Странни проблеми с WP тема.

Nature100

New Member
Здравейте!

Преди 2 дни закупих тема от themeforest.net, като и преди съм имал покупки от там без никакви проблеми.
Темата е за WP, като уж всичко е описано как стават нещата и си идва с документация, но се появиха някои много странни проблеми, които вече 3 ти ден ми създават проблеми.

Като цяло в документацията и в themeforest.net са описани опции и показани, които липсват в моя контролен панел, също така някои от страниците към темата ги няма, или не се показват!?
Също така към темата идват dummy постове, които ги изтривам перманентно и слагам мои, но след 20-30 минутки те се връщат и също така всички други промени се връщат към стандартната тема.
Не знам защо се получават тези проблеми, пробвах всякакви варианти, но нищо не се получава.. пре-инсталирах WP,темата около 5-6 пъти вече и нищо не се променя.

Благодаря и поздрави на всички ! :)
 
Последно редактирано:
От: Страни проблеми с WP тема.

Здравей и добре дошъл. Хубавото на темите закупени от themeforest е, че получаваш и съпорт от създателите, направо пиши за проблемите в comments раздела им и приложи и евентуални снимки на проблема си. Сега са празници и може да се забавят малко отговорите, но при повечето тези, които съм закупил от там съпорта е доста услужлив и ще ти помогне. Също така за липсващите страници, те ти дават и нещо по орязано като версия, което ти трябва да си качиш и да си активираш плъгините за да ти се заредят страниците и опциите. Много често има и неща, които изглеждат по по различен начин, защото повечето теми не идват с изображения които са използвани при самата тема.

Може да дадеш и в тук един линк към сайта които се опитваш да настроиш и съответно кои страници не ти се зареждат. Много често може просто да пропускаш нещо малко което просто ти е пред очите, но трябва трето око да го види за да го забележиш и ти
 
От: Страни проблеми с WP тема.

В демото се ползват и плъгини - някои от тях платени и може да се окажеш изненадан ако не внимаваш. Дай линк поне към темата.
 
От: Страни проблеми с WP тема.

Здравей и добре дошъл. Хубавото на темите закупени от themeforest е, че получаваш и съпорт от създателите, направо пиши за проблемите в comments раздела им и приложи и евентуални снимки на проблема си. Сега са празници и може да се забавят малко отговорите, но при повечето тези, които съм закупил от там съпорта е доста услужлив и ще ти помогне. Също така за липсващите страници, те ти дават и нещо по орязано като версия, което ти трябва да си качиш и да си активираш плъгините за да ти се заредят страниците и опциите. Много често има и неща, които изглеждат по по различен начин, защото повечето теми не идват с изображения които са използвани при самата тема.

Може да дадеш и в тук един линк към сайта които се опитваш да настроиш и съответно кои страници не ти се зареждат. Много често може просто да пропускаш нещо малко което просто ти е пред очите, но трябва трето око да го види за да го забележиш и ти

Благодаря за бързият отговор, като цяло съм инсталирал всички плъгини както трябва, освен woocomerce ,който се потдържа.
Темата върви с всички изображения принципно освен 1-2 и постове и т.н с които и пробната версия.

Темата е - Gridler от AVAThemes .. не мога да поствам линк защото нямам 10 поста, затова се извинявам.

Една от съществените липсващи страници е блогът тоест страничката в която ти показва всички твои постове, а не само до 10 както са на хоум пейджа.., не мога да го накарам да ми се появява и го няма в съществуващите страници или като темплейт за създаването, както е описано.
И странното е че имам примерно 2-3 варианта на 1 страница , които са 100% идентични не е като да има разлика в подреждането и т.н както в портфолиото или ландигн пейджа..
Но най ми създава проблем, че след определена смяна на дадени неща те просто се връщат, както са били оригинално О.о.
Например хедъра има снимка, която нали има опция да я махнеш, но при махането и .. вместо да изчезне се появява някаква друга, която не е дори зададена, и от моите наблюдения излиза, че самата снимка не иска тя да се маха..

Благодаря Ви отново !

П.С: При избирането на темата си пише кои плъгини са задължителни и кои не.. но аз съм сложил напълно всички без значение необходими или не.
 
От: Странни проблеми с WP тема.

Темата ти е ново произведение, така че е напълно възможно момчетата да са направили някакви грешки и да имаш проблеми със системата, като гледам в коментарите още никой не се е оплакъл от нещо, но това не пречи ти да пишеш за проблемите за да ги коригират, може също така да им предложиш и достъп до хостинга ти за да настроят нещата, ако са печени момчетата, а като гледам с толкова продажби трябва да са, ще обърнат внимание на проблемите ти и няма да бъде някакъв проблем да влязат в хоста и да коригират нещата, може и при самото качване на файловете и версиите да си сгафил нещата.

Но както казах темата е нова и както ти така и разработчиците имат интерес от евентуални открити грешки и ще ти обърнат внимание. По късно и аз ще погледна темата, понеже сега като погледнах демото не намерих тази блог страница с всички постове.
 
От: Странни проблеми с WP тема.

Отстрани на навигацията "Blog"..

И да най-вероятно, писах им за проблемите и чакам да видя за отговор :)
За версията съм пробвал така катко най-новата така и 4.0 която те за нея са писали, че работи уж с нея. На 4.0 се държи по добре със сигурност, затова съм я оставил на 4.0.
 
От: Странни проблеми с WP тема.

Съпорта им се свърза с мене преди малко и съм им дал достъп до хоста, казаха, че ще проверят за проблеми и т.н

П.С: След като разбърникаха из сайта.. оправиха всичко и вече наистина изглежда по-добре .. казаха ми че са намерили някои грешчици, които са допуснали по погрешка, но са отстранени ! :)
 
Последно редактирано:
От: От: Странни проблеми с WP тема.

Съпорта им се свърза с мене преди малко и съм им дал достъп до хоста, казаха, че ще проверят за проблеми и т.н

П.С: След като разбърникаха из сайта.. оправиха всичко и вече наистина изглежда по-добре .. казаха ми че са намерили някои грешчици, които са допуснали по погрешка, но са отстранени ! :)

Радвам се, че проблема ти е разрешен. Това е един от плюсовете на платените теми, защото както казах и двете страни имат сметка от това проблемите да бъдат коригирани :)
Ако имаш други въпроси или проблеми драскай и на тях и на нас :D

Поздрави и лека вечер
 
От: Странни проблеми с WP тема.

Оправих се ^^ съжалявам за безмисленият пост

Благодаря за помоща на danko6
 
Последно редактирано:
От: Странни проблеми с WP тема.

Като напишеш някакъв пост плъгина автоматично регенерира сайтмапа и пингва търсачките.
 

Горе