Странен трафик от фейсбук

Emi4a

Active Member
Здравейте,
прикачвам 2 изображения с данните ми за трафик в един от сайтовете ми. От близо 2 месеца влизат различни ип-та в сайта ми, като източника на трафик е фейсбук, а входящите страници са винаги различни. Единственото общо между тези посещения е, че са от Menlo Park, California, United States със iOS Apple iPhone 360x640.

Не знам каква е целта на тези посещения, но предполагам, че са ботове. Как да постъпя в случая според вас и случвало ли ви се е във ваши сайтове?
 

Прикачени файлове

  • 2017-07-05_161150.png
    2017-07-05_161150.png
    154.2 KB · Преглеждания: 21
  • 2017-07-05_161917.png
    2017-07-05_161917.png
    245.3 KB · Преглеждания: 17
аз доколкото си мисля менло и тем подобни са на гугъл ботове, ама да не те излъжа
 
Facebook is an American for-profit corporation and an online social media and social networking service based in Menlo Park, California. The Facebook website was launched on February 4, 2004, by Mark Zuckerberg, along with fellow Harvard College students and roommates, Eduardo Saverin, Andrew McCollum, Dustin Moskovitz, and Chris Hughes.

Източник: wikipedia :)
 
Location: Menlo Park, California, United States
Language: English
System: Safari Mobile, iPhone IOS10
Resolution: 375x667
Source: m.facebook.com

И при мен го има от няколко дни. Упрата го дава за човек, ама реално няма как да е.
 
Който има същия проблем да сложи това в .htaccess, макар че блокира всички заявки от Iphone, но друг вариант не ми помогна.

Код:
#Begin Block Facebook Bot
RewriteEngine on
RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} iPhone
RewriteRule ^(.*)$ http://go.away/ [R]
#End Block Facebook Bot
 

Горе