Сриднощни полюцийки

AMOUN

Well-Known Member
Ползвали ли сте на хостинга си фантастико там екстрите, които ви позволяват да инсталирате бързи предложения сред които и wordpres ?
да?
нима?
_!_

А случвало ли ви се е в тази автоматична инсталация някой да е задал нарочно на всеки инсталиран блог опцията дали да се вижда от търсещи машини да е по дИфаУт НЕ ?

а?
споделете моля...
аз ще се въздържа да псувам до утре през деня че ми е накипяло...

Взех си хостинг ф една булгарска фирмица... сложих пет домейна и пет преса с по 2-3 теми и чакам ли чакам да ги обиколи гогле.... и сле две седмици чесане по топки и бъркане в уши... цъкане с език и чудене защо гогле не ги ебава че ги има... случайно реших да проверя тази настройка... ей така просто не се надявах да е там проблема ама в безизходицата циганина са ффффаща и за звънчев кабел... та проверих и са опулих...
та проверих
 
От: Сриднощни полюцийки

Не ми се случвало ама да ти е забранен сайта за паяците си е чиста проба българщина. Може би така защитават натоварването на сървъра си ;) ;)
 
От: Сриднощни полюцийки

Аха случва се от време на време ама откакто ми се случи на всеки нов WP проверявам дали няма девствен пояс инсталацията. Малко офтопик ама като заговорихме за БГ фирми една от водещите ме изкарва от нерви и, като ми мине ще говоря пак със съпорта и дано не е малоумен, като последния път. Не те пуска в контролния панел на домейните, като реснеш паролата не я приема и така цикъл. По едно време и хостинг акаунта беше така. Обяснявам на съпорта и ми писаха да си ресна паролата...ОМГ. 2 сателита 3 дена нямат качване.
 
Това и при мен се е случвало, но винаги в HEADER на администрацията имаш warning съобщение, че блога ти е невидим и може от там да се оправи. Заеби го тоя auto контент и погледни малко страницата, като сетъпваш нещо, не може да има ЕЙ ТАКЪВ текст в header
4386282005135144961295395862rEbwKOdU7CFdZ0cYTj0J.JPG

и да не го видиш. Това, че клепеш с ауто-контент-плъгини дето не се налага дори да се логваш си има и минуси, е?
 
От: Сриднощни полюцийки

@Amoun - голяма част от доставчиците го правят, защото предполагат, че не би имал желание да ти се индексират публикации като "тест на темата - 123". Аз лично подкрепям тази практика, макар, че не ползвам цпанел + фантастико, но въпреки това, винаги когато инсталирам нов блог си слагам отметката на забраната за индексиране от ботовете.
Знам, че не искате да правите анти-реклама на който и да е било, но няма да е лошо все пак потребителите да знаят с кой доставчик на услуга сте имали премеждия. Разбирам причината за премълчаването, но все пак това е форум - мнението на всеки е от значение, а и би помогнало на много други потребители.

Просто моите 2 цента у темата.
 
От: Сриднощни полюцийки

А такаа .. а аз мислех че е само на мене. Преди 2-3 дни си инсталирам блога, слагам статиите и пускам линкове от няколко мои сайта - и кво ?! не ме индексира повече от един ден (попринцип става за няколко часа). Влизам и какво да видя, блокирани ботовете. За суперхостинг става въпрос.
Преди около месец го нямаше това нещо
 
От: Сриднощни полюцийки

Амам каква им е ползата не мога да разбера да направят подобно нещо ? какво печелят?

Кака така ще си направиш интернет сайт и няма да искаш гоголв да го тресне? Това за да не индексира тестовете... незнам... като инсталнеш първата работа е да махнеш теста и да шибнеш 2 статии по темата за да почва гогле да го оножда.

Алан форте :) това за аутоконтента и клиепанието не го разбрах хич :) ама ми е простено - че спя още
 
От: Сриднощни полюцийки

Здравейте,


Бихме искали да уточним, че причината е в настройките на инсталацията през Fantastico, които са зададени по подразбиране от самата система. Инсталация на Wordpress през Fantastico навсякъде е с тази настройка по подразбиране. Ако ние го променим за момента при следващото периодично обновяване на системата, тази промяна ще се загуби, тъй като Fantastico се ползва с платен лиценз и настройките при инсталация, ъпдейтите на системите и др. се обновяват периодично и автоматично от самото Fantastico. Ние нямаме практика да ограничаваме ботовете на търсачките. В системата е зададена тази настройка по подразбиране най-вероятно, за да не се индексира тестово съдържание. Възможно е при ъпгрейд на Wordpress през Fantastico тази опция да се включва от съображения да не се индексират грешки, който най-вероятно е случая с Viko. Това са настройки на Fantastico, които трябва да се взимат под внимание при инсталация през тази система.
Както AlanFort е отбелязал наистина при инсталация през Fantastico след това в header-a на администрацията се появява предупредително съобщение, че блогът е невидим за търсачките. При клик върху линка можете да определите сам, дали сайтът ви да бъде видим или не. Този проблем не се появява при инсталация на системата ръчно например, тъй като там отметката по подразбиране от самия WordPress е блогът ви да бъде видим за търсачките.
 
От: Сриднощни полюцийки

Ааа.. голям майтап. Аз от 3 седмици чаках 1 сайт да се появи.. и го няма и го няма. И преди 2 дни открих проблемa с много цъкане, едвам видях линкчето за активация.. и сега го чакам да го намери Гугъл :D
 

Горе