Спряха Закона Срещу Търговските Вериги

От: Спряха Закона Срещу Търговските Вериги

Да не пиша пак на всеки по отделно говоря средно 5% нетен марж на печалба - това пак средно, някъде има до 10% други и до 0-та - затова средно.

Ето ви прост пример какво прави Уол Март 3-4% http://ycharts.com/companies/WMT/profit_margin

Както примерно за ЕС и УК и САЩ + топ 10/250 http://www.capital.bg/biznes/kompanii/2014/04/20/2283983_riteil_30/

Така, че както и да го погледнето това е стандарт 5%. Не знам полотиците как ги смятат тези луди милиарди печалби. И така да е това са печалби на собственика след като е създал цялото благо. А и за прокола си имаме и БГ вериги и като гледам вече пак Пикадили са в процес на експанзия след като ги купи Градус, сега партньорство с Карфура - и тук бизнеса се консолидира.

Като изключим всичко това, всичко си е фрее отношения.

Знам няколко които имате сериозни проекти за онлайн магазини, а други имате вече доста сериозни брандове и пазарни проценти, нима вие не договаряте условията и вие вече да сте в по добра страна? Има доставчик съгласява се и до там всички хепи :) Малоумно е и там да регулира държавата, но пък за веригите може те колонизатори и те нам си какво укриват и ни крадат и хоп свирят на струните на ниско образованите, като реалността не кореспондира и йота.
 
От: Спряха Закона Срещу Търговските Вериги

Ами нетния им по тази логика е поне 20%. И аз съм виждал фрапиращи разлики,например на пазара зелените ябълки са 0,85 лв, а във веригите са от 1,20 нагоре...То на повечето неща е така.За мен 20 до 30% НЕТНА печалба е напълно реална цифра.

Ти разбрали, че ти говоря не за марж на продукт, а за НЕТНА печалба за периода върху ОБЩИ приходи за периода? Винаги имаш правото да ходиш до колхоза и така да прецакаш лошите колонизатори, както казва вожда за много от форума :) А пък ти странно защо на пък ходиш точно в Кауфланд, Метро и т.н - дано да си купуваш БГ стоки, поне това и аз правя почти всички местни стоки и млечни особенно деликатестите са БГ + всичките сладки соленки и нам си какви "здравословни" храни :)
 
От: Спряха Закона Срещу Търговските Вериги

Хах,

А какво ще кажете за цените и маржа на печалба и по точно за определени стоки, които са произведени в България и тук ги продават на 2-пъти по-високи цени отколкото на запад.

Това не е ли 100% и нагоре марж
 
От: Спряха Закона Срещу Търговските Вериги

Малко невероятно, но кажи какво имаш на предвид - това, което ми иде на акъла, че просто на запад не се котират.
 
От: Спряха Закона Срещу Търговските Вериги

Малко невероятно, но кажи какво имаш на предвид - това, което ми иде на акъла, че просто на запад не се котират.

Има предвид шоколадите Своге.А във видеото с Гришата е доста добре обяснена схемата с ДДС заобикалянето.
 
От: Спряха Закона Срещу Търговските Вериги

Има предвид шоколадите Своге.А във видеото с Гришата е доста добре обяснена схемата с ДДС заобикалянето.

Хехе е то нормално, тук се произвежда и е наложена марка, хората имат връзка с този шоколад сигурно генно наследена. Как ще котираш Своге в Белгия или Швейцария и другите столици на шоколада в ЕС :) Да не говорим за всички допълнителни разходи, който ще имаш докато закараш свогето там и си платиш данъците и ко :) Хайде стига глупости 100% Своге - виж колко е цента и си направи груба производствена цена тури му 20-30% амортизация, админ, разходи + транспорт и още 5-10% минимум печалба и както ги докараш до 100% ми се обади. Особено с тези цени на какаото точно 100% ще да е.
 
От: От: Спряха Закона Срещу Търговските Вериги

Хехе е то нормално, тук се произвежда и е наложена марка, хората имат връзка с този шоколад сигурно генно наследена. Как ще котираш Своге в Белгия или Швейцария и другите столици на шоколада в ЕС :) Да не говорим за всички допълнителни разходи, който ще имаш докато закараш свогето там и си платиш данъците и ко :) Хайде стига глупости 100% Своге - виж колко е цента и си направи груба производствена цена тури му 20-30% амортизация, админ, разходи + транспорт и още 5-10% минимум печалба и както ги докараш до 100% ми се обади.

Блеки,май се обърка нещо...
Това е в Холандия:
http://novavarna.net/wp-content/uploads/2015/01/10888441_748400575251532_1365991067786686368_n.jpg
В България са от 1 лев нагоре...
 
Да, това е като онази глупост, която искаха да вкарат, дори май беше като предложени - чужди компании и корпорации да имат правото да съдят държавата ни, ако нещо спира тяхното лапане с нашите закони. Нещо такова беше, което е пълен абсурд. Все едно да отидеш на гости на някой да му се скараш, че те е накарал да се събуеш. Да, можеш да му се обидиш, ако не ти подсигури чехли, но не можеш да му се сърдиш, че има такива правила. Има по ред причини. Примерно има бели килими или малко дете. Причини много. Пълен ташак е това. Че държавата и законите са идиотски, такива са, но като отидеш някъде се съобразяваш, това е. Ако не ти харесва, знаеш къде е вратата.
 
От: От: Спряха Закона Срещу Търговските Вериги

Блеки,май се обърка нещо...
Това е в Холандия:
http://novavarna.net/wp-content/uploads/2015/01/10888441_748400575251532_1365991067786686368_n.jpg
В България са от 1 лев нагоре...

Лооооооооооооооооооооооооооооол, стига бе световната конспирация е срещу нас :)
Да беше пуснал оригналния анализ от капитал http://www.capital.bg/politika_i_ik...hokoladut_mi_e_mnogo_po-skup_ot_shokolada_ti/, но както и да е.

Това по абсолютно никакъв начин не показва, че съм в грешка а точно обратното. Ти в Холандска верига на какъв език си виждал опаковка да е, като цяло в Холадния нещата са на нидерландски, опаковката е на БГ ? Това е мега малоумното веднъж. Второ това брак ли е или не? Трето това майтап ли е или не? Доставчика да не е ударил супер силна оферта на завода в Своге и да не ги шитне тук? Това промоция ли е? И т.н и т.н няма питам сега виж какво пише в статията, а и някой ако може да ги потвърди ще е добре, та:

Същите продукти се намират и в белгийски супермаркет за 0.44 евро (88 стотинки), а във великобританската верига 99p shop - два броя за един паунд (или 2.5 лв.). Така на практика се оказва, че в Западна Европа българският шоколад струва между 0.40 лв. и 1.25 лв., докато тук цената на дребно е около 1.20 лв.

Ако проследим ценообразуването на един такъв шоколад, може сами да си отговорим на въпроса. Ако шоколадът "Своге" струва 1.20 лв. на рафта в България, той вероятно е бил доставен там на цена от около 0.95 - 1 лев (т. е. печалбата на магазина е около 20%). Дистрибуторите, които са го доставили, вероятно са взели допълнителни 20% или около 20 стотинки. Като извадим стойността на ДДС (20%), има голяма вероятност шоколадът да е излязъл от завода на цена от малко над 60 стотинки.

Хайде стига си търсил под вола теле, че само вас най-лесно ви манипулират. И това, че струва 40 стинки в този магазин, не значи че магазина го е купил на 20 стинки от доставчика :) Така, че пак бъркате маржа! Като нищо си мирише, че доставчика е чистил като замаен продукция, може да да го е налегнала ликвидна криза и да прави тотална разпродажба, но това не променя нищо.
 
Последно редактирано:
От: Спряха Закона Срещу Търговските Вериги

Да беше пуснал оригналната статия от капитал [url]http://www.capital.bg/politika_i_iko..._shokolada_ti/, но както и да е.[/URL]

Оригиналната статия беше от Блиц,ама нали бръмчите за него.Капитал много по-късно преписа. ;)

http://www.blitz.bg/news/article/311561 Дата 3.Януари,а "оригиналната" статия,цитирана от теб, е 4 дни по-късно. :lol:
 
От: Спряха Закона Срещу Търговските Вериги

Визирах анализ на капитал, поправих го - да Блитц може да са били 1-вите, но нищо не са анализирали защо и как, както и да е.

Та значи се примери с всичко останало.
 
От: Спряха Закона Срещу Търговските Вериги

Ето пример как веригите правят каквото си искат на територията на ЕС:
В Карфур-Румъния, направения в Румъния шоколад Милка се продава за 3,69 леи или 1,64 лв.
В Карфур-България, направения в Румъния шоколад Милка се продава за 1,25 лв или 2,82 леи.
Курса е BGN-RON на от БНБ от вчера RON 10 4.437
Разликата в цените е повече от 20%!!!
 
От: От: Спряха Закона Срещу Търговските Вериги

Ето пример как веригите правят каквото си искат на територията на ЕС:
В Карфур-Румъния, направения в Румъния шоколад Милка се продава за 3,69 леи или 1,64 лв.
В Карфур-България, направения в Румъния шоколад Милка се продава за 1,25 лв или 2,82 леи.
Курса е BGN-RON на от БНБ от вчера RON 10 4.437
Разликата в цените е повече от 20%!!!

Ох Владко, имах някаква надежда за теб, но явно няма вече - тотално си опериран от аналитична дейност, да не говоря че и бегли понятие по пазар и пазарна икономика си нямаш. Ти що дириш в предприемача, в смисъл какво произвеждаш или предлгаш?!?

Ако имаше някаква дейност щеше да знаеш, че има такива неща като ДДС, осигуровки и ставки и други данъци - щеше да знаеш, че в Румъния ДДС е по-високо от БГ, както всички останали неща - който се калклурат в по-високата цена. А за цена и ценова политика не искам изобщо да говорим.
Също така, щеше да знаеш ако имаше аналитична дейност да проверяваш написаното в партенките, че Милка за БГ се произвежда в БГ и 60% от продукцията на завода е експортна:

По-голямата част от продукцията (около 60%) ще бъде предназначена за износ. Основните страни, в които ще се продават шоколадите на Kraft Foods Bulgaria, са Турция, Румъния и страните от бивша Югославия.

http://econ.bg/Новини/Kraft-Foods-и...-си-за-шоколад-в-Своге_l.a_i.170632_at.1.html

Трябва да ти иде на акъла, че веригите са арбитражни търговци - това им е бизнеса. Проучи какво е арбитраж! Но по ми е чудно що дириш тук - ако си олимпийският принцип няма проблем, но не съм те видял да пишеш нещо полезно освен прогнилият капитализъм и доброто в интернационална на Путин :)
 
Последно редактирано:
От: Спряха Закона Срещу Търговските Вериги

Блеки,ти ми цитираш новина за производителя на Своге,а ме обиждаш за Милка.Я малко се поспри,успокой се и помисли пак. И пак по твоята "аналитична" логика, сигурно в Холандия "ДДС, осигуровки и ставки и други данъци" са отрицателни,че произвежданите от Крафт Фуудс у нас(цитирани в линка,който си дал) шоколади Своге,там струват 50-60 стотинки,а тук са по 1-1,20.
 
От: Спряха Закона Срещу Търговските Вериги

Блеки,ти ми цитираш новина за производителя на Своге,а ме обиждаш за Милка.Я малко се поспри,успокой се и помисли пак. И пак по твоята "аналитична" логика, сигурно в Холандия "ДДС, осигуровки и ставки и други данъци" са отрицателни,че произвежданите от Крафт Фуудс у нас(цитирани в линка,който си дал) шоколади Своге,там струват 50-60 стотинки,а тук са по 1-1,20.
П.С. Да ти повторя,Блеки: Своге се прави в България,а Милка в Румъния!!
 
От: Спряха Закона Срещу Търговските Вериги

Блеки,ти ми цитираш новина за производителя на Своге,а ме обиждаш за Милка.Я малко се поспри,успокой се и помисли пак. И пак по твоята "аналитична" логика, сигурно в Холандия "ДДС, осигуровки и ставки и други данъци" са отрицателни,че произвежданите от Крафт Фуудс у нас(цитирани в линка,който си дал) шоколади Своге,там струват 50-60 стотинки,а тук са по 1-1,20.


Ти на глупак ли се правиш или си?

Kraft Foods инвестира 40 млн. лв. във фабриката си за шоколад в Своге


Във фабриката се произвеждат световноизвестните шоколадови марки "Милка" и "Сушард", както и традиционните български "Своге", "Сезони" и "Морени".

По-голямата част от продукцията (около 60%) ще бъде предназначена за износ. Основните страни, в които ще се продават шоколадите на Kraft Foods Bulgaria, са Турция, Румъния и страните от бивша Югославия.

Ако още не зацепваш значи или си кръгъл идиот или искаш да се правиш на такъв. Във ФАБРИКАТА на СВОГЕ се произвежда МИЛКА и още други марки, като 60% са за износ! Аман от промоти фатмаци, дето цял ден нищо не правя и попиват партенки и търсят конспирации.

А за Холандия, олигофрен ли си или да? Прочете ли какво съм ти писал или пак се правиш на оригинален?!? Върни се чети го като първолак дума по дума пробавай се да отговориш на един от въпросите ми и почни да мислиш! Задай си въпроса защо в цяла ЕС цената е около 1.20 а там 40 стинки - хайде нали имаш сиво вещество? Само ми кажи как ще опаковката изцяло на БГ в Холандия? Нали ти е ясно, че мога да отида заменя шоколадите с каквито си поискам от подбен сорт и да ги щракна?! Или викаш не става? Хайде мисли човек, мисли!

Препоръчвам ти да спреш защото тотално се излагаш - ще ти запазя достойноството като спра да ти пиша, явно сам няма да се сетиш или викаш за теб такова нещо няма?
 
Последно редактирано:
От: Спряха Закона Срещу Търговските Вериги

Нестле купи Крафт фуудс преди 2-3 години,тук се правят само няколко вида от шоколадите Милка.Спри да обиждаш!!!Аз спирам да коментирам с теб.
 
От: Спряха Закона Срещу Търговските Вериги

Нестле купи Крафт фуудс преди 2-3 години,тук се правят само няколко вида от шоколадите Милка.Спри да обиждаш!!!Аз спирам да коментирам с теб.


Продължаваш с лайната. Явно засвидетелстваш липсата на интелект - какво общо има кой какво е купил, след като се произвежда тук и се доставя за Румъния. И за напред, Нестле не е купила Крафт фуддс, вече няма Крафт има Монделийз http://en.wikipedia.org/wiki/Mondelēz_International

Аз не те обиждам, просто съдя така от идиотските ти действия, нямат никакво причинно следствена връзка, но ги налагаш за правилни, след като обективно съм ти показал, че си в грешка - вместо да спреш ти ми скачаш още. Като почнеш да се държиш нормално и прилагаш сивото си вещество никой и копче няма може ти каже - просто сам се пускаш за мезе и после се чудиш що така стане?

Ходи, гледай партенките на Волен или Пеевски, явно мисловната дейност не ти приляга. Все още ми е чудно ти бизнес имаш ли и в какво се състои?
 
Последно редактирано:
От: Спряха Закона Срещу Търговските Вериги

Не разбрах, какъв е проблемът да се продава български шоколад два пъти по-евтино в Холандия, отколкото в България? :rolleyes:

Не разбрах и какъв е проблемът с веригите от законова гледна точка? На мен проблемът ми с тях е дебилното обслужване и ниското качество. Но като бизнес модел са велики и повечето можем само да се учим от тях.
 
От: Спряха Закона Срещу Търговските Вериги

Владко и ко. са малко на националната пропаганда на лошите вериги и под вола теле търсят - то какво може да очакваш от хора, които си нямат хабер от бизнес и пазарна икономика и свободни отношения.

Явно шоколада трябва да се определи ценово както те намерят за добре и искат веригите да бачкат на загуба знам ли.

Ти пък къде си видял дебилно обслужване то и за какво ти е? В смисъл отиваш до щанда купуваш слагаш в количката повтаряш го Х пъти и отиваш на каса - поне на мен не ми се е налагало да питам.
 

Горе