Стартиращ сайт за уеб дизайн услуги и цени на сайта

man0l

Member
Здравейте,

интересувам се от мнението ви, подкрепено с факти, разбира се, дали мога да увелича броят на поръчките като сложа цени на сайта. Сайта, който ще стартира не е за българският пазар. В България има схващане, че е лош признак поставянето на цените или дори създаване на пакети за уеб сайтове.

Сайта ще бъде изработен със Terms of use, типовете плащане, което приемаме, SSL сертификат и т.н.

Правили ли сте такива тестове за цените?
 
От: Стартиращ сайт за уеб дизайн услуги и цени на сайта

Лошо няма да сложиш цени, но после като дойдат клиентите и се почва, ама това може ли да е така, ама другото, ама третото и реално всичко става къстъм като оферта. Досега съм имал само 1 клиент който каза искам това и това и не си промени исканията, така че лично според мен цените могат да бъдат само ориентировъчни, от Х лева примерно.
 
От: Стартиращ сайт за уеб дизайн услуги и цени на сайта

Ами знам ли, ще сложа общи условия, в които ще пише, че услугата се предлага "as is" и форма за поръчка на пакети. Така, че ако желаят модификации, ще си плащат, за което нямам нищо против :)
 
От: Стартиращ сайт за уеб дизайн услуги и цени на сайта

Лична моя препоръка е да не слагаш някакви точни цени. Примерно: пакет икономичен (200 лв), пакет динамичен (400 лв), пакет бизнес 800 лв, пакер ecommerce 1000 лв. Според мен няма смисъл да слагаш цени. Просто пари повече от тези, които ще напишеш няма да видиш. Според мен е хубаво да е точно и ясно как може да се направи поръчка и да си личи, че имаш близък контакт с клиента. Това са мои виждания разбира се.
 
От: Стартиращ сайт за уеб дизайн услуги и цени на сайта

Лична моя препоръка е да не слагаш някакви точни цени. Примерно: пакет икономичен (200 лв), пакет динамичен (400 лв), пакет бизнес 800 лв, пакер ecommerce 1000 лв. Според мен няма смисъл да слагаш цени. Просто пари повече от тези, които ще напишеш няма да видиш. Според мен е хубаво да е точно и ясно как може да се направи поръчка и да си личи, че имаш близък контакт с клиента. Това са мои виждания разбира се.

съгласен съм с почти всичко, освен с частта за 200 тате лв., надявам се че е примерна ;)
 
От: Стартиращ сайт за уеб дизайн услуги и цени на сайта

В бранша е по-скоро прието за практично да
посочиш тарифа на час или на ден. Ако въобще
искаш да слагаш ориентировъчни цени.

Цени на "пакети" - само за българския пазар,
примерно ако си една от хилядите фирмички за
инсталация на Джумла с леко преправен темплейт
и настроен VirtueMart. Иначе няма никакъв смисъл.
Тоя подход е само за спрели дивелъпъри и
бизнесмени.
 
От: Стартиращ сайт за уеб дизайн услуги и цени на сайта

@Noke, в интерес на истината всяка услуга си има hour rate и ще се изчислява на този принцип и ще има форма за поръчка, като цената ще се изчислява на база изисканите услуги. Обаче въпросът е да се постигне повече конверсия, по - голям брой поръчки. Ако това значи, да включа пакети, ще го направя, затова и питам да се сподели опит ;)
 
на мен идеята ми харесва много :) все пак това че сме родени в бг и сме 20 пъти по-бендни от западно европеиците и американците не значи че 20 пъти по-скапано ще изработваме и оптимизираме сайтове за техният пазар.... в интернет силите са изравнени до това което знаеш... даже тях повече ги мързи да се занимават в самото начало докато сайтовете са малки защото имат по високо платени работи...

Успех с начинанйето :)
 

Горе