Стига вече реклама на символични цени! Да си изясним колко струва трудът ни.

От: Стига вече реклама на символични цени! Да си изясним колко струва трудът ни.

Абе като гледам на голяма част от хората проблема им бил, че не ги одобрявали. И бах го в Адсенса, дай да правим наша мрежа тогава.
А понеже никой не иска да рекламира в такъв сайт, затова да направим монопол, че да няма къде да бягат.
То така става тая работа :)

Голяма част от тия сайтове ако не беше Адсенса нямаше и толкова да вържат.

Пък ако са толкова качествени нали има EasyAds.
 
От: Стига вече реклама на символични цени! Да си изясним колко струва трудът ни.

Беше скъпа, неефективна и безполезна. Да, идва някакъв трафик, реален е ама кво от това като не е добре таргетиран. След като проучих нещата се оказа, че само ми цъкат по рекламите в разни неизвестни спамерски сайтчета.

Е за това става въпрос. И аз като пускам Адуърдс винаги махам контент мрежата, че да не плащам за скапан трафик, дето ми носи ниска конверсия.
И по-добра алтернатива като цена/качество не съм намерил досега.
 
От: От: Стига вече реклама на символични цени! Да си изясним колко струва трудът ни.

Какво ще правиме, ще продължаваме да си ползваме Адуордс точно както каза и колегата без контент мрежата, както го правиме и в момента защото както каза и Втори няма смисъл разни спамерчета да ми цъкат по рекламите, все повече хора точно поради тази причина спират рекламите си в контент мрежата и се сърдете на спамерите че опорочават бизнеса, а не на Г. че дава малко за рекламата.
biaaro ето ти си разбрал каква е правилната посока и си потвърждение на това че трябва да се работи повече, защо страдаш за хора които ги мързи да бачкат

Да, работим повече! Аз лично не съм спрял да работя в насоката - закриване на Бг сайтове и откриване на нови, който обаче нямат нищо общо с Бг. Когато най после затрия и последния Бг сайт ще направя голям банкет в чест на избавлението, защото това не е бизнес, а е мъка. А такива като теб ще ги видим тогава какво ще правят, когато ви останат само нетера, нет инфо и тн.
 
От: Стига вече реклама на символични цени! Да си изясним колко струва трудът ни.

От рекламата в Адуърдс не съм доволен. Беше скъпа, неефективна и безполезна. Да, идва някакъв трафик, реален е ама кво от това като не е добре таргетиран.
Това, че не знаеш как да си направиш таргетирана реклама в адуърдс, не значи че не може да бъде направена таргетирано.

БТВ, по колко лева на клик плати за рекламата? Стотинки ли каза? Е, тогава не се учудвай, че и при теб идват стотинки.

Интернет рекламата няма да я бъде, докато в БГ НЯМА реален пазар. Не може ел.магазин да работи с наложен платеж - това не е онлайн бизнес.

Втори, смятам, че освен това бъркаш понятията - ЦПМ реклама се ценообразува съвсем различно от ЦТР реклама. Аз например имам договор с Пиеро97, че не мога да продавам CPM реклама под 5,5 на хиляда импресии, но за CTR реклама нямам ограничения. Така че, намерете си медия шоп (това са агенциите, които се занимават с покупка на реклама) и си осигурете договор.
 
От: Стига вече реклама на символични цени! Да си изясним колко струва трудът ни.

... Аз например имам договор с Пиеро97, че не мога да продавам CPM реклама под 5,5 на хиляда импресии...
Доволен ли си от Пиеро97? Аз в момента избирам с коя агенция да работя и те са една от възможностите ми. При тях ти ли си определяш CPM цените или те ти ги определят?
 
От: Стига вече реклама на символични цени! Да си изясним колко струва трудът ни.

Доволен съм когато доведат клиент, а не е толкова често, колкото ми се иска. Иначе цените си определяш ти, но трябва да са разумни все пак.
 
От: Стига вече реклама на символични цени! Да си изясним колко струва трудът ни.

Чудя се колко ли долара....

Днес ми е жал за админите с целия този спам. Копипейста на пенка още седи в много теми, а сега новият ми6о се е заел да доказва колко бил богат и как се изкарвали пари :evil:. Айде ходи се скрий някъде, това не е тоалетна.
 
Това може лесно да се оправи ако собствениците на сайтове започнат да пъдят рекламодателите :) Вид стачка. Възможно ли е?

Възможно е, защото тъпите хора винаги могат да измислят нещо уникално глупаво, но пък за сметка на това умните хора ще се научат как да продават своята стока.
 
Възможно е, защото тъпите хора винаги могат да измислят нещо уникално глупаво, но пък за сметка на това умните хора ще се научат как да продават своята стока.
Да, например с реклама в за повече пари, като видят отпор.
 

Горе