Стана беля - преждевременно индексиране

delta_force

Active Member
Така, взех си домейн и хостинг преди 20-тина дни. Качих един темплейт и почнах да си работя по него, да адвам кънтент, да оправям скриптове и т.н. Неска започнах да го "представям" сайта, т.е. - да направя лек събмит в 5-6 директории, и т.н. маневри за да избегна сандбокса. Адвам сайта в гугъл уебмастър туулс, и скивам извадката за индексираните страници и хоп - пича е индексирал 8 страници още преди да почна да разтръбявам сайта по какъвто и да е начин, т.е. - само аз си знам за тоя домейн. В задачата се пита - как подяволите Г е успял да го индексира? Да не говорим, че е индексирал предимно дупликейт кънтент и това стремително ускорява пътя на сайта към сандбокса. :( Не е индексирана страницата на домейна във whois-a.
Интересното е, че за влизане в сайта използвах предимно Chrome.

Идеи?
 
Интересното е, че за влизане в сайта използвах предимно Chrome.

Идеи?
Още ли ти трябват идеи? :)
Ако не искаш това да се случва, просто не инсталирай софтуер и не използвай услуги на Google.
 
От: Стана беля - преждевременно индексиране

И аз се опасявах, че ще е от това...... fuck!
въпреки че си спомням, че имаше отбелязана една отметка при инсталацията "желаете ли информацията за сайтовете които посещавате да се изпраща към гугъл" или нещо от сорта, аз махнах отметката - не исках нищо да се праща - ама нейсе.....
 
Последно редактирано:
От: Стана беля - преждевременно индексиране

Има много сайтове, които ползват за свежо съдържание новите регистрирани домейни. А може и Google да следи за нови домейни и да ги индексира автоматично.
 
От: Стана беля - преждевременно индексиране

А може и Google да следи за нови домейни и да ги индексира автоматично.

не го прави
имам едни сайтове правени последно време
още не са субмитвани никъде
нямат noindex нищо нямат, всичко им е нормално
и Google toolbar си имам и с него ги гледам.

не се индексирват
 
Re: От: Стана беля - преждевременно индексиране

не го прави
имам едни сайтове правени последно време
още не са субмитвани никъде
нямат noindex нищо нямат, всичко им е нормално
и Google toolbar си имам и с него ги гледам.

не се индексирват
Аз мисля да си инсталирам Chrome и да го използвам за индексиране на шитави сайтове. Нищо не пречи да опитаме.
 
От: Стана беля - преждевременно индексиране

И аз мислех подобни неща, но май ще изчакам да пуснат версия за Линукс, защото под Wine не ще да тръгва...

Индексирането на "шитави сайтове" става просто като сложим някой линк в сайт с голям PR, сочещ към тях (може и в сайт с малък PR, но индексиран и обновяван редовно).

Днес реших да пробвам и една друга идея за бързо индексиране на сайтове. Идеята е да добавя feed във Feedburner и да сложа връзка към HTML версията на този feed - ето така (вместо да линквам директно към съответния сайт).
 
Последно редактирано:
Тъкмо си инсталирах Chrome и навигирах 5 мин в един мой блог. Блогът е с много и шитаво съдържание, не знам дали Google ще го хареса, но е нов, без линкове и неиндексиран - идеален за тест на Chrome :) Ще ви държа в течение.

@ happyslacker, защо трябва да работиш само на Linux?
 
От: Re: Стана беля - преждевременно индексиране

@ happyslacker, защо трябва да работиш само на Linux?

Има доста причини...
1) Свободен софтуер, който се ползва/разработва от достатъчно много хора. Няма да обяснявам предимствата, произтичащи от това (и защо "свободен" е различно от "безплатен") - има изписано твърде много по въпроса.
2) Имам купища скриптове на Perl и bash, които ползват програми, повечето от които ги има във всяка Линукс дистрибуция с общо предназначение, но е голям зор да се инсталират под Windows (трябва Cygwin и не знам си какви още глупости - много по-лесно е просто да си работят под Линукс). А и самите Perl и Bash си вървят в комплект с Линукс дистрибуцията.
3) Не е удобно да рестартирам всеки път, когато искам да ползвам Chrome или някоя друга програма, която работи под Windows.
4) Ползването на виртуална машина за Windows не е решение - не работи достатъчно бързо, харчи много памет и т.н.
5) Свикнал съм да ползвам Линукс/konsole/bash/KDE - под Windows се чувствам като с вързани ръце...
6) Windows е несвободен софтуер (обратното на свободен) с всичките произтичащи от това недостатъци (няма да ги изброявам - има изписано достатъчно по темата).
7) Нямам доверие на Windows.
 
От: Стана беля - преждевременно индексиране

@delta_force: пробвай като търсиш само домейна дали го има на тия страници с последно регистрираните домейни. пробвай и в яху и лайв и кажи какъв е резултата
 
От: Стана беля - преждевременно индексиране

@delta_force: пробвай като търсиш само домейна дали го има на тия страници с последно регистрираните домейни. пробвай и в яху и лайв и кажи какъв е резултата

В яху и лайв го няма, Г не извежда страница от рода на whois, alexa рейтинг на сайта и т.н.
 
От: Стана беля - преждевременно индексиране

@SSH_ON Какво стана индексира ли го? Че тия сайтове дето не ги индексира да ги пробвам ;)
 
Re: От: Стана беля - преждевременно индексиране

@SSH_ON Какво стана индексира ли го?
Честно казано забравих и не съм го браузвал с Chrome повече. Гледам, че home вече е индексиран :D За deep индексиране предполагам, че ще трябва да мине повече време или да му вкарам някой линк все пак...
 
От: Стана беля - преждевременно индексиране

е то лесно с 100-200 линка в началото но после..
 
От: Стана беля - преждевременно индексиране

В допълнение мога обаче да се похваля - сайта ме НЕ Е в сандбокса както се опасявах - статиите излизат като резултати при определени ключови думи. Да живее СЕО-то и уникалния кънтент(нямам никакъв линк билдинг към момента)! :D
 

Горе