печелят от надценки. Общо взето, баш ги брига за тях...
 
От: Спряха Закона Срещу Търговските Вериги

@Бластерче, да съм казал че ще фалират, казах че 5% е средният нетен марж на печалбата!
 
От: Спряха Закона Срещу Търговските Вериги

Тая статия от капитал е доста смешна. Ако написаното е вярно, то няма ли дистрибутори на западните пазари? Те не слагат ли надценка? Транспорт няма ли? Как може шоколадът да се продава за 40 ст. в Холандия, а да излиза от фабриката тук за 60?
 
От: Спряха Закона Срещу Търговските Вериги

10846216_10154952807900191_632050316838420765_n.jpg


А тука е 1.10 :)
 
От: Спряха Закона Срещу Търговските Вериги

Още не мога да си обясня две неща - по какъв точно начин в Холандски магазин се продава стока с български надпис, но да кажем, че някой е лепнал холандски етикет отзад... И второ, какъв точно е проблема в цената? Защо да не може да се продава на тая цена, и защо статията на Капитал да е смешна? Кое не е вярно в нея?
 
От: От: Спряха Закона Срещу Търговските Вериги

Туй по документи ли,, шото и аз съм тъй

Ами върни се на зад и виж приперно данните на Делойт или отчета на един Уол Март, а и в нета можеш да намериш инфо за нашите - като цяло съм писал 5% е средно за индустрията при наличието на конкуренция.
 
От: Спряха Закона Срещу Търговските Вериги

Блеки, тия 5% не означават нищо. Понятието Income/Outcome, на което се базира профита е толкова общо, че нема накъде повече...
 
От: От: Спряха Закона Срещу Търговските Вериги

ПроизводителяТ иска да влезе на нов пазар, какво чудно има
С продукт с надпис на кирилица? Ще да е гениален маркетолог :lol:
Защо да не може да се продава на тая цена, и защо статията на Капитал да е смешна? Кое не е вярно в нея?
Защото в Капитал твърдят, че заводската цена е 60 ст. Айде обясни ми как ще стигне и ще се продава в Холандия за 80?

Ако шоколадът "Своге" струва 1.20 лв. на рафта в България, той вероятно е бил доставен там на цена от около 0.95 - 1 лев (т. е. печалбата на магазина е около 20%). Дистрибуторите, които са го доставили, вероятно са взели допълнителни 20% или около 20 стотинки. Като извадим стойността на ДДС (20%), има голяма вероятност шоколадът да е излязъл от завода на цена от малко над 60 стотинки.
Айде, махаме ДДС-то, но пак не излиза. Дистрибутори нямат ли, транспорт не се ли плаща за тия шоколади, печалба няма ли?
Третият (и най-слабо възможен) вариант за цената от 40 ст. е това да е крадена стока в малко количество, коментира той. В такъв случай на стоката не би трябвало да има и етикет на местния език, на който да е упоменат дистрибуторът.
:-o
 
От: Спряха Закона Срещу Търговските Вериги

Ред, не знам как ти се струва статията, но това като цяло е мега съмнително с 10 Турски шоколада на същото място може да ги замениш и пак да щракнеш и да е валидна снимката. Но да изключим и това, няма никаква пазарна логика освен доствчика мега е ударил ликвидна криза защото си работиш на чиста загуба. Или си е тотален брак шоколада! Като изключим базика, това са двете валидни тези. Или 3-та последна правя мега прИмоция на БГ стоки в този холандски мазиин :Dно се оказва скрита държвна поръчка и правят проверка колко са БГ-та в Холандия ако купиш шоколада значи си БГ никой друг няма разбере какво е това :D
 
От: От: Спряха Закона Срещу Търговските Вериги

Защото в Капитал твърдят, че заводската цена е 60 ст. Айде обясни ми как ще стигне и ще се продава в Холандия за 80?


Айде, махаме ДДС-то, но пак не излиза. Дистрибутори нямат ли, транспорт не се ли плаща за тия шоколади, печалба няма ли?

:-o

Не виждам проблем, както казах - на веригите печалбата им не идва от цените и продажбата на стоките в тях.
 
От: Спряха Закона Срещу Търговските Вериги

Блеки, тия 5% не означават нищо. Понятието Income/Outcome, на което се базира профита е толкова общо, че нема накъде повече...

Ако се върниш в началото тези 5% ги дадох заради мита с големите печалби - а не знам какво ти е трудно нетна печлба върху приходи. Номера е че това е насочено към бизнеса, а не средният им марж от оперативна дейност.
 
От: От: Спряха Закона Срещу Търговските Вериги

Ред, не знам как ти се струва статията, но това като цяло е мега съмнително с 10 Турски шоколада на същото място може да ги замениш и пак да щракнеш и да е валидна снимката. Но да изключим и това, няма никаква пазарна логика освен доствчика мега е ударил ликвидна криза защото си работиш на чиста загуба. Или си е тотален брак шоколада! Като изключим базика, това са двете валидни тези. Или 3-та последна правя мега прИмоция на БГ стоки в този холандски мазиин :D
На етикета пише на холандски нещо като Своге под единия. Или просто тия педали от Своге продават зверски скъпо тук :)
 
От: Спряха Закона Срещу Търговските Вериги

Ако се върниш в началото тези 5% ги дадох заради мита с големите печалби - а не знам какво ти е трудно нетна печлба върху приходи. Номера е че това е насочено към бизнеса, а не средният им марж от оперативна дейност.

Ако беше толкова лесно, нямаше да има толкова много счетоводители и толкова много начини на отчитане на печалба... А закупената и нереализирана стока къде е в тия 5%? А други придобити активи? Какво влиза в приходната част? Сумата от продажба на стоките или и други неща?
 

Горе