Старт на онлайн бизнес с автомобилни гуми

mpxl

New Member
Здравейте,

Не знам дали темата е за тук, но се интересувам дали във форума има хора, които имат опит в покупко/продажбата на автомобилни гуми (на дребно/на едро). Имам партньор, който би могъл да осигури на базата на франчайз/dropshiping, гуми на потенциални мои клиенти. Въпросният партньор е вносител на едро от 20 години, с множество офлайн клиенти. Знам, че вероятно трябва да се започне от сайт, маркетинг, за това ще се радвам, ако има съфорумци развивали подобен бизнес. При положение, че става въпрос за каталози от порядъка на няколко стотици хиляди артикула, как става попълването на един такъв сайт ? Например попаднах на ето този, https://www.gumi7.com/bg/, и ми е интересно ръчно ли се попълва каталога, производителите ли дават онлайн каталози..

Извинявам се, ако темата не е в подходящият форум.

Поздрави !
 
Здравейте,

Не знам дали темата е за тук, но се интересувам дали във форума има хора, които имат опит в покупко/продажбата на автомобилни гуми (на дребно/на едро). Имам партньор, който би могъл да осигури на базата на франчайз/dropshiping, гуми на потенциални мои клиенти. Въпросният партньор е вносител на едро от 20 години, с множество офлайн клиенти. Знам, че вероятно трябва да се започне от сайт, маркетинг, за това ще се радвам, ако има съфорумци развивали подобен бизнес. При положение, че става въпрос за каталози от порядъка на няколко стотици хиляди артикула, как става попълването на един такъв сайт ? Например попаднах на ето този, https://www.gumi7.com/bg/, и ми е интересно ръчно ли се попълва каталога, производителите ли дават онлайн каталози..

Извинявам се, ако темата не е в подходящият форум.

Поздрави !
Здравей,

Такъв сайт се попълва чрез онлайн каталози с пълната информация за гумите, да.
Най-често я има информацията синтезирана на едно място.
Твоя партньор би трябвало да има информцията за продуктите някъде и би трябвало да може да ти даде достъп до нея щом може на осигури гуми на базата на франчайз/dropshiping.

Мога да ти предложа цялостна услуга за онлайн продажби на гуми, стига да имаме информацията за продуктите, драсни ми на ЛС ако се интересуваш.
 
Здравейте, ползва се, api интеграция като тази:http://www2.ridestyler.com/products/ecommerce и вашите разработчици внедряват това api.

Поздрави,
Станимир И
 
Последно редактирано:
Здравейте,

Не знам дали темата е за тук, но се интересувам дали във форума има хора, които имат опит в покупко/продажбата на автомобилни гуми (на дребно/на едро). Имам партньор, който би могъл да осигури на базата на франчайз/dropshiping, гуми на потенциални мои клиенти. Въпросният партньор е вносител на едро от 20 години, с множество офлайн клиенти. Знам, че вероятно трябва да се започне от сайт, маркетинг, за това ще се радвам, ако има съфорумци развивали подобен бизнес. При положение, че става въпрос за каталози от порядъка на няколко стотици хиляди артикула, как става попълването на един такъв сайт ? Например попаднах на ето този, https://www.gumi7.com/bg/, и ми е интересно ръчно ли се попълва каталога, производителите ли дават онлайн каталози..

Извинявам се, ако темата не е в подходящият форум.

Поздрави !
Това дори не знам защо го мислите толкова много. От много време беше редно да направите сайт, онлайн магазин, за продажба на гуми. Чудя се дори и сега защо се мотаете? Действайте. Това ще е още един канал за продажби. Какви ви спира?
 
Това дори не знам защо го мислите толкова много. От много време беше редно да направите сайт, онлайн магазин, за продажба на гуми. Чудя се дори и сега защо се мотаете? Действайте. Това ще е още един канал за продажби. Какви ви спира?
Здравейте,

Спира ме единствено това че не знаех за интеграцията която трябва да се направи за да бъдат листнати голям набор гуми.

Поздрави !
 
Здравейте,

Спира ме единствено това че не знаех за интеграцията която трябва да се направи за да бъдат листнати голям набор гуми.

Поздрави !
Единственият начин е да си питаш самия доставчик в какъв вид идва, как се случва импорта и най-вече имат ли нещо за вече готови платформи. Всичко друго в последствие някой програмист ще ти нагласи. Ако някъде си го засичал, че работи, почти сигурно е, че и при теб ще работи с правилните хора. ;)
 
Здравейте,

Спира ме единствено това че не знаех за интеграцията която трябва да се направи за да бъдат листнати голям набор гуми.

Поздрави !
Какво те притеснява с интеграцията? Липсва каталог на продуктите изцяло?
 
Точно така. Могат да се вкарат всякакъв вид гуми от определени марки, но няма каталог.
Възможно е, но това какво означава?
Цялата продуктова база се поддържа на ръка и няма никакъв достъп до нея?
 
интересно ми е има ли някакво безплатно API с тези части на autodoc или друг начин за интеграция , не искам да продавам, просто искам да видя дали самото качване ще привлече някакъв трафик и този трафик да се ползва за друго..
 
интересно ми е има ли някакво безплатно API с тези части на autodoc или друг начин за интеграция , не искам да продавам, просто искам да видя дали самото качване ще привлече някакъв трафик и този трафик да се ползва за друго..

Привет, няма безплатен и аз съм търсил за клиенти, за жалост всичко е платено с месечен абонамент или годишен, цените също не са малки.

Поздрави,
Станимир И
 
Привет, няма безплатен и аз съм търсил за клиенти, за жалост всичко е платено с месечен абонамент или годишен, цените също не са малки.

Поздрави,
Станимир И
А дали има такъв безплатен примерно информацията да се свали на лаптоп.. последствие да се качи ръчно.. щото си спомням едно време че имаше такава база и се сваляше на лаптопа поне по някои торенти го виждах..
 
А дали има такъв безплатен примерно информацията да се свали на лаптоп.. последствие да се качи ръчно.. щото си спомням едно време че имаше такава база и се сваляше на лаптопа поне по някои торенти го виждах..
Привет, има да, но ако е за сериозен бизнес, това е ненужно, дори и да се качи, трябва да се проверява наличността и това е сложен процес, просто няма смисъл. Има autodoc за $50 на месец или $400 за година и върши работа, иначе това ръчно е тотално загуба на време. Преди имаше база данни под формата на таблици, казваше се Automotive или Auto Parts, дори имаше в data bg за сваляне.

Поздрави,
Станимир И
 
Привет, има да, но ако е за сериозен бизнес, това е ненужно, дори и да се качи, трябва да се проверява наличността и това е сложен процес, просто няма смисъл. Има autodoc за $50 на месец или $400 за година и върши работа, иначе това ръчно е тотално загуба на време. Преди имаше база данни под формата на таблици, казваше се Automotive или Auto Parts, дори имаше в data bg за сваляне.

Поздрави,
Станимир И
е 400$ на година е супер бе.. аз си мислех че ти като каза цената е висока очаквах някъде да кажеш че е 500$ месечно или някъде 4-5 бона на година..
 
интересно ми е има ли някакво безплатно API с тези части на autodoc или друг начин за интеграция , не искам да продавам, просто искам да видя дали самото качване ще привлече някакъв трафик и този трафик да се ползва за друго..
Autodoc и повечето БГ магазини ползват тази база данни - https://www.tecalliance.net/ и не, не е безплатно.

И в конкретния случай няма друг начин освен закупуване на достъп до база данни / api, освен ако разбира се нямате 2-3 години да качвате ръчно всички продукти, или да платите на някой многократно повече пари той да ги качи.

Директно се свързвате с доставчик на такава услуга и намирате кой да ви я интегрира в сайта. За гуми специално не мога да препоръчам тествана услуга, но ето примерни решения:

 
Имам партньор, който би могъл да осигури на базата на франчайз/dropshiping, гуми на потенциални мои клиенти. Въпросният партньор е вносител на едро от 20 години, с множество офлайн клиенти. Знам, че вероятно трябва да се започне от сайт, маркетинг, за това ще се радвам, ако има съфорумци развивали подобен бизнес.

Около него се върти всичко. Онлайн каталозите са едно на ръка но ти трябва да му знаеш и складовите наличности, какъв модел и размери гуми има на склад. Тук трябва да се знае, той дали продава и онлайн или е само офлайн?
Според мен от него трябва да тръгне всичко, като ти дава продуктов фиид с наличности, размери и тнт. Ако приемем, че човека има изградена изцяло офлайн мрежа за продажба то няма смисъл да си усложняваш живота, като търсиш бази данни за гуми, които той може би няма да има в наличност. Разбирам, че човека е вносител, но таргета ще е крайния клиент на дребно, при евентуално изчерпана наличност той няма да чака 1 седмица внос и още няколко дни доставка с еконт. Ще иде 2 седмици от поръчката до доставката а до тогава клиента може да си е намерил от другаде. Казвам това, защото клиентите на едро си имат техните доставчици. Или двамата трябва да вървите към дигитализация, или пускаш в интернет например 10-15 модела гуми с цени и размери, като му звъниш да питаш за наличности всеки път, когато клиент се интересува :)
 

Горе